Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюция след Grand WJ 3.1D? Може би пак Grand? Но какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еволюция след Grand WJ 3.1D? Може би пак Grand? Но какъв?

    Здравейте!
    От три години карам Grand Cherokee WJ 3.1D, но вече ми се върти идеята да го сменям.
    Тогава си купих дизеловия, поради финансови причини, но като цяло много исках да е бензинов.
    Сега като първа опция съм се ориентирал към WK, но не знам какъв.
    Най-разпространени за продажба са 3.0CRD, гледам има и 3.7V6, за които пък нищо не знам за този бензин. Двигателят 4.7 слагат ли го на WK?
    Ако ще е Jeep аз май предпочитам да е бензинов, но очаквам съвети от хора,които са запознати с марката и модела. Кои са най-сполучливите бензинови? Този 3-литров дизел проблемен ли е?
    Знам, че много хора ще ме посъветват да се метна на някое HEMI, но все пак говорим за ограничен бюджет в рамките на 15-20000 лв, така че...
    Колеги, също така приемам предложения и за друга марка, при която мога да се нацеля в този бюджет.
    BMW, Audi и ToyotaLС явно ще отпаднат, защото на тия пари ще са по-стара година, а аз искам нещо след 2005 г.
    Също така всички варианти на малки джипки същно не ме радват много.

    Благо-даря на всички отзовали се на темата.
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

  • #2
    От: Еволюция след Grand WJ 3.1D? Може би пак Grand? Но какъв?

    3,7 е добър, но комплектацията на WK с такъв е "много паркетна" - с отворени диференциали и без бавни, разчита на ESP при пробуксуване на някое колело. Има оплаквания, че е малко слаб за тежкото купе. 4,7 се слага, но не е по-икономичен от 5,7 Hemi двигателя, който е класика, има опция да изключва 4 от 8-те цилиндра, явно се газифицира без проблем (така пишат, аз моя си го карам на бензин).
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Еволюция след Grand WJ 3.1D? Може би пак Grand? Но какъв?

      Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
      Знам, че много хора ще ме посъветват да се метна на някое HEMI, но все пак говорим за ограничен бюджет в рамките на 15-20000 лв, така че...
      Тръгнах да отговарям и на това, но нещо ми се бъгна интернетът.
      Купих WH (WK "Щайер сглобка") HEMI през март 2013 г. Беше обявен в "мобилето" на 27 000 лв., като падна на 23 000 лв. отидох да го гледам и го хванах малко преди джамбазинът да го експедира "Да му слагат газова уредба, щото кой идиот ще купи 5,7 л. бензинова кола?" След като дядо Владо му хвана някакво омасляване на тръбите за ATF към радиатора за охлаждане, което за 5 години така и не отстраних (а джамбазинът знаеше за него), както и намирайки обявата за същия джип в италианския autoscout за 7500 евро , го ударих на пазарлък и в крайна сметка го купих за 20 000 лв. Това преди почти 5 години. В България "хемитата" са редки, щото джамбазите не смеят да ги внасят, знаят, че българинът цепи стотинката и кола с двигател над 2 литра, ако не е дизел, няма да купи. Който пък продава, вече явно знае какво продава и не сваля цената

      Така, че разгледай италианските, гръцки, швейцарски и австрийски обяви - първите два народа са "темпераментни" и са купували големи кубатури от гъзария, като вторите ги удари кризата и високите данъци и сега гледат да се отърват, пък третите и четвъртите са си баровци и си карат такива по принцип, след 5-7 г. "ги изхвърлят" срещу ~7000 EUR на такива като нас.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Еволюция след Grand WJ 3.1D? Може би пак Grand? Но какъв?

        Гагич, много благодаря за изчерпателния отговор. Имаш ли представа дали има принципно голяма разлика между поддръжката на 4,7 V8 и 5,7 HEMI? Имам предвид като части нещо по-специално, а не като разход на гориво или данъци и застраховки. За там вече прочетох подробно и се информирах.
        А може ли някой колега да даде мнение за 3.0CRD ? Струва ли си изобщо да си вземам беля с поредния дизел или да си направя хубаво сметката и да си търся бензинов?
        Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

        Коментар


        • #5
          От: Еволюция след Grand WJ 3.1D? Може би пак Grand? Но какъв?

          Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
          Имаш ли представа дали има принципно голяма разлика между поддръжката на 4,7 V8 и 5,7 HEMI? Имам предвид като части нещо по-специално, а не като разход на гориво или данъци и застраховки.
          При еднаква 4х4 система, разлика в поддръжката почти няма. Разликата във вървенето е внушителна Въпреки, че 4,7 вдига повече шум (и много му се кефят феновете на "осмаците" на звука). 5,7 HEMI е много тих двигател (поне при Jeep). На мен, да чукам на дърво, за 5 години не ми се е налагало да купувам никакви части за него, освен един термостат (заради сълзене) и обслужващ ремък профилактично. Доколкото го сравнявам с 3,7 Powertech на другата ми джипка, а той е V6 - "скопен" откъм 2 цилиндъра 4,7, на "Хемито" и въздушния, и масления филтри са по-евтини (стават и руски ). Виж маслото не е - иска 5w20 което си е 20-23 лв. литъра все още. Преди 8 години, когато си взех първата джипка с 3,7 V6 такива бяха цените на 5w30, сега стана масово и се намира и по 5-6 лв./л., затова предполагам, че и 5w20 в някакъв момент ще стане по-масово и ще поевтинее.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X