Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин 100 vs 95

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензин 100 vs 95

    Здравейте колеги, автомобила е Гранд Витара 2.0 2009 ръчка. Когато заредя 95, при каране под 2000 оборота на втора при подаване на газ или при изкачване на наклон имам вибриране на пластмаси и бучене. При зареждане на 100 октана, това нещо го няма. Няма записани грешки, при диагностика датчиците ( сонда, дебитомер тримове и др. ) дават стойности по книжка. Това нормално ли е според вас, при положение че на автомобила му дават бензин 95 като долна граница. Две неща ми се въртят в главата, възможно ли е да има занижено налягане на бензина за да прави така или некоректно подаден аванс от екуто ?

  • #2
    От: Бензин 100 vs 95

    Според мен са ти сипали кофти гориво, сипи от друга бензиностанция А95 и пак провери дали ще е така, инак от няколко месеца заради подобни проблеми карам само с 100 октановия бензин, тук съм писал към последния пост 53, мнението ми: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=219728&page=3

    Коментар


    • #3
      От: Бензин 100 vs 95

      Имам някакъв спомен, че в 100 октана има добавка подобна на тези за прочистване на дюзи, която всъщност разтваря всякакви мръсотии. Дали нямаш някъде нещо запушено и със 100 октана да се поочиства? Получава се точно занижено налягане на бензина.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Бензин 100 vs 95

        С две думи нашенско качество на бензина. А какви ли прахови частици излизат от гърнето с това качество на горивото. После в колата бил проблема трябвал нов катализатор.

        Коментар


        • #5
          От: Бензин 100 vs 95

          Катализатора работи според втората ламбда... за сега
          Последно редактирано от tabu_bg; 11-01-18, 22:25.

          Коментар


          • #6
            От: Бензин 100 vs 95

            95 съм зареждал само от национални бензиностанции и то на различни локации. Резултат един и същ. А за боклуци, може да е горивен филтър, тъй като го дават по книжка да се ревизира и евентуално да се сменя на 105 хил. километра а колата е на 150. Но филтъра е комплект с помпата в резервоара и не се продава отделно мисля. А и е цял филм по сваляне на резервоара и помпата.

            Коментар


            • #7
              От: Бензин 100 vs 95

              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
              95 съм зареждал само от национални бензиностанции и то на различни локации. Резултат един и същ. А за боклуци, може да е горивен филтър, тъй като го дават по книжка да се ревизира и евентуално да се сменя на 105 хил. километра а колата е на 150. Но филтъра е комплект с помпата в резервоара и не се продава отделно мисля. А и е цял филм по сваляне на резервоара и помпата.

              Щом нямаш проблем при 100 октановия бензин, едва ли ще е проблема в филтъра, карай още малко с този бензин и после пробвай пак с 95.

              Коментар


              • #8
                От: Бензин 100 vs 95

                Тая кола не би трябвало да прави разлика между реални 95 и 100. Явно пак 95-те са по-близо го 88...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Бензин 100 vs 95

                  Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                  95 съм зареждал само от национални бензиностанции и то на различни локации. Резултат един и същ. А за боклуци, може да е горивен филтър, тъй като го дават по книжка да се ревизира и евентуално да се сменя на 105 хил. километра а колата е на 150. Но филтъра е комплект с помпата в резервоара и не се продава отделно мисля. А и е цял филм по сваляне на резервоара и помпата.
                  Едва ли е филм. Би трябвало да има достъп под задната седалка до резервоара. От там вадиш сондата с помпата и филтъра и го сменяш, може да се намира трудно, но със сигурност се продава отделно. Като отвориш ще разгледаш и резервоара как е, че съм виждал страшни неща. Ако не намериш филтър вариант е да го шунтираш в резервоара и да си сложиш външен.
                  Ако е от филтъра ще изгориш и помпата...
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензин 100 vs 95

                    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                    Здравейте колеги, автомобила е Гранд Витара 2.0 2009 ръчка. Когато заредя 95, при каране под 2000 оборота на втора при подаване на газ или при изкачване на наклон имам вибриране на пластмаси и бучене. При зареждане на 100 октана, това нещо го няма. ...
                    Напълно нормално е да усетиш разлика с бензин с различно октаново число, особено в режими в които детонацията е напълно очаквана. Вибрацията се случва когато ЕКУ усети детонация и върне аванса назад, което предизвиква неравномерна работа на двигателя.

                    Това че в ръководството пише да сипваш минимум 95 идва да каже че с по-нискокачествен бензин ЕКУ няма да има достатъчна възможност за корекция, а не че ще работи без никаква корекция. Разчита се на шофьора да избягва по-неудачните режими на работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензин 100 vs 95

                      ГВ 2.0 бензин уж е 140кс, ама дори на 4000 оборота не се усещат, камо ли на 2000... Усетиш ли, че се мъчи, просто сменяй предавка надолу /даже 2/...
                      Пробвал съм на колата на жена ми /1,6 110кс/ с 98 октана - никаква разлика, само си даваш парите... Но на някои коли си е заложено 98-100 октана да се сипва...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензин 100 vs 95

                        На гранда му дават минимум 98 и определено има разлика между 95 и 100 октана като работа на двигателя.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензин 100 vs 95

                          На Маздата съм си правил експерименти - никаква разлика... Нито във вървеж, нито в разход. Явно добре компенсираше...
                          Обаче Астрата съм я пробвал само веднъж със 100октана (Шел) преди 20-на години - направо УМРЯ... Едва стигнах от Варна до Бургас, и на първата бензиностанция заредих 95 малко да се поразреди... Докато не свърши това гориво - бе мъка...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензин 100 vs 95

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            На гранда му дават минимум 98 и определено има разлика между 95 и 100 октана като работа на двигателя.
                            Кой Гранд, с кой двг?
                            На моите няма никакво значение какъв бензин горят, и при газта не се усеща разлика във поведението, но има разлика в разхода.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензин 100 vs 95

                              Вярно е че тия 140 коня не се усещат на тая кола. Ами ще карам така, то като пълних резервоара, пълних до горе та поне ще засека разход пълно-пълно, да се види поне икономия има ли някаква. Щото с 95 ми даваше 14-15 градско София на къси разстояния 6-7 км. Извън я свалям до 8.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X