Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee 2.8 CRD

    Здравейте,
    няма да ви питам за + и - на съответния джип и мотор, понеже се постарах да изчета колкото мога повече теми в този форум.
    Харесал съм един във Варна и ще ходя през уикенда да го огледам. Ще ви дам линк ако може да ме насочите конкретно по този джип къде да гледам по-внимателно, понеже както в много от темите в този раздел и аз за първи път имам допир с 4х4 машини.

    Та, ето го :


    Другият ми въпрос е дали можете да ми препоръчате човек/сервиз във Варна, занимаващ се главно с джипове, за да го посетя за оглед на джипа.
    Разчитам на мнението ви

  • #2
    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

    Доколкото ми е известно е хубаво да се прегледат дюзите. На мен лично ми препоръчаха да ги профилактирам. Направих го, доколко реално е било нужно - да кажат запознатите.

    Ангренажен ремък се подменя на 100 000 km. Иначе, да „чукна на дърво" модела е без някакви сериозни дефекти. Подготви се за сериозен разход на гориво, обаче. „Повдигането" се прави с готови комплекти, ако ти се занимава.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

      Стандартните проблеми са долни предни шарнири (почти консуматив) и заден диф (луфт, виене). За 7 години експлоатация не съм имал проблеми с двигател, автомат, раздатка, дюзи и т.н. За мен модела е сравнително сполучлив.
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

        Добре че съм сложил линка..

        *************************

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

          И аз прочетох изключително хубави отзиви за този модел, раздатка и двигател. Купих го октомври 2017-та и до момента никой, ама никой не се наема да ми смени ангренажа или да каже защо аджеба в двигателя ми нещо чука. Що се отнася до разхода - в града 15/100, а извънградско без гонене - 8/100. За мен - абсолютно приемливо. С 4х4 фултайм 18/100 градско. Съветът ми е първо да си намериш майстор, който ще се наеме да го прави. Аз в Стара Загора не успях.
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

            Разход „8/100" за KJ 2.8 CRD е абсурд.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

              8,3 л/100 км по бордкомпютър, магистрала Пловдив - Стара Загора, автопилот на 125 км/ч. Ресетнато преди навлизане на магистралата. Който ще да вярва, за мен е нормален разход при 4х2. Пък след като излезе от бокса пак ще мина маршрута и ще снимам показанията, щом са толкова невероятни.
              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                Аз затова и попитах кой е довереното лице за такива джипки във Варна, но все още няма отговор.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                  Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                  И аз прочетох изключително хубави отзиви за този модел, раздатка и двигател. Купих го октомври 2017-та и до момента никой, ама никой не се наема да ми смени ангренажа или да каже защо аджеба в двигателя ми нещо чука. Що се отнася до разхода - в града 15/100, а извънградско без гонене - 8/100. За мен - абсолютно приемливо. С 4х4 фултайм 18/100 градско. Съветът ми е първо да си намериш майстор, който ще се наеме да го прави. Аз в Стара Загора не успях.
                  В София има поне пет форумни майстора които ще ти свършат работа. Живееш на час и половина път от София. Не виждам проблем, та било и да си вземеш хотел за 50 лева ако се наложи.
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                    И кой точно от тях ще се наеме да прави основен ремонт на двигател? Единият вече спомена, че с дизели не се занимава. Освен това не говорим нито за спане по хотели, докато трае ремонта, а за това дали ще е безопасно да стигне до там. Вариантът натоварен като скрап засега не ме устройва. Пък и в крайна сметка не може за всеки проблем да се ходи до София. Затова посъветвах да се търси подходящ човек наблизо.
                    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                      Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                      И кой точно от тях ще се наеме да прави основен ремонт на двигател? Единият вече спомена, че с дизели не се занимава.
                      Eди Рангелов.
                      И защо да е за "основен ремонт"? Може да не е. Закарай го при него на преглед и диагностика и той ще ти каже.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                        Да, и това е идея. Купил съм си джипката за да я карам и няма да пожаля средства да я направя. Дали от инат, дали защото просто ми харесва и като философия и като автомобил... Извинявам се, че ще "превзема" темата на колегата, но за да отговоря на въпроса, трябва да тръгна малко от по-далеч.
                        Държа да отбележа, че от автомобили не разбирам. Горе-долу знам как се движи, но не съм от тези, които ровят по двигатели, разглобяват, майсторят и т.н. Пък и нямам условия за това - живея в класическа панелка, колата е пред блока, нямам гараж. Силата ми е в други области, доста далеч от автомонтьорството. Шофирам, гледам лампичките и течностите, следя сроковете, и ако има проблем - ходя на сервиз. Имам от 2009-та Хонда Сивик (мод.1999) и си я поддържам в сервиз Хонда Стара Загора - първо са ми познати, и второ - предполагам, че ремонтират хонди. Последно време ходя и в един друг голям сервиз, където правят всякакви коли - главно от средна класа нагоре. Познавам шефа им, имам доверие. Сега за джипа...

                        Търсех си 4х4, изчетох сума и форуми, огледах сума и коли, джипове, комбита. Отказах се от Аутбек, Фрилендър... Ауди, Скаут, Волво XC-70... Причината да търся 4х4 е зимата, която когато падне както трябва, ме поставя под обсада в един от високите квартали в града. Слизането бива, но качването е зор. Критериите ми бяха да не е супер скъпа поддръжка, да мога да включвам режимите ръчно, а не да е с автоматика. Да не го заглеждат джамбази (нямам гараж) и не на последно място - първоначална инвестиция.

                        Насочих се към Jeep Liberty – много ми допадна класическата визия, четох по форуми, че двигателят 2.8CRD е добър, нямало проблеми по купето, освен някакви шенкели.
                        Установих, че един колега в службата продава такъв – купил го е 2014-та и от тогава си го кара от време на време. Има още две леки коли. Сменил е ангренаж преди 20000 км, тогава е сменил маслото на скоростната кутия. Джипът искал (според него) гумички на клапаните, накладки, гуми.

                        По VIN номера установих, че е производство 11.2005 год. Регистрирах го в сайта на Mopar и установих, че е минал сервизни кампании, както следва:

                        • December 01, 2006 – F37 REPLACE TORQUE CONVERTER
                        • August 01, 2006 – F23 LOWER BALL JOINTS
                        • March 02, 2012 – L27 REAR SUSPENSION LOWER CONTROL ARMS


                        Излезе ми веднага като неизпълнена акция:
                        - June 18, 2013 – N46 FEUL TANK LEAK

                        Което според мен означава, че поне до 2012 год. си е бил сервизиран както трябва. Италианче.
                        Стиснахме ръцете с моя човек. Първа глупава грешка от моя страна - доверих се на колега, пък и той си го караше до последно. Чух още тогава някакво причукване в двигателя, което на ниски обороти беше неравномерно, а при високи – постоянно. Казали му, че били клапани или хидроповдигачи. Вероятно било и заради маслото, защото трябвало да се смени. Смених го – Total 5W-40 синтетика. Сложих накладки TRW. Ударих на камък в сервиза (не Хонда, а другия), който ме обслужва обичайно. Двигателят бил капризен, не можели да го ремонтират (?!). Смениха ми антифриза по мое искане, тъй като не знаех с какъв е. Казаха ми, че при източване на стария антифриз, имало следи от старо масло. Излязло като топчица желе от пробката най-отдолу. В сервиз Хонда не го закарах - докато разговаряхме научих, че нямат опит с тоя мотор, а не искам някой да се учи на него.
                        Установих още, че няма парно. Или духа съвсем слабо топлото. Стрелката на температурата е малко преди средата, но все ми се струва, че загрява бавно. На два пъти като вземах колата от сервиз си духаше добре парното, но я бяха разкарвали доста преди да я взема. Като питах колегата, той каза: „А, вярно, парното е слабо”. Питах го и кой му е казал за гумичките на клапаните – ами от сервиза, дето му сменяли маслото. Вярно - припушваше черно като я натисна.
                        Междувременно ми светна Check Engine – проверих го на тестер, излезе P0299 Ниско налягане на нагнетяването. Искат, не искат, в сервиза ми се наеха да го видят. Оказа се блокирала геометрия на турбината. Според техника – много сажди. Колата осезаемо тръгна по-добре, спря да пуши. Грешки не излязоха. Казаха ми, че турбината на джипа ми била произведена 2007-ма. Това ме учуди, тъй като джипката се води 11.2005 година. Вероятно била сменяна.
                        Както и да е, след доста търсения и обаждания, ме насочиха към сервиз, където правели джипове (препоръча ми го колега с Grand Cherokee). Закарах я и първата работа на тамошния майстор беше да отвори капачката на маслото на капака на двигателя. Оттам излязоха някакви пари. Каза, че не било хубаво. Но пък металическото щракане спря или поне намаля. Видя масло по отдушника и каза, че вероятно е запушен.
                        После ми се обади и каза, че двигателят бил тотална развалина. Ремонтът щял да излезе скъпо, да съм го продавал. Били хубави коли, с екстри, но дупка за пари. Те от такива се хранели. Да съм си купел Тойота Рав4 бензин 150 коня и няма да имам проблеми. Била синхро, вървяла по сняг, път и какво ли не.
                        После ми каза, че всъщност и неговото ауди така пушело от капачката, даже ми го демонстрира. Същите пари и същата интензивност. Ама си го карал, ако решал да го продаде, щял да намали 2000 лв от цената.. Да съм го покарал 1000-2000 км и да си следя маслото. Обясни ми как можело да са спечени сегменти или да са отишли маслените сегменти, те били най-тънки. Това чукане идвало, защото картерните газове надували вътре, след което изхвърляли масло през отдушника. Не можа да ми обясни как пали от раз, след като бил издухан двигателя.
                        Казах им да го събират и си го взех. И съм пак там, откъдето започнах. Мога да допълня само, че за 300 км успя да свали маслото от максимум почти до минимум, а след магистралата видях, че задната част е опръскана с масло. Двигателя не пуши, освен леко бяло при първоначално палене сутрин. Отнякъде тече масло (мисля около отдушника) и двигателя е омаслен - след "ремонтирането" на отдушника капеше, сега не виждам да капе.
                        Точно по тази причина ме е страх да го карам някъде на дълъг път. Имам поет ангажимент от един тукашен специалист, който ще го гледа и евентуално ремонтира. Единственият, който се нае.
                        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                          Колега , Еди е голем симпатяга.Чуй се с него , може и да не е видял проблема ти.На твое място бих похарчил някакви пари да го разходя до Джип-а , да обсъди с твоя майстор ( тука няма нищо срамно , дори е професионално).Та , като се излиза от пари резултатът да е максимален.
                          Успех!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                            И това ще направя, нека влезе в бокса, за да бъдем конкретни.
                            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                              Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                              И това ще направя, нека влезе в бокса, за да бъдем конкретни.
                              Да влиза в бокса, ама в сервиза при Еди. Ще изкара до София на собствен ход, нЕма се пУашиш. Преди това се свържи с Еди, разберете се кога могат да те приемат, идваш и му го оставяш за 2-3 дена, пък нататък вече к`вот сабЛя покаже. За всяко нещо обаче питай за ориентировъчна цена предварително, да няма изненади
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X