Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

    Цената не ме притеснява. За ината ще го оправя.
    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

      Добре де, дайте за пример и някой "Еди" от Варна или околността.

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

        За Варна - От колеги във форума знам, че Мимо е сериозен. Сервиза на Мимо е зад частната автогара на улица Кра Кра.
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

          Не виждам линка, предполагам е поради правилата на сайта...

          Първи основен закон по отношение на Либърти: Не се купува от нашенец! Пределно ясно е защо и в тази тема. Специалистите са от никакви до единици. Вярно е, че иначе е котка в чувал, но имате някакъв шанс, колкото и да е минимален. "Поддържаните" тук са мъртавци...
          Причината основно е, че поддръжката на този автомобил не е евтина. Да се има в предвид при покупка!
          До момента съм на 70-80% "овър" покупната цена, включително сменен двигател, на "отлично обслужван автомобил"... включително и при еди...

          Понеже ми писна от ремонти, взех да имам нещо за каране през времето им. Чисто нов внос х5, италиянка... оказа се, че "тъпия" италианец е сменил колектора с пеперудите стакъв без, и ред други белези на добре гледана кола... 10к км само смяна на маслата в мотора, дифовете и кутиите, което е задължително... единствения ремонт, който се очертава, е да си взема винетка... на черока му предстоят още някои интервенции...

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

            Да, така е, но шанса винаги е 50/50 от където и да я вземеш, затова гледам много да не го мисля.
            Благодаря за препоръката за сервиза.
            Имам и една питанка - къде са ВИН номера и номера на двигателя, че ще ходя да гледам едно и ако евентуално ми харесва да съм подготвен за дядката в КАТ Варна, че последния път ми скъса нервите.

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

              Първоначално публикуван от STEYN Преглед на мнение
              Имам и една питанка - къде са ВИН номера и номера на двигателя, че ще ходя да гледам едно и ако евентуално ми харесва да съм подготвен за дядката в КАТ Варна, че последния път ми скъса нервите.
              Номер на двигателя не трябва да има. Ако в талона не пише "без номер", значи имаш заложена "корупционна бомба" и затова в КАТ - само чрез уреждач-посредник. Иначе ще те направят луд да търсиш въпросния номер, независимо от 1001-те писма от "Крайслер" (и "БалканСтар" вкл.), че тази фирма няма, няма, няма бе, няма и не слага номер на двигателите си. VIN е от ляво на предното стъкло (в прозорче под стъклото).
              Де да знам, може италиЕнските дизеляци VM-мотори да имат някакъв номер.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                И италианските VM дизели, както и оригиналните бензинови двигатели нямат номер. Ако намерят нещо на блока, то това не е пореден номер на двигателя, а само някакъв парт. номер, който е еднакъв на всички от съответния модел двигатели.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                  Предполагам че говорим за KJ а не за KK нали? щото и те са 2.8 CRD ... ми и аз да кажа мнение като вече трета година собственик на такава кола, като за това време съм имал проблем само с дюзите и то подозирам че заради евтино гориво на -25 в планината предната зима

                  Тези коли като цяло са здрави, няма да те оставят на пътя, автоматика например е много здрава скоростна кутия и вероятно ше е последното нещо което ще се повреди по колата. Има много важни сервизни акции, които трябва да са направени, преди покупка задължително провери!

                  Плюс на колата е лесната смяна на масла и филтри, всичко е лесно достъпно и няма нужда да се закача колата на компютър, може да ти ги сменят във всеки квартален гараж. Съответно смяна на масло и филтри излиза под 200 лв.

                  Минус са скъпите американски части и консумативи. Виското и водната помпа също са консуматив и то не евтин. Смяна на ангренажен ремък и ролки и обтегачи може да ти стъпи на 1/4 от цената на колата Да не говорим ако трябва да се поръчва някоя по специфична част нещата стават дебели. И ситуацията с наште търговци е такава че нещо дето в америка струва $80 тука ще искат да ти го продадат за 400 лв...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                    Да, поразучих и аз за цените на частите.
                    Попитах ви за номера на двигателите, понеже доста бях харесал едно Чероки на далеч от Варна.
                    Днес по телефона след поредния разговор се оказва, че 1 2 3 степен на парно не работят, а на 4-та духа топло като загрее, но в един момент топлото спирало и пак започвало да духа студено. При въпроса ми какъв е проблемът излиза, че собственика в момента ще слага резисторче, за да духа по-слабо на 4-та степен, т.е. ще прескочи основния проблем. Това автоматично ме отказва да цепя 800 км отиване и връщане, за да гадая после и аз аджеба от какво става това и дали не се крие далеч по-сериозен проблем.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                      И аз имам проблем с парното - духа слабо топло, но на 2, 3 и 4-та степен съвсем изстива. Тъй като при превключване чувам клапите, предполагам задръстено радиаторче. Зарежи го, търси нещо без проблеми, за да не се озовеш в моята ситуация. В момента на пазара има доста KJ, поне на пръв поглед без проблеми. Но задължително го прегледай в доверен сервиз, при хора, които разбират от конкретния модел. Само мога да отбележа, че ме заведоха при специалисти по италиански двигатели, които твърдяха, че VM не бил италиански мотор. Веднага ги зачеркнах.
                      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                        Момчета, говорих с едно бургаско Чероки и човека ми сподели, че един от датчиците за налягане в гумите не работи. По снимките в обявата се вижда следното нещо:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2n23829.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5779164

                        За датчика ли е или нещо друго?

                        Също така сподели, че "нещо" по предницата хлопа. Опитах да потърся цени на по масови части, но не успях, понеже все още не се ориентирам за подходящи сайтове.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                          Тази ламбичка определено значи че гумите не са с добро налягане.
                          Дали е само един датчик е божа работа или закачане на комп.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                            Гагич да обЯсни за падащите шарнири на носачите и евентуално търсенето ще продължи към други марки и/или модели.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                              Сензорите хайде не е голяма болежка, аз също днес намерих в нета, че това е за сензор в гумите. С тракането са свързани съмненията ми, но така и така смятам да погледна още една кола в Бургас - ще видя и тази джипка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Cherokee 2.8 CRD

                                В крайна сметка отново Велико Търново бе градът, от който си купувам автомобил за пореден път [emoji2] хепи енд

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X