Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палене

    Здравейте,имам санта фе 2008г. автомат дизел. Забелязах,че като не е карана примерно ден, два или повече първото палене е с мъка(само върти) но пали след това си пали нормално. Няма значение от сезона лятото го забелязах а сега зимата е малко по-осезаемо(т.е. днес я карам утре трудно пали).Това го прави само първото палене после няма значение колко пъти я паля и гася всичко си е ок. Колата е моя от 2 години смених много глупости заради "майстори" както и помпа но определено не е от нея прави го независимо каква е помпата моята или тази която купих допълнителната(резервната ми) която си седи в гаража. Предишния собственик е сменил само две подгревни свещи първа и втора защото били лесни за смяна аз не съм сменял свещи. Колата седи в топъл гараж температурата не пада под 8 градуса.Моля за мнение какво може да е това нещо!

  • #2
    От: Палене

    Въздух. Има писано по въпроса.

    Коментар


    • #3
      От: Палене

      Връща гориво най-вероятно.

      Коментар


      • #4
        От: Палене

        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
        Въздух. Има писано по въпроса.
        Колега съжалявам но не можах да намеря написано. От къде да е въздуха? дебитомер или подобно? Сменял съм филтрите(горивен и въздушен) два пъти за това време и промяна няма."Връща гориво най-вероятно."От къде може да връща нафта?

        Коментар


        • #5
          От: Палене

          Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
          Колега съжалявам но не можах да намеря написано. От къде да е въздуха? дебитомер или подобно? Сменял съм филтрите(горивен и въздушен) два пъти за това време и промяна няма."Връща гориво най-вероятно."От къде може да връща нафта?
          1. от маркучите преди филтъра.
          2. Има ли ръчна подкачваща помпа? ако да - може и от нея.

          Коментар


          • #6
            От: Палене

            От клапана на помпата.Лекува се с отделен клапан на изхода ,струва по-малко от 10 лв.

            Коментар


            • #7
              От: Палене

              Ако има "бързи връзки", много е вероятно да им са се одървили О-пръстените като при Тераканите.
              Колега беше излекувал проблема "временно" с по-твърда грес.
              Има теми, почети.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Палене

                Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                От клапана на помпата.Лекува се с отделен клапан на изхода ,струва по-малко от 10 лв.
                И аз залагам на въпросния клапан.
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #9
                  От: Палене

                  С настъпването на студеното време забелязах , че при престой повече от 24 часа Теракана върти повече от обичайното/около 2 сек./ , за да запали - 5-6-7 секунди. Зная , че това е лошо за доста от компонентите на горивната система -акумулатор,стартер,помпа. Установих ,по безспорен начин , че се касае за въздух в системата -филтъра се изпразва и от тук дългото въртене.Има много места , които са възможен източник на проблема , но най-вероятния /при положение , че крушата, горивопровода и сондата на резервоара са наред/ са бързите връзки на горивния филтър. Те са най използваните като откачане и закачане при смяна на филтъра , а и всички знаем , че уплътняващите пръстени в тях не са вечни.Поради това , че не успях да намеря тези връзки , или на поносими цени целите маркучи /а и от мързел/ просто намазах с твърда грес тръбичките на филтъра , закопчах бързите връзки и отново грес отдолу. Така вече цял месец , независимо от престоя паля на първата секунда /по книжка дават , че за 2 сек. трябва да е стартирал двигателя/.Далече съм от мисълта , че това е някакво универсално решение - просто може да помогне на някой със сходен проблем.




                  Това съм го писал в темата Проблем с горивната система на Хюндай Теракан -можеш да я прочетеш цялата, ако не те мързи

                  Коментар


                  • #10
                    От: Палене

                    Освен да смуче въздух, проблем могат да създадат и изгорели подгревни свещи.
                    Реално ако изгори една или две, много бързо след това изгарят и останалите. Две са били сменени, с какви не се знае , а в момента може да са изгорели всичките - така че не е лошо да се проверят.

                    Мисля, че това Санта Фе, трябва да е с подкачваща помпа в резервоара.
                    Ако има, при първото даване на контакт, тя би трябвало да подкачи гориво и да изгони въздуха от системата, като от към резервоара, ще се чуе специфичен звук/бълбукане от въздуха. Ако чуеш такъв шум значи системата не държи налягане и от някъде наистина засмуква въздух, или ти се отича горивото. Също ако повториш процедурата с даване на контакта два три пъти и тогава да завъртиш до край, за да запалиш, би трябвало да си запали от раз.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Палене

                      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                      Освен да смуче въздух, проблем могат да създадат и изгорели подгревни свещи. Реално ако изгори една или две, много бързо след това изгарят и останалите. Две са били сменени, с какви не се знае , а в момента може да са изгорели всичките - така че не е лошо да се проверят. Мисля, че това Санта Фе, трябва да е с подкачваща помпа в резервоара. Ако има, при първото даване на контакт, тя би трябвало да подкачи гориво и да изгони въздуха от системата, като от към резервоара, ще се чуе специфичен звук/бълбукане от въздуха. Ако чуеш такъв шум значи системата не държи налягане и от някъде наистина засмуква въздух, или ти се отича горивото. Също ако повториш процедурата с даване на контакта два три пъти и тогава да завъртиш до край, за да запалиш, би трябвало да си запали от раз.
                      нищо не се чува от зад резервоара е под задните седалки и е тихо.няма значиние колко подгрявам/подкачал или какъв е сезона едно и също първото палене за деня е проблемно (само при лятото това се забелязва когато не съм я карал примерно повече от два дни а сега се забелязва всеки ден).може да я запаля сутринта в 7 и после да отида да я запаля вечерта пак в 19 и второто ще е като по книга.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Палене

                        На бързите връзки им се сменяват О-пръстените, но ако не знаеш точният размер, трябва да се извади един и да го измери някой който знае как, че около тези размери има различни през десети според различните марки.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Палене

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          На бързите връзки им се сменяват О-пръстените, но ако не знаеш точният размер, трябва да се извади един и да го измери някой който знае как, че около тези размери има различни през десети според различните марки.
                          говориш за бързите връзки на филтъра за горивото или има и при помпата при резервоара?----------друго което се сещам е, че когато има малко нафта точно преди да светне или не пали или гасне при подаване на газ не знам дали има общо изобщо това с другия проблем де.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Палене

                            За всички "бързи връзки" естествено, и особено тези които са откачвани.
                            Къде имаш, не знам, но щом питаш значи би трябвало да те интересува, та не е лошо и ти да поразгледаш къде са.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Палене

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              За всички "бързи връзки" естествено, и особено тези които са откачвани. Къде имаш, не знам, но щом питаш значи би трябвало да те интересува, та не е лошо и ти да поразгледаш къде са.
                              Моля да не ме разбирате погрешно!!!нямам идея и за това питам може да има и от зад при помпата някъде по двигателя след филтъра и да не знам за тях за това и питам.а и аз на тези при филтъра им казвам доста "неграмотно" съединителчета за маркуч и от там идва този погрешно разбран въпрос!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X