Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за премахване на DPF!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за премахване на DPF!

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Скоро по Европата в централните части ще останат само евро 6 и електрички.
    Тук по нищо не ми прилича на Европа. Нищо, че поехме председателство. Много им се иска на другарите дето вече са се ояли да не им се пречкат такива като нас. Още нямат хеликоптери, и им излиза по-евтино да си лобират закони на едро.
    По Европа режат ли катализатори, и куките да гледат на другата страна? По Европа тяхната Топлофикация държи ли се като мафия, че да минаваме на кюмюр и пластмаса заради измислените им сметки? Аз където съм ходил по Европа и един комин не видях да пуши видимо.
    Тук не е Европа. Тук е един бардак и кучкарник. Шепа партийци си имат държава и феодални поданици.
    А тука почнахме от Евро 6 направо... Комшията осмърдява цялата улица като пали, имам предвид наистина цялата, и само един я опушва. Той Евро колко покрива, бачка ли му катализатора, ламбдата, и филтъра на меките частици?
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-01-18, 20:32.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за премахване на DPF!

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Тук по нищо не ми прилича на Европа. Нищо, че поехме председателство. Много им се иска на другарите дето вече са се ояли да не им се пречкат такива като нас. Още нямат хеликоптери, и им излиза по-евтино да си лобират закони на едро.
      По Европа режат ли катализатори, и куките да гледат на другата страна? По Европа тяхната Топлофикация държи ли се като мафия, че да минаваме на кюмюр и пластмаса заради измислените им сметки? Аз където съм ходил по Европа и един комин не видях да пуши видимо.
      Тук не е Европа. Тук е един бардак и кучкарник. Шепа партийци си имат държава и феодални поданици.
      А тука почнахме от Евро 6 направо... Комшията осмърдява цялата улица като пали, имам предвид наистина цялата, и само един я опушва. Той Евро колко покрива, бачка ли му катализатора, ламбдата, и филтъра на меките частици?
      Аз и не твърдя обратното.
      Но мн скоро и тук ще ограничат централните части.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за премахване на DPF!

        А по темата - колега ако искаш мога да обясня какво са правили по моята кола и къде но не е Тойота.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за премахване на DPF!

          Повечето караме кочините на Европа. Насила богат не се става. Дори римските патриции са се съобразявали къде и с кого живеят. Евро 6 иска едни пари, и дори да ги имам ще ми гепят колата на втората седмица. Катализатора на първата седмица заминава. Рибата се е вмирисала откъм главата, и тояга по опашката няма да я съживи.
          Бащицата искаше да разкара всичко от тротоарите, ей тъй на, с един указ и всичко ще изчезне. Ама не става така.
          И жителство си мечтаеше да връща.
          Че и с тия мокри сънища на бабата, дето я избрахте да ви управлява.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за премахване на DPF!

            Не знам защо така си се разпенил. Имам кола, купена от мен от магазина преди 12 години. Нито някпй и е свалил катализатора, нито я е откраднал. В първите 5 години от живота си редовно спеше пред/зад блока.

            Друг е въпроса че повече кола от магазина за лично ползване надали ще си купя, не по финансови причини, а поради липса на мотивация. На втората година като спре да мирише на ново вече по нищо не се различава от добър автомобил втора ръка, само дето втората ръка е на 1/3 и по-малко от цената на нов.
            Последно редактирано от sparkybg; 11-01-18, 22:17.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за премахване на DPF!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Не знам защо така си се разпенил. ...
              Защото нийде по света не съм чул такива простотии да минават. Ретроспективни закони. Реагирах на едно от горните мнения, че щели да ни задължават да си вдигаме еко категорията.
              Колата се мъчиха да ми я крадат, и беше на 15 години. Оня ден се мъчиха да влизат с взлом у нас, както съм си вътре. 2 апартамента обраха последните 6 месеца в блокчето ни. И не съм у Факултета, ами през 1 пресечка се вижда бившия Партиен дом.
              И на всичко туй по-католици от Папата да се правим... Куките си замрежили очите за търговията с катализатори, и се вперили в наще дръгели, га, че не ги платихме няколко пъти колкото са ги продали в Германия. ГТП за какво е в тоя случай? Еко такси, на 12 опашки плащах и плащах, и вече не ми е смешно!
              Га, че не живеете в София!

              Това "еко" стана бати универсалния сапун за алчни корупционни ръчички! Пресегнати в джобчето на от когото могат да вземат. И да го докарат до просешка тояга.
              А комшито си кади кат за 200 счупени дизела, и няма кой да му каже копче!
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-01-18, 22:43.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за премахване на DPF!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                А комшито си кади кат за 200 счупени дизела, и няма кой да му каже копче!
                Направи едно клипче, пусни го където трябва - сега е "модерно" и ще хване дикиш. Или не искаш да топиш комшито? Разликата ни с "там" е че тук има търпимост - комшито ти в "там" на втория ден ще е натопен от поне половината му комшии и колата му ще е отишла на скрап, където и без друго явно отдавна и е мястото. По пътищата трябва да се движат изправни автомобили. Или и с това не си съгласен?

                За другото - не бой се. Тук никой няма да въведе евро 6 за центъра, просто защото ще падне от власт, пък тя е сладка. Най-много да въведе евро 3.

                ПП: В София живея, да. Вероятно на по-лошо място от твоето. Може пък това да е причината, знам ли?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за премахване на DPF!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Направи едно клипче, пусни го където трябва - сега е "модерно" и ще хване дикиш. Или не искаш да топиш комшито? Разликата ни с "там" е че тук има търпимост - комшито ти в "там" на втория ден ще е натопен от поне половината му комшии и колата му ще е отишла на скрап, където и без друго явно отдавна и е мястото.
                  Дотук добре. Ама от общината ще ми се изхилят мазно и ехидно, защото има още 10 000 комина като неговия. Не е до търпимост. Тука е така. Гърбим когото можем, и който не може да се защити сам.
                  По пътищата трябва да се движат изправни автомобили. Или и с това не си съгласен?
                  Приказката е за друго.
                  За другото - не бой се. Тук никой няма да въведе евро 6 за центъра, просто защото ще падне от власт, пък тя е сладка. Най-много да въведе евро 3.
                  Нищо не ми говори Евро не знам си колко. Това е една бутафория, лобизъм за повече пари, да ти ги вземат насила и без смисъл. Поне контрола над горивата да затегнат, защото аз нямам мобилна лаборатория и бензиномер в багажника. Темата за менте бензиностанциите си я чел предполагам, и на Евро 12 да налееш менте гориво ще излезе като неизправна кола. И на качество и на количество ни цакат. Ама взеха много врагове да стават, то от апаши ли по-напред да се вардиш, от менте сервизи ли, менте пътища, менте бензин и масла, менте общинари и синя зона, менте полицаи... Много срещу един станаха!
                  ПП: В София живея, да. Вероятно на по-лошо място от твоето. Може пък това да е причината, знам ли?
                  Аз пролетеска се изнасям от София. То вас ще обрули, ама не вярвам да стане. Прекалено драконовска мярка, и за по-малко са почернявали площадите и сме смъквали Боко.
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-01-18, 23:15.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за премахване на DPF!

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Аз пролетеска се изнасям от София. То вас ще обрули.
                    Никого няма да обрули. Никак не му е дошло времето.

                    Не знам защо един куп народ реши че ще се свърши света - най-младата ми кола е на 12 години, и всичките си отговарят на нормите към датата на производство, даже и 29 (двадесет и девет) годишната ми фероза. Ако не отговаряха и не подлежаха на оправяне отдавна да съм ги засилил.

                    Явно хората дето са напълно наясно че карат скрап или са го "тунинговали" са предостатъчно за тая масова истерия, без реално да се е случило нищо повече от това на едни пунктове за ГТП да са си свършили работата, която и без друго трябва да вършат.

                    Еми редно е да не може да се кара с газова, сложена в кварталния гараж от чичо пешо без да е прегледана дали отговаря на стандартите, редно е като те спрат за изненадваща проверка тя да покаже същото, което пише в протокола от ГТП, редно е като караш зад някой саждите да са достатъчно малко за да можеш да му прочетеш номера поне, а не за едно отиване от София до Перник да съм принуден да правя нарушения само и само да изпреваря поне двама-трима зад които просто е невъзможно да се кара от смрад и/или сажди. С 2 ръце съм "ЗА" да купят не 7 а 700 уреда и да проверяват редовно и навсякъде. С 2 ръце съм "ЗА" и да проверяват редовно горивото по бензиностанциите, а не като в момента от скъпата нафта на Petrol срещу Пирогов зад колата ми да мирише буквално на бобена пръдня.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за премахване на DPF!

                      Не ги защитавам тия брутално кадящите, не знам защо ме разбират погрешно, не само в тази тема.
                      На всяка бензиностанция ми гори и мирише различно. И върви различно. За какви Евро-та говорим с ментерливи горива?
                      Горивата няма да оправят, конските каруци пак ще се прескачат пред Юнкер като ни дойде на гости, и кучета ще продължават да замезват с професори. И след 10 години ще е така. В момента (като се съмне) си слагам втори датчик на вратата, вече има допълнително електрическо заключване, и видеокамера отгоре. Че току следващия път ме заколили в дома ми и в съня ми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за премахване на DPF!

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Спарки, не е като да не настъпвам, даже повече от колкото и обортомера в червеното, ама същата такава гняс вадих.
                        На какви реални километри го прави "гняс вадих"?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за премахване на DPF!

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Направи едно клипче, пусни го където трябва - сега е "модерно" и ще хване дикиш. Или не искаш да топиш комшито?
                          Недей, ще стане доносник/агент ще му направят картонче, листче, папка.

                          Говорите за евро 6,7 9, но като си оставя колата на улицата измита и на другия ден върху нея няма сажди а фин прах от улицата, улиците не се мият, около тях е кал и от там са основните прахови частици, но е по лесно да се почне от раята.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за премахване на DPF!

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Не ги защитавам тия брутално кадящите, не знам защо ме разбират погрешно, не само в тази тема.
                            На всяка бензиностанция ми гори и мирише различно. И върви различно. За какви Евро-та говорим с ментерливи горива?
                            Горивата няма да оправят, конските каруци пак ще се прескачат пред Юнкер като ни дойде на гости, и кучета ще продължават да замезват с професори. И след 10 години ще е така. В момента (като се съмне) си слагам втори датчик на вратата, вече има допълнително електрическо заключване, и видеокамера отгоре. Че току следващия път ме заколили в дома ми и в съня ми.
                            Няма бе, каруците нали ги забраниха за 6 месеца около ндк за да не ги вижда юнкер и път му направиха някъкъв за да не чака а директно до летището,така казаха по тв-то
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за премахване на DPF!

                              Реални на кола втора ръка....!?!? При мен за 70+х. км. Голяма гадост е това ЕГР-а, все едно да се опиташ да гориш отново сгурта на кюмурски котел.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за премахване на DPF!

                                Малко нафталин няма ли да подпали тия сажди? Чувал съм, че прави чудеса по чистене на комини.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X