Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

    Всеки един паркинг, независмо дали е частен, се прилага ЗДвП, ако е отворен за обществено ползване.

    Коментар


    • #17
      От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

      "Крайпътна територия" го нарича законът. Но правилата за движение си важат и там. Може да ги определи собственикът на паркинга или да важат общите на ЗДВП.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

        В кръга на шегата, нормално е срещата да две дами-водачи на тясно място да завърши с ПТП...
        На мойта госпожа все нещо й пречи - я кофа за боклук, я ограда
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

          И това за паркинга в последните два поста го твърдите защото ...?

          п.п. Иначе ДА. "Крайпътна територия" е.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            И това за паркинга в последните два поста го твърдите защото ...?

            п.п. Иначе ДА. "Крайпътна територия" е.
            Не го твърдим ние, а законодателя. ЗДвП;
            § 6. По смисъла на този закон:
            1. "Път" е всяка земна площ или съоръжение, предназначени или обикновено използвани за движение на пътни превозни средства или на пешеходци. Към пътищата се приравняват и улиците.

            Коментар


            • #21
              От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              И това за паркинга в последните два поста го твърдите защото ...?

              п.п. Иначе ДА. "Крайпътна територия" е.
              Защото ако собственикът не е увесил на паркинга табелки "частен имот" или нещо такова, ЗДвП си важи.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #22
                От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                И това за паркинга в последните два поста го твърдите защото ...?

                ...
                Паркингите на търговските центрове са отворени за обществено ползване и на доста (ако не и повечето) има табели, указващи, че там се прилага ЗДвП
                Тук е дъвкан този въпрос.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  В кръга на шегата, нормално е срещата да две дами-водачи на тясно място да завърши с ПТП...
                  На мойта госпожа все нещо й пречи - я кофа за боклук, я ограда
                  На приятел жена му спира пред магазин да пазарува, после си тръгва и ... трЕЕЕс, докато била в магазина некво дърво поникнало точно зад колата !

                  P.S. Добре, че е нямало и регулировчик, да маха неразбираемо м/у мадамите, че щеше да стане и задръстване на тоя паркинг.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                    В тия неща дори и съдилищата се бъркат понякога, смесвайки понятията за път и крайпътна територия. Щом е крайпътна територия, очевидно не е път в смисъла, който дава ЗДВП. Но ако в тези територии се извършва движение на ППС, те се приравняват на пътищата заради липсата на териотирално ограничение на разпоредбита на ЗДВП. Щом някъде се движат автомобили и това място е обществено достъпно, там важи и ЗДВП. За да се избегне всичкото усложняване, на практика нещата са далеч по -прости и всеки по-голям паркинг си има съгласуван план за организация на движението-съответно има поставена маркировка и пътни знаци.
                    И още една особеност, която много хора забравят-предимството важи за целия път. Не за отделно платно или лента, а за целия път. Т.е. ако излизайки от път без предимство, направиш ПТП в която и да е от лентите на пътя с предимство, си в нарушение.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Закони, по които така или иначе не се осъществява контрол, толкова са и закони... Т.е. са излишни и глупави. А в случая дори не става въпрос за измама, така че все тая.
                      Споко, и до измама се стига в много случаи.

                      Лично аз имам 4 или 5 "виновни" ПТП все по 1-2 часа след ПТП в които съм участвал и е бил виновен някой друг.

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      В тия неща дори и съдилищата се бъркат понякога, смесвайки понятията за път и крайпътна територия.
                      Те просто са от различни закони. "Път" в смисъла на ЗДвП е това което ни интересува в темата. Крайпътната територия е понятие от териториалното устройство.

                      А в ЗДвП така са направили определението "път", че ако някъде сложиш ППС, мястото веднага става път, даже и преди това да не е било.

                      Има и понятие "Частен път" в който ЗДвП важи с почти пълна сила ОСВЕН ако на видно място не е обявено друго.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Това за алкохола и напускането на ПТП не е вярно!
                        Вярно е и още как. Аз лично за малко щях до го изям . Продадох една кола на колега и понеже останаха да ми додава едни пари се разбрахме като ми ги даде да я прехвърлим . Не бях притеснен защото човека ми беше колега и всеки ден се виждаме в работата . В един пекрасен ден ми дойде една призовка да се явя в КАТ една стая срещу входа на първи етаж . Отивам аз и от вратата ме почнаха дай си книжката аз обаче не я давам давам си само личната карта и първо контра въпроса за какво ме викат . Казват ми с МПС еди кой си номер на еди коя си дата сте напуснали ПТП . Обясних им с думи прости че колата не я карам аз от половин година а те ми казват това нас не ни интересува защото колата се води на твое име или водиш този дето я е карал или на теб ти взимаме книжката за 6 месеца и ти тряскаме акта . Обаждам се аз на колегата той дойде в КАТ и нещата станаха ясни . Пили кафе на бензиностанцията на ОМВ в Хаджи Димитър като тръгвали при маневра назад бута някакъв стилаж с масла без да усети въобще . Реално няма никакви щети само че капутите от бензиностанцията вместо да му махнат и да се разберат на място викат КАТ и вадят записа от камерите . На колегата му взеха книжката за 6 месеца а аз още същия ден му прехвърлих колата при нотариуса срещу КАТ .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                          Общото е 6-те месеца без книжка. Ни кола се спира от движение, нито се дерегистира, нито глобата е ония хиляди лева, дето са при алкохола.
                          Има една такава безумна теория, останала от времето на старите застраховки по ГО, че като е напуснал местопроизшествието, всъщност е избягал от алкохолната проба. Беше до някаква степен вярно преди споразумителните проктоколи по ГО да станат по-масови от викането на КАТ. В момента е трудно защитима таква интерпретация.
                          Но, че застрахователят може да откаже да изплати щети при сключено КАСКО, е самата истина. Както и да предяви регресен иск срещу избягалия, с който да иска всичко, платено на другата страна.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                            Това със спирането от движение и свалянето на номерата е от скоро . Наскоро имаше тема във форума на човек отнесъл го по тоя параграф . Разбрали се на място нещо и като си тръгнал другия викнал КАТ и казал че другото МПС е избягало .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Общото е 6-те месеца без книжка. Ни кола се спира от движение, нито се дерегистира, нито глобата е ония хиляди лева, дето са при алкохола.
                              Има една такава безумна теория, останала от времето на старите застраховки по ГО, че като е напуснал местопроизшествието, всъщност е избягал от алкохолната проба. Беше до някаква степен вярно преди споразумителните проктоколи по ГО да станат по-масови от викането на КАТ. В момента е трудно защитима таква интерпретация.
                              Но, че застрахователят може да откаже да изплати щети при сключено КАСКО, е самата истина. Както и да предяви регресен иск срещу избягалия, с който да иска всичко, платено на другата страна.
                              На какво основание застрахователя ще откаже да изплати по каско?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Доказване на вина при ПТП, възникнало на паркинг.

                                Не съм чел цялата тема но като потърпевш да се изкажа.
                                Ударихме се на паркинга на Практикер Варна аз излизам назаден той влиза в паркинга и не ме вижда и удря.
                                Съответно аз съм виновен.
                                Попълваме двустранен протокол мойта ГО и АК са в една и съща компания като неговите.
                                После само ни извикаха при задтрахователя да потвърдим и ремонтираха колите мойта по АК и неговата по мойта ГО.


                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X