Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

    Здравейте! Открих нещо интересно, което не го бях забелязвал досега, но това не означава, че може да не го е имало. Преди 2 години си взех витарката и започнах да я ремонтирам. Много пари хвърлих по нея и след като смених всичко що имаше за сменяне барабар с двигателя и си помислих, че вече е 6 точки. Обачеее... нещо ме накара да включа 4х4 на равен път и установих, че цялата предница се тресе, когато е включено. Сега се сещам, че не съм пеобвал дали с бавните ще е пак така. Проблвмът може би е от преди, но понеже включвам 4х4 само на места, които са си попринцип неравни и не съм го забелязвал. Вибрациите мога да ги опиша по-скоро като финни, не груби. Карах с около 20 км може би. Някакви идеи?

  • #2
    От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

    Дали е възможно да се получава от раздатката?

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

      преден кардан ??? полуоската тресе по грубо (вътрешно каре) . с какви хъбове си . пробвай само със включени хъбове( какви са ) и изключена раздатка .после обратното. трябва малко диагностика за да изчистиш причините една по една. успех
      899180483

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

        Хъбовете са автоматични. Имам предвид, че се включват от раздатъчната кутия, иначе си е само задно предаване.

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

          Здравей , колега какво стана с проблема?При мен го има същото с включени хъбове, когато ги изключа изчезва..

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

            Ревизирайте си хъбовете, кво питате, всеки месец поне по 10км на 4х4 и без обилни гресирания.

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

              нещо не е ясно колега trent. какво като си ревизират хъбовете ? не съм видял хъб да тресе . и какво ще стане ако всеки месец карат 10 км на 4х4 . ще си освежат предният диф и раздатката с масалце. то м/у другото това и е препоръчително . но до там
              може ли по подробно , че и колегите ще се чудят какво тресе.
              899180483

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                Тресе, чатка и издава звуци, баш автомата, японският, Другите просто се чупят...безмълвно.

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                  ясно . аз не ги обичам тези автоматичните. вярно , че се ръчните се чупят безмълвно . благодаря. дано сме помогнали на колегата с проблема . поздрави
                  899180483

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                    Ако е авто хъб направо си затриса при силно чаткане и пукане и то само от страната на разбития , а не ,,вибрира фино,, , както казва колегата. Аз мисля втулките на полуоските и в краен случай преден кардан и каретата му.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                      втулките на полуоските също се чуват от ляво или дясно и те започват да вият силно ама чак да вибрират досега не съм виждал . то има и отделна тема за това .
                      разбити вътрешни карета на полуоси си тресат и то пи подаване на газ. ама това е много рядък дефект и се проява предимно при коли със задвижващ пред мост.
                      колега пробвай само с включени предни хъбове и изключена раздатка .
                      т.е. преден диф и кардан се въртят от от колелетата и няма натоварване .
                      не пишеш дали вибрациите се усилват и ли намаляват при подаване /отнемане на газ
                      получи много информация . успех.
                      п.п. още ли не си я вкарал на канал на провериш каретата на предния кардан , че изписахме по един "химикал"
                      899180483

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                        Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                        втулките на полуоските също се чуват от ляво или дясно и те започват да вият силно ама чак да вибрират досега не съм виждал . то има и отделна тема за това .
                        разбити вътрешни карета на полуоси си тресат и то пи подаване на газ. ама това е много рядък дефект и се проява предимно при коли със задвижващ пред мост.
                        колега пробвай само с включени предни хъбове и изключена раздатка .
                        т.е. преден диф и кардан се въртят от от колелетата и няма натоварване .
                        не пишеш дали вибрациите се усилват и ли намаляват при подаване /отнемане на газ
                        получи много информация . успех.
                        п.п. още ли не си я вкарал на канал на провериш каретата на предния кардан , че изписахме по един "химикал"
                        Когато имах Паджерото ми бе разбит единия /десен/ иглен лагер и познай какви вибрации имаше на етапи. Вместо лагер втулка /при Китара/ мисля ,ч е няма да е по различно. Но може и да са карета на кардана , както съм писал по горе.
                        колега пробвай само с включени предни хъбове и изключена раздатка .
                        т.е. преден диф и кардан се въртят от от колелетата и няма натоварване .
                        Колегата ти пише , че е с Ауто хъб , как да ти ги включи на място?
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                          ами тръгва и включва и лоста на предното . автоматичните хъбове се зацепват . изключва лоста и предното се изключва , но хъбове остават включени . и тогава се въртят полуосите ,главното предаване и кардана до раздатката. изключването става когато включиш на задна и дадеш няколко метра . чува се изщракване и хъбовете се изключват.
                          не го ли знаеше това .
                          а колкото до игления лагер и втулката шумът и съвсем различен . със износена втулка можеш да караш само си ръмжи отвратително . и като я смажеш обилно шумът изчезва за известно време. докато с лагера особено и ако иглите излязат нали се сещаш какво става.
                          всъщност имал ли си такава витара или ремонтирал ли си такъв възел.
                          колегата с проблема май ни изпитва , а не направил най елементарното - канала.
                          поздрави.
                          899180483

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                            Витарата е с бронзови втулки отпред, гранд витарата е с иглени лагери.
                            Нещата са различни, хъбовете им са клеясали или са с много грес, напълват се с боклуци и вода(има от къде да минат). Дълго не се карат, клеясва, ръждясва и като ги включиш почват едни звуци, едни чаткания, щото хъба се опитва да зацепи, а не може. При автоматичният са две оребрени втулки, една към друга, с пружина, тя не може да се изхвърли, или го прави наполовина и се започват едни мъки.
                            От мен толкова, колегата да пише решението.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вибрации в предата част при включено 4х4, Витара 16V ДБ

                              Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                              ами тръгва и включва и лоста на предното . автоматичните хъбове се зацепват . изключва лоста и предното се изключва , но хъбове остават включени . и тогава се въртят полуосите ,главното предаване и кардана до раздатката. изключването става когато включиш на задна и дадеш няколко метра . чува се изщракване и хъбовете се изключват.
                              не го ли знаеше това .
                              а колкото до игления лагер и втулката шумът и съвсем различен . със износена втулка можеш да караш само си ръмжи отвратително . и като я смажеш обилно шумът изчезва за известно време. докато с лагера особено и ако иглите излязат нали се сещаш какво става.
                              всъщност имал ли си такава витара или ремонтирал ли си такъв възел.
                              колегата с проблема май ни изпитва , а не направил най елементарното - канала.
                              поздрави.
                              Kолега това го знаем всички , че на зад по безотказно става изключването на Авто хъб , но си мисля , че и напред ще се изключат макар и по късно. Та затова .......и да имам такава Китара и преди ти бях казал. Ами да ръмжене или фино вибриране , човека го писа , но може би не може точно да го обясни , все пак не сме във Витарата та да го чуем това вибриране. Другото може каре на преден кардан да е.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X