Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

    Здравейте колеги, прецакаха ми се дюзите на Витарата, но това е по-малкият проблем. От една седмица се опитвам да ги извадя и досега излезе само първата. Опитах всичко, което ми казаха разни майстори и приятели - без ефект. Спрей, киселина, ръждопреобразовател, кола, блъскане с обратен чук, напъване с кози крак и нищо. Майсторите вдигнаха ръце . Ако някой може да помогне със сервиз в Пловдив или съвет, ще съм много благодарен. 0895 49 69 66 Владо.

  • #2
    От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

    Не съм голям спец, ама дюзите не са ли на резба?

    Защо тогава сте ги били с обратен чук, напъвали сте ги с кози крак....а преобразувателя за ръжда даже не ми го побира акъла какво е можел да помогне?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

      Колега на Спринтер съм вадил две много запекли дюзи като я разпробивам , нарязвам резба (М12/14) в нея и после я издърпвам с разни подложки и дорници. Преди този метод пробвах да заваря външно гайка и с ключ да развартя поне но ц... .

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

        Обратен чук, тежащ мин. 20 кг. С две дръжки за двама човека и още 4 почиваща смяна метчици бургии в несвяст,малко нерви и си готов. Ние 4 дюзи 8 човека и два дена.

        Пп преди това изкупихме всички джаджи за вадене на дюзи
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
          Не съм голям спец, ама дюзите не са ли на резба?

          Защо тогава сте ги били с обратен чук, напъвали сте ги с кози крак....а преобразувателя за ръжда даже не ми го побира акъла какво е можел да помогне?
          На HDI ги държат едни скобички отстрани.

          Един съвет кой съм срещал е да пробваш няколко часа и дори дни по няколко часа двигателя да работи с разхлабени държачи на дюзите които искаш да изкараш и след като загрее хубаво го почваш с обратния чук.
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

            Тия обратни чукове вършат работа ако не е спекла зверски дюзата.На едно ГЧ 2.7 CRD как ли не я мъчих и не,дадоха ми телефон на един младеж дето с това си вади хляба. Дойде с една интересна хидравлична скоба и за 5 мин. я измъкна.Та има си уреди за тая работа ама струват едни пари .

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Тия обратни чукове вършат работа ако не е спекла зверски дюзата.На едно ГЧ 2.7 CRD как ли не я мъчих и не,дадоха ми телефон на един младеж дето с това си вади хляба. Дойде с една интересна хидравлична скоба и за 5 мин. я измъкна.Та има си уреди за тая работа ама струват едни пари .

              Прочети по нагоре , ВСИЧКИ ДЖАДЖИ ! Не стана с хидравличната , само обратен чук . Запекла ли е здраво нищо не помага ,на едно виваро сантиметър по сантиметър сме ги вадели ,къса сант от дюзата резба и отново и отново . Ако са леко запекли и с винтовата и с хидравличната ще ги извади. На моменти си мислих , че ще изтръгнем двигателя . Чука представлява все едно универсал на струг с дръжки , да не си представяте нещо детско . Ако искаш дай тела и на колегата да опита първо с хидравличната , ако не може тя почва секса.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                Тази седмица не ми остана време да я помъча, от утре започвам пак. Развих шапките на дюзите, направих дорник 27мм. при един стругар и си направих обратен чук около два килограма, явно това ми е грашката. Ще помисля за нещо по-тежко. Дюзите са адски запекли, имат и много ръжда, затова въпросът ми беше за нещо, което може да разяде ръждата и да ги извадя по-лесно.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  На HDI ги държат едни скобички отстрани.

                  Един съвет кой съм срещал е да пробваш няколко часа и дори дни по няколко часа двигателя да работи с разхлабени държачи на дюзите които искаш да изкараш и след като загрее хубаво го почваш с обратния чук.
                  Дюзите вече са поомачкани и няма как да стартирам мотора, но в началото и това пробвах за около половин час.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                    Течен азот.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                      Първоначално публикуван от владо ямахата Преглед на мнение
                      Тази седмица не ми остана време да я помъча, от утре започвам пак. Развих шапките на дюзите, направих дорник 27мм. при един стругар и си направих обратен чук около два килограма, явно това ми е грашката. Ще помисля за нещо по-тежко. Дюзите са адски запекли, имат и много ръжда, затова въпросът ми беше за нещо, което може да разяде ръждата и да ги извадя по-лесно.

                      20 КИЛОГРАМА , не 2 , ти ще я чешеш или ще я вадиш?
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                        тоше ,много 20 кг май . то със 7-8 се скапваш. кой ще го дърпа чука? или като се съберете юнаци , че и моабет после става. е те това най хубавото.
                        слушай колегите може и греене(ама умната), после течен азот става . обратен чук (хидравлична скоба)
                        899180483

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                          Никво греене, махате капака да ви е удобно, поне

                          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                          20 КИЛОГРАМА ..
                          и яко млатене.
                          До сега по друг начин не съм видял да се извади яко спекла дюза.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                            те дюзите са отписани . защо да не ги грее и охлажда . за да не излизат причината е скапани медни подложки и страхотен нагар между отвора на главата и дюзата . като се отвори хлабина от температурните аномалии , малко (малко ли?) WD . и после както каза джими
                            899180483

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с дюзи Гранд Витара 2,0HDI.

                              Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                              тоше ,много 20 кг май . то със 7-8 се скапваш. кой ще го дърпа чука? или като се съберете юнаци , че и моабет после става. е те това най хубавото.
                              слушай колегите може и греене(ама умната), после течен азот става . обратен чук (хидравлична скоба)
                              Васе , по горе съм писал 8 човека ,по двама на чука с две дръжки от двете страни , по едно време бяхме по 4 човека на чука ......
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X