Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

    Здравейте , с поредното казусче . От известно време насам , при палене след няколко часов престой , започна да ми прави впечатление , че прави няколко оборота на стартера , и гогава пали . До преди време , в момента , в който му подам старт с ключа , веднага запалваше , още на първия оборот . Сега , след като поработи малко , изгася го , и веднага отново го запаля , изобщо не се чува стартера , а пали мигновено със завъртането на ключа . Проверих за течове по маркучите към горивния филтър , от него към ГНП-то , както и маркучетата за обратната нафта , но никъде не открих спукано , или навлажнено , както и миризма на нафта . Изключително странна ми е обаче , следната ситуация : когато стои паркиран на равно , или с леко повдигната предница , при палене върти няколко оборота на стартера , докато , когато предницата е на по-ниско ниво(наклонена напред) , с подаването на старт , пали още от първия оборот . По време на движение , както и работещ на място , няма абсолютно никакви проблеми , е , на място , има съвсем леко колебаене в оборотите , но от рода на диапазона между 720 и 740 оборота , при това , не постоянно . Та дали някой има идея от къде може да се получава тази странна ситуация !?
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

  • #2
    От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

    Автохипохондрия?
    Аз бих изчакал пролетта и лятото - дали ще продължи да прави така и при топло време.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

      Смуче въздух отнякъде. Или по маркучите или филтъра или от подкачващата помпа.
      Като е леко спукан маркуча, теч не се забелязва, щото там е подналягане. Ял съм го дървото и с Пасат и със Сиид.

      Коментар


      • #4
        От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

        "Залагам" за нарушена херметизация по ГНП то.
        -Карайте с пълен резорвоар и зимата не е най подходящото време за"чоплене" по колите......................

        Коментар


        • #5
          От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

          Определено е въздух. Теч няма да има, но като начало смени горивния филтър, независимо от пробега. След това сподели какво е станало.
          WG Limited 2.7 CRD 02
          WG Overland 2.7 CRD 04/05

          Коментар


          • #6
            От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

            Ще сменя всички маркучи , но с горивния филтър ще изчакам малко . В действителност , той е на около 500 километра , и след 1000 км. ми предстои смяна на маслото на двигателя , та тогава ще направя пълно обслужване на мотора (масло и филтри ) . Наскоро смених умна дюза , но то си беше и в леко по-топло време , и не си спомням да го е правило това . Замислям се , дали все пак може да е и нещо от дюзата ?! Както каза колегата по-горе , „автохипохондрия” , ама какво да се направи , като си обичаме возилата ;-)
            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

            Коментар


            • #7
              От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

              И как по-точно играе наклона на джипа върху действието на умната дюза - толкова ли е умна твоята? Причината е въздух. Когато колата е с повдигната предница , минималното количество въздух е в предната част на помпата, и гориво без въздух отива директно в елемента, който е разположен в главата на помпата. Когато се случи обратното , с двигателя надолу, в елемента за нагнетяване постъпва смес от въздух и гориво , което турбинката е засмукала.

              Коментар


              • #8
                От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

                Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                И как по-точно играе наклона на джипа върху действието на умната дюза - толкова ли е умна твоята? Причината е въздух. Когато колата е с повдигната предница , минималното количество въздух е в предната част на помпата, и гориво без въздух отива директно в елемента, който е разположен в главата на помпата. Когато се случи обратното , с двигателя надолу, в елемента за нагнетяване постъпва смес от въздух и гориво , което турбинката е засмукала.
                Аз , не казвам , че наклона специално да влияе на дюзата . Като казвам и наклон , имам предвид , малка разлика от рода на 5-6 сантиметра . Онзи ден , на равно запали от първото завъртане . За дюзата , имах предвид , дали има вариант , в който , дюзата от някъде да „диша” . Защото , са ми давали и диагноза износен стартер с тези симптоми .
                Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 13-01-18, 21:52.
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • #9
                  От: Интересна ситуация при палене на дизелов Гранд 3.1 WJ

                  В крайна сметка , след едночасово разглабяне и сгабяне , проблемът беше отстранен . Вероятните причинители бяха , един 9,5мм. маркуч , който захранва горивния филтър с нафта , както и гуменият О-пръстен , който уплътнява самия филтър с чашката , в която са датчика за вода , и подгревателя на горивото . За съжаление , вече нямам подкачваща помпа , защото гумената мембрана , се разпадна от остаряване . Ако някой знае от къде мога да се снабдя с нова , ще съм благодарен да сподели информацията .
                  Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                  Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X