Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за монтаж на парктроник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за монтаж на парктроник

    Здравейте и за много години Купих си един китайски парктроник и сега се чудя къде точно да монтирам датчиците.Гледам,че бронята на тераното е леко заоблена и датчиците няма да са на 90 градуса и ме е страх да не засичат земята или пък ако са по-нагоре резервната гума.Може ли да споделите къде е най-правилно да се монтират
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:park1.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:6141461
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terano parktronik.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:6141462
    П.С. Извинявам се за темата,но никъде не открих такава тема,а бронята е скъпа част и не ми се ще да я разпробия грешно
    Последно редактирано от koprio; 09-01-18, 18:27.

  • #2
    От: Питане за монтаж на парктроник

    Да ти споделя,че голям смисъл от този парктроник няма.На предходното си Терано поставих,монтираха ми го уж професионалисти,скъп италиански,уж.Само си пиукаше,но никога не съм се ориентирал по него.Когато се разпиука то значи че резервната гума почти е опряла в препятствието,а когато не се разпиука,а зад теб видимо има препятствие,то значи,че то е по ниско от бронята и сензорите не го хващат.Така доверявайки се на троника на косъм да вкарам една Хонда със заострена муцуна под задната броня.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Питане за монтаж на парктроник

      e, това не е ли парктроник, изглежда подходящо

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:park1.jpg
Прегледи:1
Размер:154.0 КБ
ID:5777710
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Питане за монтаж на парктроник

        Първоначално публикуван от koprio Преглед на мнение
        Здравейте и за много години Купих си един китайски парктроник и сега се чудя къде точно да монтирам датчиците.Гледам,че бронята на тераното е леко заоблена и датчиците няма да са на 90 градуса и ме е страх да не засичат земята или пък ако са по-нагоре резервната гума.Може ли да споделите къде е най-правилно да се монтират
        Като колегата ти е казал-аз само ще повторя- 99% фаида никва от това - само ще се вкараш в работа.
        Преди повече от 10-12 г работих тояно по такв проект в немско- инфо направо от извора - даже и там е една нагласистика със софтуера.....

        Освен в случай че си решил да продаваш колата и с тоя партктоник да и се вдигне по някъкъв начин цената - в друг случаи не виждам смисъл на такова упражнение.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за монтаж на парктроник

          Благодаря Ви за отговорите,досега колите ми са били винаги без тази "екстра" ,но преди седмица монтирах по молба на баща ми на неговия пасат и останах много доволен,доста е полезен особено при комбитата


          Коментар


          • #6
            От: Питане за монтаж на парктроник

            То май много други вариянти нямаш заради стоповете. Аз съм намислил да слагам камера. Има едни китайски огледала с камера за видеорегистратор и отделна камера за задно виждане. Към 80 лв са в Алиекспрес. Идея си нямам дали са читави.

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Питане за монтаж на парктроник

              Имам лек автомобил с парктроник,но за джипа си глася една камера,помисли над това ,цената е същата а визуализацията спрямо пиуканията е несравнима.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за монтаж на парктроник

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                То май много други вариянти нямаш заради стоповете. Аз съм намислил да слагам камера. Има едни китайски огледала с камера за видеорегистратор и отделна камера за задно виждане. Към 80 лв са в Алиекспрес. Идея си нямам дали са читави.
                Да то вариантите са наистина малко,въпроса е в тия вътрешните датчици,дали под или над средата (чертата). Камерата наистина е най удачен вариант,но аз вече купих парктроника

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за монтаж на парктроник

                  Тъй,
                  Относно огледалото с видеорегистратора и камерата за задно виждане - дали са хубави или не рязко си губи смисъла, като разбереш, че не влизат в тераното!
                  Който е решил да слага нещо подобно, първо да свали двата сенника, да измери разстоянието между тях и тогава да си избира огледало.

                  Моето е само с дисплей вътре, без регистратор и т.н. Падна едно рязане и на стъклото и на пластмасите... да не ви разправям. Обаче в крайна сметка се получи прилично, макар и не идеално.
                  Другото, което трябва да се има в предвид, е че тия огледала с мониторите вътре са с прости стъкла и по този начин си губите възможността да го "затъмнявате", когато използвате отклоняващото палче под оригиналното огледало. Не е болка за умирачка, но всеки сам си преценява.

                  След като "не ме видяха" и ми спряха в задницата наскоро, един от елементите за смяна беше именно рамката на номера.
                  Поръчах си рамка в която има вградени два ултразвукови сензора за парктроник и камера по средата. Вървят си комплект с "модул", който освен че свири като парктроник, успява да измерва разстоянията, които дават двата сензора и изписва по-малката дистанция от двете, наслагвайки го върху изображението от камерата. Сензорите и камерата имат възможност за избор на вертикалния ъгъл. Камерата гледа право назад, а двата сензора са под някакъв хоризонтален ъгъл.
                  Поне за мен това нещо наистина работи. Парктроника свири относително грамотно, макар че при дъжд, треви и странни шкарпове му се случва да сбърка. Хваща тънки обекти от рода на фиданки, със стандартните колове по тротоарите няма никакви драми.
                  Ясно е, че в двата диагонала отзад няма покритие като хората, но точно около резервната гума си е ок. Страничните огледала никой не ни ги е забранил

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за монтаж на парктроник

                    Здравейте колеги,днес монтирах парктроника и дори го пробвах,мисля,че ще върши работа


                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за монтаж на парктроник

                      Moже и с един пернишки парктроник да го комбинираш,изчистен е софтуерно,вервай ми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за монтаж на парктроник

                        Абе тя и жената ми вършише работа,ама мога ли сега в този студ да я изкарвам постоянно,ще настине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за монтаж на парктроник

                          Еййй един човек да мисли за жена си

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за монтаж на парктроник

                            И аз тия дни обмислям да сложа парктроник за тераното на жената че вече отзад го сефтоса леко при паркиране.Спрял съм се или на такъв като на колегата само че да е безжичен,демек до дисплея да не се прокарват жици през цялото купе или отзад гледах продават рамка за номер с камера която като дадеш задна директно гледаш през телефона.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за монтаж на парктроник

                              Я дай линк за таЗ камера ,че съм в процес на търсене колега.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X