Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на природен газ, слънце и климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Ето това е принципна грешка.
    Що, бре джими?
    60 години съм изкарал без мазе. За какво ми е сега?

    Коментар


    • #77
      От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

      Моделът е Mitsubishi Electric VL-100. Може да разгледш из нета. В България няма проблем с радон но в Швеция е масов проблем. При мен радона бе ОК но не пречи човек да се подсигури. Освен това влажността не е за пренебрегване.

      Коментар


      • #78
        От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

        [QUOTE=CarTest™;3267162]............
        На всичките тия места КОП фактора е над 7.
        Кое не е ясно?[/QUOTE

        Съжалявам за некомптентността си. Когато мислех решения за отопение, ТП вода-вода я изключих, защото парцелът е малък, а ТП беше безумно скъпа. Иначе мога да чета, но ми убягва кое точно.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #79
          От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

          Ако имаш възможност закопай един буферен съд в зависимост от мощноста им, под земята в парцела за слънчевите колектори.Хем ще прехвърляш там излишно подгрята вода ,хем ще черпиш от там когато няма слънце .На един метър под земята ,ще е в пълна топлоизолация.Кофти е момента че трябза ревизия на капака и евентуално там и помпа за рециркулация.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #80
            От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

            ...................
            .........

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Ето това е принципна грешка.
            Сега след изпълнението на сутерена се замислям. Не е толкова принципна грешката. В основите се закопават 30-40% от себестойността на обекта. Иначе е много хубаво.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #81
              От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

              Много баби- хилаво бебе ще произлезе от тази тема !

              Коментар


              • #82
                От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Много баби- хилаво бебе ще произлезе от тази тема !
                Споко! Още съм на етап вадене на виза за проектиране, така че да пишат колегите. Все нещо разумно ще изкочи.

                Коментар


                • #83
                  От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                  Пенчо пиши в гуглето соларни климатици и разгледай.
                  Такива ако сложиш и газ да прекараш и условието в заглавието е изпълнено
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Пенчо пиши в гуглето соларни климатици и разгледай.
                    Такива ако сложиш и газ да прекараш и условието в заглавието е изпълнено
                    Значи грешно съм формулирал заглавието. Климатиците ще се ползват основно за охлаждане, а за отопление - само при липса на газ.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Ще ми се да попитам: има ли някой колега в час с материята?

                      Намислил съм да правя къща в Нови хан. Има газ от другата страна на улицата.
                      Парцела е южен, така че слънчеви колектори ще има.
                      Като няма слънце влиза в употреба газта.
                      Някаква идея за бойлер, който да захранва подово водно отопление и БГВ едновременно от двата източника, или трябва допълнителен топлообменник?
                      Застроени ще са около 120м2 на един етаж + гаражи, но там не се предвижда отопление, за сега.

                      Външните стени ги мисля от 38 см. Поротерм + 10см. минерална вата отвън.

                      Поздрави!!
                      Само с един бойлер не става щото БГВ и подово са на различни градуси. Освен туй системата за подовото е затворена със своя вода иначе много корозия.
                      Отопление предимно на слънчеви колектори иска много бройки панели за зимата примерно 10-12 оттам много скъпо чупливо и иска подръжка.
                      Обаче зимата обикновено когато е най студено е и облачно или нощ.
                      Трябва буферен съд колкото повече толкова повече примерно 1м3 - но е доста скъпо и сложно се намира место.
                      Подобна слънчева отоплителна система би излязла 30-40к които нямат нормална възвръщаемост сравнено примерно с 10к за газ.
                      Климатиците ако искаш да са що годе прилични са по 1-1.5к на стая т.е. 7-10к общо.
                      Една маркова термопомпа въздух вода дето топли водата в пода и охлажда лятото за тези квадрати е 15-20к.
                      Една немаркова е 10к.
                      Термопомпата си командва газов котел и си пуска на газ когато и кажеш примерно под 0 градуса.
                      Т.е. имаш една система с газ и климатици (термопомпа което е същото но заема по малко място във всяка стая).
                      Термопомпата топли БГВ много евтино така че няма нужда да се разправяш със слънчеви панели.
                      Това е синтезирано от мен.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Споко! Още съм на етап вадене на виза за проектиране, така че да пишат колегите. Все нещо разумно ще изкочи.
                        В темата се наметкаха много интересни идеи ! Кои съвместими , кои не толкова !Накрая да не вземеш Жълтия Жиб !
                        Аз съм бил в същата дилема и тръгнах по друг път , който по мненията ти дотук не бих ти препоръчал , но ще следя темата с интерес , че човек се учи докато е жив !

                        Коментар


                        • #87
                          От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                          Аз тая седмица се надявам да съм малко по-добре с времето и да звънна вече да дам мнение докато е време.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                            Домързя ме да прочета цялата тема.Та съжалявам,ако отговроа ми не е баш на място.
                            Аз се толя на газ.Къщата е 200 кв м,бойлера е 200 литра.Отоплението се пуска като застудее да речем средата Октомври и се спира Април.Топлата вода е целогодишно.Газовия котел е обикновен некондензен.Отоплителноте тела са радиатори.Изолацията на къщата е 5 см каменна вата.Плащам по 1100 до 1200 лв на година.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                              В темата се наметкаха много интересни идеи ! Кои съвместими , кои не толкова !Накрая да не вземеш Жълтия Жиб !
                              Аз съм бил в същата дилема и тръгнах по друг път , който по мненията ти дотук не бих ти препоръчал , но ще следя темата с интерес , че човек се учи докато е жив !
                              Би ли споделил ти кой път избра?
                              Че и аз се интересувам от отопление на къща.
                              Знам,че ще разводним темата на Пенчо,ама ще го черпя една бира и.....
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • #90
                                От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Аз тая седмица се надявам да съм малко по-добре с времето и да звънна вече да дам мнение докато е време.
                                Благодаря предварително! Черпенето е отделно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X