Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на природен газ, слънце и климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

    Вече 7г топля къща 90м2 с три климатика. Къщата е с двойна изолация отвън и отвътре. Единия климатик ми е преработен и загрява бойлера с фреонова серпентина. За лятото имам соларен бойлер 110л на покрива, работи от март до ноември. Къщата ми е само на ток /няма комин/ и най голямата сметка за тези години е била 168лв миналата година януари. Лятото 30-40лв.

    Коментар


    • #92
      От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

      Добър вариант.Добрата изолация е супер важна.Отвътре и отвън или отвън и в средата на стената ,като е добре външната да е 8,10см.,вътре може и по тънка.Качествени климатици за -20 или термопомпа с конвектори в помещенията,ако има възможност подови.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #93
        От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

        Не съм сигурен че изолация от вътрешната страна на стената е добро нещо, ако има външна. Губи се акумулиращия ефект и равномерна температура в помещенията.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #94
          От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Не съм сигурен че изолация от вътрешната страна на стената е добро нещо, ако има външна. Губи се акумулиращия ефект и равномерна температура в помещенията.
          И аз така мисля.
          Виждал съм го на много места, и освен, че бързо се стопля, и бързо се охлажда като отвориш прозореца през зимата. През лятото е обратно.
          Когато съм се подпирал на стена с вътрешна изолация от стиропор, и измазана като външна, усещането ми е било отвратително.
          Това, обаче, беше отдавна, когато никой в България не ползваше гипсокашон. Сега с иновативните технологии може би има добри решения.
          Лично на мен, за вътрешна стена на къща, ми харесват плътни стари единички без мазилка, а само лакирани, като дали с безцветен лак или в цвят е въпрос на интериорно решение.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Не съм сигурен че изолация от вътрешната страна на стената е добро нещо, ако има външна. Губи се акумулиращия ефект и равномерна температура в помещенията.
            Да допълня, това разбира се ако постоянно се отоплява, ако е за вила в която се ходи по рядко е по добрия вариант вътрешна изолация.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #96
              От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

              Мястото на изолацията е в стената, или материали, които покриват изискванията без допълнителни мероприятия. "Окачените" изолации (дали отвън, дали отвътре) са палиативна мярка.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #97
                От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                ..Къщата ми е само на ток /няма комин/ и най голямата сметка за тези години е била 168лв миналата година януари. Лятото 30-40лв.
                Мога само да те поздравя. Аз целогодишно плащам над 100лв ток на месец. Ни топло, ни студено, ни вода ми е на ток и пак.

                Коментар


                • #98
                  От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Мястото на изолацията е в стената, или материали, които покриват изискванията без допълнителни мероприятия. "Окачените" изолации (дали отвън, дали отвътре) са палиативна мярка.
                  Да разбирам ли, че примерно камък/10см изолация/тухла е добре, като се помисли и за термостовете, ако отгоре е плоча а не таван ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Да разбирам ли, че примерно камък/10см изолация/тухла е добре, като се помисли и за термостовете, ако отгоре е плоча а не таван ?
                    То е прекрасно ама някой да каже по каква технология да се изпълни и изобщо дали е реализируемо


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      То е прекрасно ама някой да каже по каква технология да се изпълни и изобщо дали е реализируемо
                      Ами аз за това попитах.
                      Иначе като съм разсъждавал по въпроса си мислех за нещо като 30-40см. камък, 10-15см. изолация, като там се пуска и инсталацията, и един или два реда плътни единички. Това за един етаж, ако са два, камъка 40-50 а единички два реда задължително.
                      Относно изолацията, най-евтино ми се връзваше полиуретанова пяна на баки и наливане на място.

                      Когато съм говорил с архитекти не им харесваше мойта идея защото външните и вътрешни материали не се връзвали от тяхна гледна точка.
                      Тия ми размисли бяха без никакви претенции, ама ми се промени ситуацията и спрях да мисля в тая посока.

                      P.S. Идеята за покрива беше да е тревен, но както споменах, плановете са в коша.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                        До 18г. възраст живеех в следвоенен блок, строен1948г на "Лагера". Фасадните стени бяха тухла и половина от старите плътни тухли. Е няма такава изолация. Дограмата беше 2-катна дървена 25см. Блокът няма "съвременна" топлоизолация /даже и по програма/. Ами знаели са някога да строят. Блокът е на 70г и вероятно отговаря на съвременните топлонорми.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Да разбирам ли, че примерно камък/10см изолация/тухла е добре, като се помисли и за термостовете, ако отгоре е плоча а не таван ?
                          Например. Конкретните сантиметри са въпрос на сметки. Само не знам защо толкова държиш на камък (освен може би чисто декоративния ефект, или някакви местни нормативи за архитектура), 12 см решетъчни тухли отвън и 12 см плътни отвътре (дебелина и тип изолация според сметката), е много по-рационално. Да се вържат двете части на стената (и без термомостове), не е кой знае каква философия. Отделно дето с все по-дебелите изолации, стена с краен размер 35, та и 40 см, вече не никаква рядкост, а при такава дебелина на стената, съществуват не малко типове зидарийни тела, които могат да покрият нормите и без нищо повече.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                            Това бяха стари разсъждения по темата, та се присетих.
                            Към момента чета тази чисто информативно.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                              Възможно е да влизам в темата доста неподготвен. Следващата седмица очаквам калкулация на термопомпа на въздух вода с за отопление и охлаждане на 3 спални,хол/кухня и БГВ до 75 градуса Ц . За спалните -конвекторни радиатори ,за кухнята и антрето подово водно. Бойлер 150 лтр и евентуално буферен обем ,ако останат средства и за слънчев колектор. Сега се боря с още една баня ,като поръчах за подова изолация технически корк 30 мм . Банята е малка и калкулацията показва ч,е и трябват 400 Вата инфраред отопление . В 2 спални и вътрешен коридор има вече поставен фибран за подово,но сбърках в избора на изолатор. Корка е много скъп у нас ,но си ззслужава разходите . Лично мнение и не мисля да убеждавам останалите в противното .

                              Коментар


                              • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                                Първоначално публикуван от papa Преглед на мнение
                                Възможно е да влизам в темата доста неподготвен. Следващата седмица очаквам калкулация на термопомпа ... Лично мнение и не мисля да убеждавам останалите в противното .
                                Можеш много лесно да ни убедиш, като ни кажеш колко е излязла таз калкулация. Че като гледам отидоха едни 30к лева минимум.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X