Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на природен газ, слънце и климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Зарежи ги слънчевите колектори. Удобно е ако имаш момче за поддръжката. Забрави и пелетите. Днес са на далавера, после с борсова цена. Имаш газ - слагай газ. Вземи читав консултант/ изпълнител. При водно подово има котли, които работят на 35 градуса. комфортът е уникален. Офертата за термопомпа Дайкин ми беше 36,000 без ДДС. Кога ще се избие това? Къщата не е дворец - 220 кв.м на 2 етажа и половина. Тухли 37-ци и "изолация 3 см". Топля я от началото на сезона без изключване. В началото ми дойде сметка около 30 лв. без да е пускан котела. Ако искаш обади се в района си ми. 0889/310360 Цецо. Тя тази зима не е много показателна.
    И през нощта на ток -добавям .

    Коментар


    • #17
      От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

      Вземай газов котел, правилно оразмерен (демек не преоразмерен), и си свиркай. Термопомпа ще избиеш след 10 години, тъкмо когато ще трябва да купиш нова.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Вземай газов котел, правилно оразмерен (демек не преоразмерен), и си свиркай. Термопомпа ще избиеш след 10 години, тъкмо когато ще трябва да купиш нова.
        Колко струва ТП и колко кондензен газов котел?
        Посочих в горния ми пост колко ми струва ТП.
        На 85 м2 2 етажна къща с тавански етаж пригоден за живеене с минимална/лоша изолация с рехав стиропор на 3 от стените и дограма алуминиева и ПВЦ монтирана на порции, когато има средства стая по стая при минимален разход на ел. енергия без да се готви през летния сезон /жена ми и сена ми ги няма/ и макс. разход 250 лв., като отоплявам 100% втори етаж, на първи етаж 10-15С и на таванския 5-8С. Мисля си, че ако имам добра изолация ще намаля разхода на половина. А ако имам и съседи, които да ме топлят и отгоре и отдолу ще ми е още по евтино.

        П.П. Сега проверих: за лято 2017 г. нямам сметка под 60 лв. И моята ТП не е с подово отопление, а с радиатори и държа сравнително висока Т рад. и затова консумацията е още по-висока.
        Последно редактирано от s_s1; 09-01-18, 21:01.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Вземай газов котел, правилно оразмерен (демек не преоразмерен), и си свиркай. Термопомпа ще избиеш след 10 години, тъкмо когато ще трябва да купиш нова.
          Това от собствен опит ли го казваш??
          В България??

          ДА не се наложи после да плащаш на Пенчо газта!

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Термопомпа или газ - не може категорично да се каже кое е по изгодно: при темп. по- ниски от -2С е газ, при по-високи ТП. .....
          Светльо, термопомпа ДА .. ама пак никой не чете!!!!!
          Вода/вода !! КОП фактора надхвърля 7 ! .. ако някой може да смята .

          Писал съм кое е най-изгодно ...
          Който иска да чете. Няма смисъл да търкам калавиатурата .. щото някой не знае за какво говоря.
          Спирам.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

            Пенчо натоварено ми е доста тия дни.Към събота ако се по освободя може да ти звънна и да ти разправям какви са ти вариантите.
            От сега казвам,че аз време да правя каквото и да е било нямам.Като гледам в близките 5 години няма и да имам,но не се знае знае ли се както се казва.
            Но акъл когато мога давам винаги стига да има кой да го ползва.Успех в начинанието.
            И да истината е в пасивната къща с бая условности.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #21
              От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Това от собствен опит ли го казваш??
              В България??

              ДА не се наложи после да плащаш на Пенчо газта!



              Светльо, термопомпа ДА .. ама пак никой не чете!!!!!
              Вода/вода !! КОП фактора надхвърля 7 ! .. ако някой може да смята .

              Писал съм кое е най-изгодно ...
              Който иска да чете. Няма смисъл да търкам калавиатурата .. щото някой не знае за какво говоря.
              Спирам.
              Да от собствен опит. 65м2 апартамент от който се отопляват 50м2 постоянно, по-висока сметка от 120 лв не съм плащал за 2 години. Цената на газта в Румъния не е много по-различна от България. Кондензно котле BAXI.

              Пенчо само ще ми благодари за газта...

              Не знам какво станаха толкова модерни тези термопомпи и все се цитира тоя КОП от 7, при условие че при 0 градуса е сигурно 3.

              Иначе това са ми котлите на работа. Да ги сменям ли с термопомпи?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2994.jpg
Прегледи:1
Размер:445.9 КБ
ID:5777751
              Последно редактирано от Jimi; 09-01-18, 22:59.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                Това само за хола ли е ?
                Бъзикам се ама темата не е промишлена.
                Идеята е за икономия и т.н. и т.н.
                Иначе тия котли n на брой и горелки 2n почти...къртят и ТОПЛЯТ.
                И харчат....

                Коментар


                • #23
                  От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                  В Нови Хан към Елин пелин ли сте? Ако да, давай смело на котел с газ и нискотемпературно подово. Сметки до 200 лв гарантирано зимата 2017.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    В Нови Хан към Елин пелин ли сте? Ако да, давай смело на котел с газ и нискотемпературно подово. Сметки до 200 лв гарантирано зимата 2017.
                    С ТП на Митсубиши до Варна къща на 3 етажа с РЗП 800 и нещо м2 се побират в 200 лв ток, като в сезоните в които не се отопляват и охлаждат ел. под 100 лв не пада. Но ТП заедно с труд, рекуперационна система, обезвлажнител, система за топла вода от остатъчната топлина през лятото и въздуховоди е 40 000 лв. Но на фона на къщата, на която има още довършителни работи по двор, собственика казва, че сумата е подминала 1 милион не е толкова голям разход.

                    Във варна темп. са високи, но влажността е голяма и често системата е в дефрост.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Пенчо натоварено ми е доста тия дни.Към събота ако се по освободя може да ти звънна и да ти разправям какви са ти вариантите.
                      От сега казвам,че аз време да правя каквото и да е било нямам.Като гледам в близките 5 години няма и да имам,но не се знае знае ли се както се казва.
                      Но акъл когато мога давам винаги стига да има кой да го ползва.Успех в начинанието.
                      И да истината е в пасивната къща с бая условности.
                      Благодаря. Ще чакам.

                      За правенето - има кой да го прави. Проект ми трябва.

                      И не съм пуснал тема, за това кое е по-ефтино, това към колегите с термопомпите и пелетите.
                      Последно редактирано от Пенчо; 10-01-18, 08:25.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                        Има и хибридни системи - газ и термопомпа в една система .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                          11 години топля с газ 500 квадрата къща. По точно 2/3 от тях, един етаж стои не топлен. Сметките са от 2 и нещо до 3 и нещо хиляди годишно, зависи от зимата и от цената на газта. В това влиза и топла вода на корем. Цената на котела беше около 7000, имергаз е и за това време съм му правил един ремонт за стотина лева, някакъв датчик смениха. Умишлено не съм слагал слънчеви колектори, макар да имам разводка и бойлера да го позволява - не искам сложни системи и възможности за издънки. Предполагам, че има и по евтини решения, но както казах, не искам да правя постоянно ремонти. Газта е просто решение - един котел, помпа и бойлер, електроника има само в котела, чисто фабрична. Влизам в котелното 2 пъти годишно - на есен пускам парното, а на пролет го спирам. Ако пак строя и имам газ, пак същото решение ще избера. Което не мога да кажа за съществена част от другите решения по строежа.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                            Живял съм из ниските земи където всичко възможно в къщата беше на газ.Не съм в час с алтернативите, но не си представям по голямо удобство от газта.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Кондензно котле BAXI.
                              И аз 3-та година ползвам Baxi Duo-Tec 2 Combi 33kW и съм много доволен. Работи много ефективно.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Точно това се опитвам. Няма да е съвсем пасивна, че сме двама пушачи, ама поне да е що - годе енергийно ефективна.
                                А за да си решиш проблемите със пушенето и пасивната къща ти трябва вентилация с рекуператор. Качеството на въздуха е изключително подценявано нещо в жилищата с навлизането изолациите и хубавите дограми. Ето ти пример за една фирма с която съм работил.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DX-HUB-5-700x700.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5777810

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HRV-Excellence-1.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5777811

                                https://www.aereco.com/categorie-pro...y-ventilation/
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X