Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на шлици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нарязване на шлици

    Помогнете с информация: къде в София могат да нарежат шлици?
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Нарязване на шлици

    Не е зле да напишеш и на какво.

    Коментар


    • #3
      От: Нарязване на шлици

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Не е зле да напишеш и на какво.
      Еми колегата е написал - на шлици.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Нарязване на шлици

        На какво да се нарежат имам предвид. Какъв детайл, какъв материал, размери? Едно е шлици на вал от автомобилна трансмисия, друго - на ръчна мелачка за месо, трето - на пластмасов механизъм.

        Коментар


        • #5
          От: Нарязване на шлици

          Има и друго - прави, триъгълни, еволвентни. Прави и триъгълни може да нареже всеки фрезист, на който ръцете му не са "на топло", за еволвентни най-добре на специализирана машина. Дали детайла е закален също не е никак без значение.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Нарязване на шлици

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            На какво да се нарежат имам предвид. Какъв детайл, какъв материал, размери? Едно е шлици на вал от автомобилна трансмисия, друго - на ръчна мелачка за месо, трето - на пластмасов механизъм.
            То ясно, майтапя се !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Нарязване на шлици

              Да речем нещо подобно. Искам да си направя един преходник, за да приближа волана към шофьорската седалка, защото няма възможност за телескопична настройка. Та необходимо е да се направи един отвор с шлици и да завършва с резба, за да затегна преходника към кормилния вал. От горната страна на преходника трябва да продължи с болт с външни шлици и резба на върха, за да си захвана волана с гайка. Това цялото нещо трябва да е изработено от едно цяло парче метал. Какъв метал точно, не съм сигурен, бих приел съвет.

              Благодаря предварително!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Нарязване на шлици

                Там Шлиците са на конус .
                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                Коментар


                • #9
                  От: Нарязване на шлици

                  Да и аз така разбрах, че са на конус. Та ако знаете къде могат да ми помогнат с това, ще Ви бъда благодарен за инфото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нарязване на шлици

                    Използвай фланец, по надеждно е предвид предназначението.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нарязване на шлици

                      Гледах по много бг и чужди онлайн магазини за готово решение на проблема. Има различни видове екстендери и steering wheel hub spacers, но всичко което намирам е предназначено за цялостна смяна на заводския волан със спортен такъв. Но нямам желание да си сменям волана и да карам без ейрбег, клаксон и един куп други контроли.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нарязване на шлици

                        Сега..понеже това съм си го правил на моята кола...Не става от едно цяло парче! Минимум от две половини. Едната се захваща към кормилния прът, на съществуващите по него шлици и там ти е системата за вклюване/изключване на мигачите.
                        Втората половина се закрепва за първата, като се оставя легло за гайката. И на нея вече се прави удължението за новия волан-колкото дълго ти трябва. Хич не е толкова просто.

                        По-икономичен вариант е да се вземе стария волан, да се изреже централната му част на струг (така се запазва оригиналната система за мигачите) и за нея вече да се търси как да се хване новата част, с новия волан, който е силно безсмислено да се съединява на шлици. Шлицовото съединение води до неимоверно усложянване на задачата, едно поради нуждата от специален инструмент за направата му, второ поради нуждата от закаляване.
                        Този вариант ти дава възможност да си запазиш и еърбега, но трявба да намериш още един волан, който да се ползва за основата.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нарязване на шлици

                          Имаш предвид да купя същия волан, да му изрежа средата и да ползвам фабрично направения отвор, за да захвана удължението? Или другия начин по който те разбирам е изрежа централната част на стар волан и да я захвана под моя?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нарязване на шлици

                            няма ли да стане по-лесно с възглавница на седалката ??

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нарязване на шлици

                              Наздраве! Тя седалката мога да си я мърдам напред, но съм височък и ми е тясно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X