Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на шлици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нарязване на шлици

    Аз не бих рискувал да местя на някъде волан с въздушна възглавница на него .Разстоянието между теб и възглавницата е резултат на доста пресмятане и опити да се получи оптималното обезопасяване при нейното сработване . Местейки я напред към теб рискуваш ако сработи да ти нанесе сериозни поражения .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Нарязване на шлици

      Да, точно това ми беше идеята. Тези преработки се срещат почти винаги с един проблем-изключването на мигачите.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Нарязване на шлици

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Да, точно това ми беше идеята. Тези преработки се срещат почти винаги с един проблем-изключването на мигачите.
        Зависи от колата.
        На цедес пишката е на пръта
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Нарязване на шлици

          Няма да направя нищо по-различно от това, което го има като опция за регулиране на волана в много автомобили - телескопично да си дръпнеш волана по близо до теб... Просто се чудя как да стане, така че да си запазя оригиналния волан и съответно мигачите и всичко което е свързано към него.

          Коментар


          • #20
            От: Нарязване на шлици

            Колата е Тойота Корола D-4D 2002 - прекрасен автомобил за мен, но не са се сетили да направят регулиране на волана напред-назад, само нагоре и надолу, не все ми идва някак некомфортно далеч от мен. Дотолкова, че започнах да мисля някакви такива къстъмизации...

            Коментар


            • #21
              От: Нарязване на шлици

              Нямам идея точно как са вързани мигачите, мога да пусна ето това клипче на което се вижда отстраняване на волан и заменяне с нов спортен волан на същата кола като моята: https://www.youtube.com/watch?v=XX-HDjPQ_HY

              Коментар


              • #22
                От: Нарязване на шлици

                А когато се тегли волана насам натам различни възглавници ли му се превключват?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Нарязване на шлици

                  Сподели каква е колата,за някой има готовори варианти.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нарязване на шлици

                    Тойота Корола D-4D 2002 Хечбек

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нарязване на шлици

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NABE_WELLE.jpg
Прегледи:1
Размер:426.6 КБ
ID:5777949
                      може би колегата Santaclach има предвид нещо такова. Драскано е на коляно с гипсиран ляв крак. В дясно е вал с шлици от донор. В ляво е главината от волана от донор. Вариант за фиксиране с винт или точковано по периферията
                      Последно редактирано от i208; 12-01-18, 08:34. Причина: корекция

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нарязване на шлици

                        Моята идея беше да направя нещо подобно като това на снимката, само че това е само едната половина от преходника - тази която ще се захване към кормилния прът. А отпред на 6 болта ще се захване другата половина, на която ще се монтира волана. Спортните волани по принцип се монтира директно с 6 болта върху фланец като този, но оригиналния волан на Королата се залавя с шлиц и за това е необходимо изработването на болта с шлици и резба. Това за което нямам идея е къде могат да се направят подобни шлици, бях чел в Техническия университет, но не знам към кого там да се обърна. Другото е че не съм наясно дали няма да прекъсна някакви електрически връзки, надявам се кабелите да могат да се придърпат с 5 см напред заедно с волана.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3-SWA-349030B_5.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5778117

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нарязване на шлици

                          Та някакво инфо къде може да се изработи подобен детайл?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X