Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 39 от 39

Тема: Тежести за болгар ТК80

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,754
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Тежести за болгар ТК80

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    И що да ръждясват джантите?
    Щото някои са без вътрешни.Като изключим руските дараци,всички останали са без.На 952.2-то всяка есен му пълня предните гуми със вода,че му олеква олеква сериозно предницата със сеялката за есенници,после точа.Вътре си остава някакво количество вода,и в студа със сигурност замръзва,но аз пък не го и ползвам тогава.
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,638
    Точки (при гласуване)
    36

Именно де, точно за стар руски дарак става въпрос, който си е с вътрешни гуми. То и да искаш да го направиш с безкамерни-нъцки...

Ама ти пък що се обаждаш като не те питат, а?
    Има ли желание-има и начин!

Място
    гр.Търговище
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    10

С вътрешни гуми не съм сигурен дали става номера с пълненето.....дали ще издържи без да се спука....?

Място
    гр.Търговище
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    10

Трябва да не се прекалява с тежестите от пред на МТЗ то ....понеже корпуса на съединителя се пука
    Име:  Treschina.jpg
Прегледи: 205
Размер:  38.3 Кб

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,754
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на krumtenev Преглед на публикациите
    С вътрешни гуми не съм сигурен дали става номера с пълненето.....дали ще издържи без да се спука....?
    Цитат Мнение на petroffbg Преглед на публикациите
    Щото някои са без вътрешни.Като изключим руските дараци,всички останали са без.На 952.2-то всяка есен му пълня предните гуми със вода,че му олеква олеква сериозно предницата със сеялката за есенници,после точа.Вътре си остава някакво количество вода,и в студа със сигурност замръзва,но аз пък не го и ползвам тогава.
    Не четеш,държи и няма проблеми.
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

Място
    гр.Търговище
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    10

В такъв случай проблема с тежестите е решен.....пълнете гумите с вода (понеже с разтвор на калиев хлорид е по сложно трябва и помпа) и ...пак сте в играта

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,754
    Точки (при гласуване)
    15

При пълненето има чалъм,гумата не се пълни на 100% трябва да остане место и за въздух.За целта се отдува повдига се със крик и вентила(при мен са разглобяеми) се завърта 11 или на 1часа.На водният маркуч се слага подходящ преходник който да уплътнява вентила така,че да може да се вади лесно.Пристъпва се към пълнене,като периодично водата се спира и се маха маркуча от гумата,за да излезе въздуха.Когато се напълни започва да изтича вода без въздух.Монтира се вентила(или иглата) и останалата част от гумата се запълва с въздух на необходимото налягане.За зимата трябва да се източи,вентила се поставя най -долу и се развърта,след изтичането на водата се помпи.В гумата остава някакво количество вода 2-3 до 5 литра.

Публикации
    1,045
    Точки (при гласуване)
    6

Ей тука бяхме коментирали за течност в гумите, от пост 54 надолу

http://www.offroad-bulgaria.com/show...=218824&page=3

И пак да уточним, че който ще бичи с 50 километра и нагоре, да търси други варианти. Това според момчетата от Дж.Д.
    Колегата по-напред е написал "калиев хлорид", предполагам е печатна грешка. Това е сол, верно, и май за торове се ползваше? Иначе незамръзваща течност за баласт разтвора се прави с калЦиев хлорид - това дето го слагат на сирене, консерви и какво ли не че и пътищата обработват с него.

П.п. Между другото, преди години Беларусите дето ги вкарваше Бултрекс-а, що си мисля, че по ЗИПовете имаше вентили за пълнене с вода? Ама то какво стига до крайния клиент е пак отделен въпрос де...
    Последно редактиран от jordanov sv ; 14-01-18 в 11:39

Място
    гр.Търговище
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на jordanov sv Преглед на публикациите
    Ей тука бяхме коментирали за течност в гумите, от пост 54 надолу

http://www.offroad-bulgaria.com/show...=218824&page=3

И пак да уточним, че който ще бичи с 50 километра и нагоре, да търси други варианти. Това според момчетата от Дж.Д.
    Колегата по-напред е написал "калиев хлорид", предполагам е печатна грешка. Това е сол, верно, и май за торове се ползваше? Иначе незамръзваща течност за баласт разтвора се прави с калЦиев хлорид - това дето го слагат на сирене, консерви и какво ли не че и пътищата обработват с него.

П.п. Между другото, преди години Беларусите дето ги вкарваше Бултрекс-а, що си мисля, че по ЗИПовете имаше вентили за пълнене с вода? Ама то какво стига до крайния клиент е пак отделен въпрос де...
    Абсолютно си прав ....моя е грешката калциев хлорид.
    Има специален вентил за пълнене ....в Примекс го продават мисля че е около 160лв. той е двупътен.

Място
    гр.Търговище
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    10

Място
    Добринище
    Публикации
    1,349
    Точки (при гласуване)
    11

Колеги, той човека няма да "извади" 300лв за стандартни тежести на МТЗ, вие го карате да пълни гумите с клациев хлорид и други течности, дето са колкото половината трактор

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    7

Мисля че 300лв не ме оправят.Тежести за предните джанти никъде не намирам,а заводските в Бургас намирам между 500 и 600 лева,ако някой колега от региона знае добър магазин,да не се срамува.Проблема с тежеста ми е отпред,предните гуми и с ракия да ги напълня все таз.

Място
    Добринище
    Публикации
    1,349
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Kirilpm Преглед на публикациите
    Мисля че 300лв не ме оправят.Тежести за предните джанти никъде не намирам,а заводските в Бургас намирам между 500 и 600 лева,ако някой колега от региона знае добър магазин,да не се срамува.Проблема с тежеста ми е отпред,предните гуми и с ракия да ги напълня все таз.
    Има едни пичове, около Пловдив бяха, там има много разглобени съветски боклуци. Даваха по 25-30лв бройката предна тежест от Болгар - та 10х30= 300. Поздрави

Място
    гр.Търговище
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    10

в интернет е пълно с обяви за тежести и предни и задни (но всички са с пари)
    https://tractor.bg/product/tezhesti-za-traktor-bolgar-41343

https://tractor.bg/product/predni-zadni-protivotezhesti-tezhesti-ot-chugun-za-traktor-bolgar-mtz-belarus-72582

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    7

Завъртя ми се една идея,за малко по-скъпа тежест,но с широко предназначение.Мисля да монтирам лебедка от Зил 131 отпред на Болгара.Въпроса е дали някой е правил такава инервенция и удачно ли е да се върти от мястото където по принцип взима движение предния мост на ТК82.Другата ми идея за задвижване е с преден ВОМ,до колкото знам тези трактори са предвидени от завода да могат да се дооборудват с такъв.Предполагам,че идеята е малко налудничава,но една корава механична лебедка ще ми върши много работа а и ще ми реши проблема с теглото на предницата.

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,754
    Точки (при гласуване)
    15

Е баш такова творение на трактор отпред не бях виждал(задни лебетки имаха универсалите на горското),но нищо не пречи да се пробва.От задвижването на кардана за предният мост няма да се получи,там се върти само когато трактора се движи.Вариянта е преден ВОМ сложен на капака от ляво на трактора,който е и много трудно намираем.Има си плюсове,бързи и бавни обороти в зависимост от положението на ръкохватката за бързи-бавни и може да го пускаш плавно със съединителя без да си на скорост.
    Друг вариянт е да помислиш за подходящ хидромтор.

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    7

Ако не се лъжа бях чел тема в този форум и един колега беше успял да изведе преден силоотводен вал,но сега не мога да я намеря.Това със хидромотора е интересно решение,така и така имам два извода за хидравлика отпред,които никога не са ползвани.Преди всичко ще намеря някой приятел с такъв камион,за да взема размерите на лебедката,да не стане така че да стърчи метър и половина напред от трактора и да не мога да го вкарам в редовете,при мен е важно да си запази габарита отпред,за да се маневрира лесно.

Място
    Добринище
    Публикации
    1,349
    Точки (при гласуване)
    11

Има, има с хидро мотор. Лично съм го вижтал това творение!

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    7

За заводска лебедка с хидромотор ли става въпрос или за лебедка от нещо куплирана с хидромотор?

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Предница на Болгар ТК80
    От Kirilpm във форум Верижни машини, Трактори
    Отговори: 6
    Последно мнение: 01-12-17, 21:26
  2. Болгар ТК80 - Проблем
    От crazylegs във форум Верижни машини, Трактори
    Отговори: 15
    Последно мнение: 20-08-16, 16:30
  3. Тахоспидометър на Болгар ТК80
    От jayka256 във форум Верижни машини, Трактори