Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежести за болгар ТК80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тежести за болгар ТК80

    Колеги, той човека няма да "извади" 300лв за стандартни тежести на МТЗ, вие го карате да пълни гумите с клациев хлорид и други течности, дето са колкото половината трактор

    Коментар


    • #32
      От: Тежести за болгар ТК80

      Мисля че 300лв не ме оправят.Тежести за предните джанти никъде не намирам,а заводските в Бургас намирам между 500 и 600 лева,ако някой колега от региона знае добър магазин,да не се срамува.Проблема с тежеста ми е отпред,предните гуми и с ракия да ги напълня все таз.

      Коментар


      • #33
        От: Тежести за болгар ТК80

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Мисля че 300лв не ме оправят.Тежести за предните джанти никъде не намирам,а заводските в Бургас намирам между 500 и 600 лева,ако някой колега от региона знае добър магазин,да не се срамува.Проблема с тежеста ми е отпред,предните гуми и с ракия да ги напълня все таз.
        Има едни пичове, около Пловдив бяха, там има много разглобени съветски боклуци. Даваха по 25-30лв бройката предна тежест от Болгар - та 10х30= 300. Поздрави

        Коментар


        • #34
          От: Тежести за болгар ТК80

          в интернет е пълно с обяви за тежести и предни и задни (но всички са с пари)
          https://tractor.bg/product/tezhesti-za-traktor-bolgar-41343

          https://tractor.bg/product/predni-zadni-protivotezhesti-tezhesti-ot-chugun-za-traktor-bolgar-mtz-belarus-72582


          Коментар


          • #35
            От: Тежести за болгар ТК80

            Завъртя ми се една идея,за малко по-скъпа тежест,но с широко предназначение.Мисля да монтирам лебедка от Зил 131 отпред на Болгара.Въпроса е дали някой е правил такава инервенция и удачно ли е да се върти от мястото където по принцип взима движение предния мост на ТК82.Другата ми идея за задвижване е с преден ВОМ,до колкото знам тези трактори са предвидени от завода да могат да се дооборудват с такъв.Предполагам,че идеята е малко налудничава,но една корава механична лебедка ще ми върши много работа а и ще ми реши проблема с теглото на предницата.

            Коментар


            • #36
              От: Тежести за болгар ТК80

              Е баш такова творение на трактор отпред не бях виждал(задни лебетки имаха универсалите на горското),но нищо не пречи да се пробва.От задвижването на кардана за предният мост няма да се получи,там се върти само когато трактора се движи.Вариянта е преден ВОМ сложен на капака от ляво на трактора,който е и много трудно намираем.Има си плюсове,бързи и бавни обороти в зависимост от положението на ръкохватката за бързи-бавни и може да го пускаш плавно със съединителя без да си на скорост.
              Друг вариянт е да помислиш за подходящ хидромтор.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Тежести за болгар ТК80

                Ако не се лъжа бях чел тема в този форум и един колега беше успял да изведе преден силоотводен вал,но сега не мога да я намеря.Това със хидромотора е интересно решение,така и така имам два извода за хидравлика отпред,които никога не са ползвани.Преди всичко ще намеря някой приятел с такъв камион,за да взема размерите на лебедката,да не стане така че да стърчи метър и половина напред от трактора и да не мога да го вкарам в редовете,при мен е важно да си запази габарита отпред,за да се маневрира лесно.

                Коментар


                • #38
                  От: Тежести за болгар ТК80

                  Има, има с хидро мотор. Лично съм го вижтал това творение!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тежести за болгар ТК80

                    За заводска лебедка с хидромотор ли става въпрос или за лебедка от нещо куплирана с хидромотор?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X