Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежести за болгар ТК80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тежести за болгар ТК80

    Понеже наскоро преработих трактора към хидравлично управление и изхвърлих големия течащ топуз от предницата,усещам че доста олекна.Интересува ме какви тежести мога да му сложа на джантите и на предницата,понеже заводските,които намерих бяха на леко непосилна цена.Въртеше ми се идея за 2 еднакви маховика от камион за задните и два по-малки за предните,но като цяло приемам всякакви идеи и предложения.

  • #2
    От: Тежести за болгар ТК80

    Щом оригиналните тежести са ти излезли непосилни като цена, то отговорът на въпроса ти е "каквито и да са".

    Ама колко да тежи топуза дето си го изхвърлил? 20 кила, 30? И повече да е-не ми се вярва да се отрази чак толкова при нормална експлоатация. С тежкасеялка на задницата, и по сериозен баир-да, може да се изправи, аз така управлявам с разделните спирачки ЮМЗ-то.
    Един приятел сложи чугунена глава от някакъв двигател, може да сложиш един два големи акумулатора, може да си отлеештежести от бетон(хем ще си ги направиш точнокаквитоти трябват по форма), може да платиш на някой мангал да се вози отпред.
    Всичко може.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Тежести за болгар ТК80

      Баш последния , ем ша му платиш , ем ша ти досажда зимъска за брашно , боб и най-вече кутия цигари , когато те види.
      Предни тежести си бих направил от олово от акумулатор.Докато го пернеш с пърлачката и изтича.Е ша си требва стопанисване после , шот сичко влачат крадецовете.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Тежести за болгар ТК80

        Ами секторната кутия по мое мнение ги има едни 70-80 килца,понеже я носих сам и ми се отели вола.Оригиналните тежести със стойката са около 500лв и това само тези които се закачат на предницата,тези за гумите не ги намирам.Мислех си за варел пълен с бетон или пясък или за стара газова бутилка.Статичните тежести как да е ще ги измисля(то щото много мисъл им трябва).По са ми интересни тези за гумите,дали някой е пробвал с маховик и как го центрова.

        Коментар


        • #5
          От: Тежести за болгар ТК80

          Задни тежести стават от другата руска пародия - ЮМЗ. Предни, можеш да ползваш от тия калпавите косачки, дето са за пресечен терен.

          Коментар


          • #6
            От: Тежести за болгар ТК80

            Направи си модел от дърво или друг подходящ материял и виж някоя леярна да ти ги отлеят от чугун,1,50-2лв е килото.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Тежести за болгар ТК80

              Тежести се правят от чугун. Навсякъде по машините. Голяма маса с ниска цена. Но самото леене не знам колко струва и как се смята...на колограм ли е, на какво е.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Тежести за болгар ТК80

                Георги Петров(леяр от Павликени) прави такива и са евтини около 1,5-2лв за килограм
                тези той ми ги прави (не са за мтз)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5777646
                Последно редактирано от krumtenev; 09-01-18, 13:51.

                Коментар


                • #9
                  От: Тежести за болгар ТК80

                  Понеже леяр наблизо нямам,иначе чугун за претопяване имам няколко стотин килограма при това все породист разпределителни валове,коляновия валове,блокове и т.н. мисля да експериментирам с два маховика от перкинс в генераторно изпълнение за предните гуми,пък за задните после ще му мисля.Като намеря време да изпълня идеята,ще кача снимки ако резултата е годен за употреба.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тежести за болгар ТК80

                    По принцип сцеплението е по-малко на задните гуми.
                    На предните пада тежестта на двигателя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тежести за болгар ТК80

                      За предни тежести, можеш да извадиш 3-4 стари бордюра и си в играта, но на ТК-то тежестите на са скъпи. Виждал съм и варел пълен с пясък, спокойно можеш да вземеш едно от тия средните варелчета - 100литра и да го напълниш с накакъв тежък материал. Вариант бол, както казаха колегите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тежести за болгар ТК80

                        Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                        По принцип сцеплението е по-малко на задните гуми.
                        На предните пада тежестта на двигателя.
                        При мен проблема не е в сцеплението,трактора работи в лозе и не вижда толкова тежка работа,блокажа не работи от години и нямам проблеми.Проблема е че след като сложих хидравликата при по-висока скорост при транспорт подскача доста предницата(кара се по 10км асфалтов път,който е доста гаден).Та първо ще натоваря предницата,като още се чудя джантите ли да натоваря или предната П образна греда.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тежести за болгар ТК80

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Направи си модел от дърво или друг подходящ материял и виж някоя леярна да ти ги отлеят от чугун,1,50-2лв е килото.
                          Това с материали на клиента? Или с техни?
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тежести за болгар ТК80

                            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                            Това с материали на клиента? Или с техни?
                            С техни,от теб модела ако нямат подходящ.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тежести за болгар ТК80

                              Най бързо и евтино напълни гумите с вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X