Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за сняг-Г класа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вериги за сняг-Г класа

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Кои са хубавите? Аз малко се обърках... инак и аз съм собственик на вериги от есента, 4 бр за 33" гуми. Т.е. размера на етикета е за някакво камионче, но перфектно пасват на 255/85/16.
    Тези на Ottinger са изключително смислени и здрави вериги, не само за сняг, но и за офроуд. Доскоро в немския ибей имаше магазин, който ги продаваше като втора ръка (но напрактика чисто нови) от девоенизирани немски запаси. Изключително добре направена верига, но точно два пъти по-тежка от всичко друго което съм виждал досега. Иначе, когато се продаваха имаха размери от под 30" до над 35".

    Коментар


    • #17
      От: Вериги за сняг-Г класа

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Кои са хубавите? Аз малко се обърках... инак и аз съм собственик на вериги от есента, 4 бр за 33" гуми. Т.е. размера на етикета е за някакво камионче, но перфектно пасват на 255/85/16.
      http://www.ebay.de/itm/1-Paar-Schnee...cAAOSwvYZZpSzW

      Това. Нещо съм пропуснал линка. Същото за което говори Яро. Модела е Supergreifsteg на RUD. Произвеждат се и сега, ама от завода цената е неприятна дори за ентусиасти
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: Вериги за сняг-Г класа

        Тая шарка е ясна. Има китайски.
        Вижте словенския сайт модела.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Вериги за сняг-Г класа

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Тая шарка е ясна. Има китайски.
          Вижте словенския сайт модела.
          Я покажи алтернатива на този модел. Не меча стъпка, а тази която има надлъжен компонент без прекъсване и с допълнителните перпендикулярно заварени елементи.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #20
            От: Вериги за сняг-Г класа

            Това

            https://goo.gl/images/D6zmqf
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Вериги за сняг-Г класа

              Така с линк вече... всичко е точно
              Хубавите вериги са на сериозни цени. Затова според мен и в България нямаме много традиции в използването им. Също като Сашо съм на мнение, че веригата не може да се замени с нищо (почти).

              Както писах по-горе за този сезон се оборудвах и аз. Чакам сега подходящи условия, за да тествам и да се самообучавам - нямам никакъв опит. Ще трябва да се уча да ги слагам лесно, бъзро и най-вече правилно, да ги усетя как се шофира с такава екипировка и т.н.

              Ето това взех аз:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171031_180436.jpg
Прегледи:1
Размер:309.4 КБ
ID:5777644
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #22
                От: Вериги за сняг-Г класа

                4 такива за 33-ки ще са 150 килограма. Слагането също няма да отнема 2 минути на гума, толеранса в размера е нулев. Изобщо и аз много им се кефих на тези, но ако не работиш пътна поддръжка на 3000+м.н.в. не знам за какво може да са ефективни
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #23
                  От: Вериги за сняг-Г класа

                  До сега са ми трябвали вериги само в мига гадни условия, затова такива гледам.
                  А поради очевидната липса на сняг тази година дори и евтини китайци не мога да тествам
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вериги за сняг-Г класа

                    Колеги,

                    Разбирам, че имаме нужда от качествени вериги на сносна цена, но въпросите ми бяха за това къде се поставят веригите. От това което "търтея" ми прати разбирам, че препоръчват да се поставят на задния мост. Аз също не съм сигурен дали ще мога да поставя отпред заради липса на място. Нека някой сподели, ако има практика и или е въпрос на проба грешка. Ако веригите са на задния мост и включа 4х4 няма ли да има опасност за механичните части-дифове и т.н
                    Втория въпрос е свързан с включване на блокаж на мост с вериги-Да или Не?
                    Може би е добре да се пусне друга тема -Зимни вериги

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вериги за сняг-Г класа

                      По принцип отговора на конкретния въпрос е изрично упоменат в инсрукциите за употреба на всеки автомобил. В твоя случай, ако ползваш един чифт вериги се слагат на задния мост. По-добре да ползваш два чифта - това от опит го казвам, не щото ме кефи как изглежда. Блокажа си е блокаж и употребата му не е свързана с веригите. И с вериги и с включен блокаж все се кара кротко.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вериги за сняг-Г класа

                        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                        Така с линк вече... всичко е точно
                        Хубавите вериги са на сериозни цени. Затова според мен и в България нямаме много традиции в използването им. Също като Сашо съм на мнение, че веригата не може да се замени с нищо (почти).

                        Както писах по-горе за този сезон се оборудвах и аз. Чакам сега подходящи условия, за да тествам и да се самообучавам - нямам никакъв опит. Ще трябва да се уча да ги слагам лесно, бъзро и най-вече правилно, да ги усетя как се шофира с такава екипировка и т.н.

                        Ето това взех аз:
                        [ATTACH=CONFIG]943607[/ATTACH]
                        Стояне, купил си хубави вериги, аз използвам същите много интензивно и нямам никакви забележки. Но много много силно ти препоръчвам да замениш гумените обтяжки със стоманени пружинки. Може като мен да смениш 4-те след като 3 от тях се скъсат, но имай предвид, че това обикновено става при минусови температури, сняг и кал и "закърпването" на положението е много по-неприятно, отколкото смяната в къщи в кухнята Пружинките са от ташев галвинг по лев-два.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вериги за сняг-Г класа

                          Аз бих ги сложил на предния мост.
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вериги за сняг-Г класа

                            Първоначално публикуван от kp_jeep Преглед на мнение
                            ... Втория въпрос е свързан с включване на блокаж на мост с вериги-Да или Не?
                            Не мисля, че има пречка за включване на блокаж при поставени вериги. Дали ще е вериги или агресивни кални гуми - все тая. Просто си имаш едно на ум, че с блокаж можеш да се закопаеш доста качествено.

                            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                            Аз бих ги сложил на предния мост.
                            Поздрави!
                            Че можеш да избереш да си ги сложиш, където поискаш е ясно. Ама кой знае защо, както се видя и от пуснатата тук информация, производителите на 4х4 МПС упорито препоръчват веригите да се поставят на задния мост.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вериги за сняг-Г класа

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              .... кой знае защо, както се видя и от пуснатата тук информация, производителите на 4х4 МПС упорито препоръчват веригите да се поставят на задния мост.
                              А баш!
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вериги за сняг-Г класа

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                производителите на 4х4 МПС упорито препоръчват веригите да се поставят на задния мост.
                                Заради каретата и хъбовете - ,,бушони" в предния. Еле пък, ако и той е с блокаж!
                                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                                Стефан Арзатов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X