Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

    Днес свалих егр-а и се оказа,че той е изолиран.след като махнах капачката на резервоара и изчистих маркучите на влизащата и излизащата нафта джипа започна да работи по добре и се форсира по добре.Но все ми се струва тромав.Когато я купих фронтерата беше с един не работещ хъб.(автоматични са).посъветваха ме да обърна пружините на проблемния хъб.Така и направихме.И 4х4-то заработи.Възможно ли е заради зацепения един хъб и другия да се включва и това да оказва влияние на вървенето на джипа?

    Коментар


    • #17
      От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

      Не само е възможно, а си е баш така. Кардан и двете полуоски са свързани механично чрез главното предаване и диференциала. Идеята на хъбовете е, тия неща да не се въртят излишно, когато няма нужда. Обаче накараш ли един от тези валове да се върти, трябва и поне един от останалите да го прави. А в твоя случай го правят и двата други.
      Последно редактирано от cecoa1; 13-01-18, 00:06.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

        Значи ще се търси или един автоматичен хъб или два ръчни...

        Коментар


        • #19
          От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

          Първоначално публикуван от mimsan Преглед на мнение
          Значи ще се търси или един автоматичен хъб или два ръчни...
          Е , ако искаш . Но иначе този проблем ( със зацепените полуоски ) няма нищо с онзи проблем ( загубата на мощност при 3500 об/мин)

          ПС. Радио имаш ли ?
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-01-18, 09:16.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

            Колега,имам два автоматични хъба,ако те интересува номера ми е 0898757516

            Коментар


            • #21
              От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

              Джипа вече се форсира и пали по добре.Няма го вече онова заглъхване на 3500 оборота след като махнах неоригиналната капачка на резервоара и изчистих маркуча за обратната нафта,заедно с инжектора.Просто си е тромав в момента и мисля,че преди да зацепя постоянно хъба,вървеше повече независимо че имаше едно заглъхване.Заради това предполагам че зацепения хъб е причината

              Коментар


              • #22
                От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

                Е, не знам колко е тромав, но не бива да очакваш от 2+ тона кютук да се стрелка като бегачка, особено с тоя 100 коня двигател. Огледай и тръбите на турбото да не изпуска въздух отнякъде, че без турбо върви като куцо магаре .... П.П. И не го напъвай много-много над 3500 оборота, това е стар дизел и толкова си може
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

                  Намерих читав хъб.Утре ще го взема и сменя.ще направя всичко да си му е наред.Разбрах че не върви и сега си го карам леко и не го зоря толко.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

                    От днес съм с два автоматични и работещи хъба.Имам усещането,че сега някак си върви по леко.Благодаря на всички за съветите.Живи и здрави

                    Коментар


                    • #25
                      От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

                      Здравейте.Ще съм много благодарен ако някой може да помогне.От турбината излизат два вакум маркуча,които при мен липсват?Джипа си върви и турбото работи..Би било редно да си ги сложа тези вакуми,но не знам къде трябва да отидат след като излязат от турбината.Потърсих схема на вакумите из нета,но нищо не открих....Джипа е Фронтера 2.3тди 1994

                      Коментар


                      • #26
                        От: Опел Фронтера 2.3тд-заглъхва?

                        Свържи ги по между им. И не е вакуум, а надналягане.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X