Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

    Здравейте искам да взема камион втора ръка 2011 година Скания R420 ,но се колебая между него ДАФ и МАН. Какво ви е мнението за Сканията като цяло и има ли предимствата пред МАН и ДАФ за да си струва по високата цена от тях. Пишете ми. Благодаря ви.

  • #2
    От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

    Пиши поне къде ще се кара и за какво ще се ползва, за да може да ти се даде мнение. Иначе най-общо казано да, поне за мен Сканията си струва първоначално по-високата цена от МАН и ДАФ.

    Коментар


    • #3
      От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

      Здравей,влекачът ще работи България-Германия-Полша-България.
      Вероятно за тези годинки ще е на около 700-800 000 км.
      И тук стои въпросът струва ли си първоначално по-високата цена на Сканията сравнение с другите две
      марки ,ако след това за ремонти (все пак ще е 7-8 годишен) цените на частите и ще са по-високи от на МАН и ДАФ.

      Коментар


      • #4
        От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

        За по-скъпите части е така, на Сканията са по-скъпи от на ДАФ, за МАН не знам. Но пък за сметка на това се чупят по-малко. Затова ако е за вътрешно в Европа, по-добре е Скания. За правите курсове от България до Европа не е толкова от значение, понеже камиона ще се прибира често за обслужване, а тук частите и труда са по-евтини. ДАФ-овете до 2008-2009 година имаха доста проблеми с разход на масло и с пукане на глава, след това уж са ги оправили, но нямам преки впечатления. Най-добре да избираш най-удачния вариант според състояние/пробег/цена който може да си позволиш към момента. Гледай да е колкото се може във оригинално състояние, да няма разни "побългарявания" и др., като например шунтирането на Ad-Blue системата с емулатор, защото глобите са това в Европа са големи, а възстановянането на системата да работи е доста скъпо.

        Коментар


        • #5
          От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

          Благодаря за инфото ще го взема под внимание със сигурност.
          Относно мощността на двигателя според вас ОК ли е или да погледна и други с по-голяма такава имайки
          предвид ротацията на влекача за която споменах.
          Като цяло какво ви е мнението за модела R420 ако имате някакъв опит с него и впечатления. Правилно ли съм се
          ориентирал към него.

          Коментар


          • #6
            От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

            От тия години има Скания Евро 5 без добавка. Само те имат такива камиони, МАН също го постига но не сертифицира такъв камион, а само автобуси.
            Но мощностите на мотора без добавка са други 360;400;440;480 к.с.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

              Не си взимай Скания Евро 5 без Ад-блу - моторите им са страшно скъпи за поддръжка, понеже били нова разработка и частите са двойни и тройни на нормалния модел - примерно Р420 с Ад-блу, който е еволюция на предния Евро 4 мотор 420кс. който е страшно здрав - имаме 3 такива на по 1,3 до 1,5млн.км без особени проблеми. Имаме и Р440 (без Ад-блу е) и има доста по-скъпа поддръжка и е по-капризен от предните.

              Коментар


              • #8
                От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

                Информацията от вас за моторите на модела R420 е изключително полезна. Благодаря.
                Като цяло смятате ли че Сканията е точният камион за нуждите,които посочих и в частност този модел.
                Алтернативните модели на МАН и ДАФ могат ли да се приемат като конкурентни като качество и надеждност.

                Коментар


                • #9
                  От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

                  Колега занимавал ли си се до сега с транспортна дейност или поне работил ли си в сферата на транспорта? Защото транспорта не е само да вземеш камион и да го пуснеш към някоя спедиция или предприятие да работи.Има много тънки моменти които като ги пропуснеш си много вътрашно.
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

                    Наистина съм силно впечатлен когато някой явно с доста опит в сферата на транспорта го е грижа толкова много
                    да не пропусна “тънките моменти” ще го имам в предвид сериозен съм .Лошото е че това не е темата тук.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

                      Да видях я и другата тема но вече бях писал тук.
                      И незнам колко Ми е опита в транспорта другите нека кажат. Но 27 години се прехранвам от тоя занаят като превозвач с мой камиони.Сигурно нещо може и да Съм понаучил.Та не се впечатлявай толкова силно.
                      0887284106-Митко
                      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

                        След 2000-дната нагоре сичко е пикоч. Най-здравия от всичките пикочи си остава "белия швед", кой какво иска да говори. Там разните немско, холандски и итало кирпичи си са за боклуко. Чорбаджия "западняк" знае какво да кара. Факта, че ние си немаме лев е друг, но и факта, че Волво си е най-камион е виден.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скания R420(2011 година) МАН или ДАФ какъв камион ще ми препоръчате?

                          Аз имам Скания 2000та година вече повече от 10 години и е перфектна, но да правил международен транспорт с камион по-стар от 4-5 години не е от най-умните решения. Малко е извън темата, но все пак ще споделя нещо интересно. На митница Пловдив постоянно има иранци с руски камиони и то 25+ годишни Камази и МАЗ ама наистина говоря са много дърти камиони, не новите им версии. Един Камаз миналата седмица едва тръгна натоварен с не повече от 20 тона, а тия хора ги чака 2500+ км в нищото с тая гробница.


                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X