Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катализатора-проблем при Г.Т.П.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ... ПС . Бас държа че и Моника Люински не може да надуе 10 атмосфери !
    Ама може и да ги засмуче.

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ...
    - щото Биг Брадър не спи и също чете тука .
    То е ясно, не спи, че глад, или по-скоро лакомия, и всеки се е залЕпил на неква хранилка, кой на малка, кой на по-голяма, та по-скоро проблема ще дойде от това, че тоя до по-голямата ше иска да си пресипе от по-малките.
    ... нооо, и това ше мине.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20180107_140135.JPG
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5777464

      Това изнамерих от закона,ся от се да знам италианците колко живот и дават...
      Едната дата е 04.2001 и др.11.2003 stargas It.
      Последно редактирано от lakatnika; 07-01-18, 13:11.
      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
      Краси
      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

      Коментар


      • #93
        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

        Корозията не е единствения бич за бутилките... Цикличното натоварване (пълнене/празнене - промяна на налягането) е предпоставка за умора на материала...
        Доколкото се сещам - съдовете под налягане от този тип се изпитваха като се измерват размерите им на 'изпитателното' налягане, което е с известен процент над работното... И има допуск колко може да се раздуе...
        Тя винаги се раздува, въпросът е с колко... А това раздуване е и предпоставката за умората на материала...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

          Колко е налягането в газовата бутилка? Щото, аз съм отварял пълна наполовина бутилка с газ и газта си стои кротко вътре течна. Сменям поплавъка и затварям. Това не е майтап.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #95
            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            Колко е налягането в газовата бутилка? Щото, аз съм отварял пълна наполовина бутилка с газ и газта си стои кротко вътре течна. Сменям поплавъка и затварям. Това не е майтап.
            15 bar от помпата не е за преодоляване на клапана за зареждане.После нещата се наместват.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #96
              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              Колко е налягането в газовата бутилка? Щото, аз съм отварял пълна наполовина бутилка с газ и газта си стои кротко вътре течна. Сменям поплавъка и затварям. Това не е майтап.
              И аз, преди повече от 20г.

              На табелката на бутилките за пропан-бутан, мисля, пише, че са тествани на 60bar.

              Към метана не съм имал и няма да имам интерес.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #97
                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                Метана на 300bar. пълнят ги на 250 при разрешени 220 на метан станцията

                Коментар


                • #98
                  От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  А сега срежи една пропан/бутанова и сравни дебелините на двете И после по формулите за якост .... ама ше требе да отчетеш и химсъстава на "желязото" . Това последното като жокер .

                  ...и в тази връзка :
                  Рязал съм доста пропан - бутанови бутилки основно стари руски и български нещо не си спомням да са били по тънки от 5 мм .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Колко е налягането в газовата бутилка? Щото, аз съм отварял пълна наполовина бутилка с газ и газта си стои кротко вътре течна. Сменям поплавъка и затварям. Това не е майтап.
                    Работното налягане е от 0 до 16 бар (последното се постига с чист пропан при 50 градуса целзий). Няма нищо лошо в това да я отвориш - изпарява се толкова че температурата да слезе колкото трябва и после налягането е равно на атмосферното. Предполагам, че си го правил на открито и с мерки за безопасност.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И аз, преди повече от 20г.
                    На табелката на бутилките за пропан-бутан, мисля, пише, че са тествани на 60bar.
                    Бутилката за пропан-бутан трябва да се разруши след 32 бара и ПРЕДИ 48 бара. Има си причина да не се прави излишно здрава.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Рязал съм доста пропан - бутанови бутилки основно стари руски и български нещо не си спомням да са били по тънки от 5 мм .
                    Всичко опира до материал и най-вече контрол на параметрите му. Колкото по-променливо е качеството, толкова по-дебело е преосигуряването. Аз не бих се клел в излишно дебела бутилка.

                    ----

                    С 10-те години всичко е елементарно. Бутилките наистина имат нормативно определен живот от 40г ама веднъж на 10 трябва да минават на рентген което за обикновена бутилка за пропан-бутан отдавна е по-скъпо от нова бутилка. Затова бутилка на 10г е най-лесно да се смени.

                    Коментар


                    • От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                      Чак пък скъпо колко да е скъпо за проверка на метанова бутилка водната проба беше 30лева.

                      Коментар


                      • От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                        Ясене , в последно ти твърдсние има противоречие.
                        Новата бутилка е "снимана" , преди да излезе на пазара.Снимката е включена в цената и.Нали.
                        Как после една снимка струва повече , или почти нова бутилка.Тиа снимкаджии да не са с други "фотоапарати"?
                        Или некой клати само пасажерите в лодката , без да праи вълнички?
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Работното налягане е от 0 до 16 бар (последното се постига с чист пропан при 50 градуса целзий). Няма нищо лошо в това да я отвориш - изпарява се толкова че температурата да слезе колкото трябва и после налягането е равно на атмосферното. Предполагам, че си го правил на открито и с мерки за безопасност....
                          .
                          На открито, на студено и бутилката извън колата.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                            Чак пък скъпо колко да е скъпо за проверка на метанова бутилка водната проба беше 30лева.
                            Водната проба е нещо съвсем различно и трябваше да се прави май всяка година или на две години, не помня. Ясно е и колко се прави.

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Ясене , в последно ти твърдсние има противоречие.
                            Новата бутилка е "снимана" , преди да излезе на пазара.Снимката е включена в цената и.Нали.
                            В промишлени условия и с едни настройки за цяла серия бутилки е едно, в работилница бутилка по бутилка - съвсем друго. И не е казано че в завода точно по този начин се контролира продукцията, има и други начини.

                            Коментар


                            • От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                              Правеше се на 5 години. И сега се прави на всички бутилки освен на автомобилните А как се прави на газовите ?

                              Коментар


                              • От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                                Ясен е прав - при изпарението газта се охлажда достига температурата на кипенето при атмосферно налягане... При което процесът много се забавя и течността остава течност доста дълго време, компенсирайки затоплянето от околната среда с изпарение...

                                Милене, сам си в тази сфера - колко би струвало да диагностицираш ИЗЦЯЛО с визуална и друга проверка на вътрешните детайли на двигател? Дали няма да ти излезе по-скъпо от нов двигател разглобяването, почистването, диагностиката/проверката на всеки детайл, измерването му, обратно събиране и т.н. В единия случай в заводски условия върви линията, 'щрака фотоапарата', надува и т.н. А в другия - индивидуален оглед/сертификат на едно уникално изделие (щото другата бутилка ще изглежда различно)..

                                Често в нашата сфера го има този ефект - 'ама що ремонта излиза по-скъпо от ново' - ами съпътстващата работа е много...


                                П.С. докато го изпиша, и Ясен ме е изпреварил
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X