Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катализатора-проблем при Г.Т.П.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Ама това някои софийски пунктове наистина си надвиха на масрафа, щом започнаха коли за газове да връщат.
    Иди другаде...извън града. Пунктове-бол.
    Не знам дали причината е софийските пунктове или нови разпоредби...
    Последния път ГТП на служебен автомобил го правих в едно 'гаражче' в Търговище, и специално за измерването на газовете доста време се мотаха - в обороти и т.н...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

      Тоя проблем с газовата са ми го правили и на мен преди години на преглед. Махнах изпарител, клапани, плочка и оставих само бутилката. Питаха за бутилката-казах, че не съм я махнал, защото не мога да и развия болтовете. Гледаха под капака, видяха, че ги няма частите за газовата, пък тя колата си работеше и на бензин и минах съвсем нормален преглед. После си върнах частите на газовата обратно. Но режимът беше друг.
      Също така са ми отказвали и да ми зареждат газ, щото нямало стикер на стъклото. На кварталния Лукойл. От тая случка повече и за кафе не съм стъпвал там.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

        Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
        То като смениш бутилката ще ти искат 80лв. за узаконяване общо взето кихане на пари. А и на бутилката евро клапан ужас.
        Ми аз имам евро клапан и вс.др.,чудя се дали само бутилката неможе да се смени а карантията да е същата
        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
        Краси
        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

        Коментар


        • #34
          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

          Може. За сондата няма изискване за възраст.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

            Тука газаджий има ли???
            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
            Краси
            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

            Коментар


            • #36
              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

              В при мен назря момента да купувам отново кола. Притеснявам се, че това което ще купя (па макар и нов внос с катализатор) не знам дали при регистрацията няма да съм извън нормите, ама вече ще съм я платил на джамбазина. Вчера точно това даваха по новините, че няма да регистрират автомобили които са извън норма. Ами сега търговчетата как ще продадат големия брой скрапове от автокъщите?
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #37
                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                Само бутилката сменяш друго не но 80лв. за узаконяване няма как да спестиш. Чувал съм че и за 40лв. има но не знам къде. С този документ направо на ГТП отиваш.

                Коментар


                • #38
                  От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                  Ти за търговчетата не се притеснявай, а гледай да не си изял вече дървото и догодина да влезнеш в нормите да не им пълниш гушите. На търговчетата

                  Коментар


                  • #39
                    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                    За новия внос...няма много за притеснение. Уговори се с джамбазина да я закарате до сервиз да я измерят. Пътната помощ не знам колко е, но временни номера са 50 лева. Това си го плащаш ти, на джамбазина му е все тая. Доста коли идват отвън с валиден преглед. Тогава може да си сигурен, че ще минат и през нашия КАТ.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                      Само бутилката сменяш друго не но 80лв. за узаконяване няма как да спестиш. Чувал съм че и за 40лв. има но не знам къде. С този документ направо на ГТП отиваш.
                      Ми тя бутилката е 90пари в магазина и 80 щом е узаконяване....баси....има ли желаещи да я сменят...?
                      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                      Краси
                      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                        С газова и без преглед на газовата - вече трудно. Сменяй бутилката и си минавай спокойно прегледа на газовата. При мен беше към 80лв. - 50лв. за газовата(първоначално и еднократно мисля, че беше), още 25лв. в същия пункт нормалния преглед и още 1-2лв. за лепенки по спомен. Ако е вписана при предишния преглед си минаваш нормално, но щом е изтекла бутилката си за нова. Имаше някаква врътка, че някои бутилки стават и за над 10г. ама не на всякъде вървят и пак е занимавка за документ.
                        Оправиш ли газта - катализатор е малко вероятно да ти трябва освен ако не си с проблеми по настройките или двигателя като цяло(най-вече запалването).
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                          Минава(ше) се хидротест на бутилката. Но в момента не знам дали има къде и колко струва.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Припомни ми с две приказки или линк. Помня, че го дъвкахме някога, но щом не ми е останал категорично ясен спомен, не си бил убедителен.
                            Пунктовете за ГТП нямат нито амбицията, нито възможността да измерват пушеците на километър, за да определят съответствие с евронормите. За евронормите се работи с типови одобрения и само с тях.

                            При ГТП се измерват ограничен обхват от параметри в малко режими (най-често в един, на празен ход), сравняват се с данни на производителя и по тях (и по други неща) се прави извод изправен ли е автомобилът или не. Това не само у нас, а и навсякъде. С уговорката че в някои страни се измерват повече неща в повече режими.

                            Не могат да те "понижат" от Евро-4 на Евро-2 например защото са измерили нещо си и то попада в друга таблица. Могат само да направят заключение изправно ли е всичко.


                            У нас с махнатите катализатори чисто неофициално практиката се толерираше. Щото хем скъпо, хем голяма разправия по измерването, хем скъпа апаратура, хем такива нагласи у населението.

                            В никой момент откакто изобщо има ГТП не е имало законен начин той да се завери на кола която заводски има катализатор и той е премахнат. Всичкият напън в момента е да се постигне "плавен преход" към реален контрол.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              С газова и без преглед на газовата - вече трудно. Сменяй бутилката и си минавай спокойно прегледа на газовата. При мен беше към 80лв. - 50лв. за газовата(първоначално и еднократно мисля, че беше), още 25лв. в същия пункт нормалния преглед и още 1-2лв. за лепенки по спомен. Ако е вписана при предишния преглед си минаваш нормално, но щом е изтекла бутилката си за нова. Имаше някаква врътка, че някои бутилки стават и за над 10г. ама не на всякъде вървят и пак е занимавка за документ.
                              Оправиш ли газта - катализатор е малко вероятно да ти трябва освен ако не си с проблеми по настройките или двигателя като цяло(най-вече запалването).
                              Ми като узаконя газта и като ходя на ГТП оня вика трябва на бензин да е прегледа....тогава?
                              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                              Краси
                              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                                Писах ти-смени пункта. В наредбата няма такова нещо. Ако законно си с две горива, не пункта решава на какво ще те тества.

                                Единственото нещо, което ще постигнат промените, е черен пазар на катализатори, наеми и т.н. За нашия стандарт това е безумно скъпо устройство. Аз моя мога да си позволя да го сменя, защото е 200 евро чисто нов и ако сега го сменя, перспективата е да надживее колата, плюс евентуално още една някъде. Говорим за оригинален катализатор. По случайност от евтините. Ами тия, дето са по 600 и нагоре евра....с тях какво правим...Животът на един катализатор, ако колата се поддържа изправна и се кара с качествени горива, може да надхвърли 200 хил км. Нещо, което е практически невъзможно у нас.
                                Последно редактирано от santaclash; 06-01-18, 00:14.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X