Обява

Свий
Няма добавени обяви.

двигателно масло hr v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • двигателно масло hr v

    Предстои ми смяна на масло на двигателя но никъде не прочетох точно какво масло се препоръчва за Хонда hrv 105 коня 2000г.Последно е карана с 15W40 което никак не ми допада и затова искам да го сменя.Хондата е на 260000k вече се кара предимно градско и няма газ.Какво масло да взема?

  • #2
    От: двигателно масло hr v

    Препоръчително: 5W-20 или 5W-30 (API SM, SN)
    Може и с :10W-30 /5W-40/или в краен случай и с 10W-40
    Последно редактирано от emicha1; 03-01-18, 21:50.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #3
      От: двигателно масло hr v

      Карам с "крайният случай" 10W-40 и Харвито и останалите си 4 МПС-та и през десетилетията не съм имал никакви проблеми свързани с маслото!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: двигателно масло hr v

        На HR-V то (124 к.с.) и аз слагам 10w-40 - не съм имал проблеми, вече 100 000 километра на газ - в момента е на 220 000. Сипвам кастрол магнатек ако има значение.

        Коментар


        • #5
          От: двигателно масло hr v

          При по "тънко" масло /5W 40/ не е ли по добро мазането на мотора ?Спрял съм се на Тотал 5W 40 но дали няма да го гори ?

          Коментар


          • #6
            От: двигателно масло hr v

            Първоначално публикуван от Димитров79 Преглед на мнение
            При по "тънко" масло /5W 40/ не е ли по добро мазането на мотора ?Спрял съм се на Тотал 5W 40 но дали няма да го гори ?
            Слагай каквото трябва ,че после ще си на мнение че всички 16в са маслоядци
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • #7
              С две думи може ли да разкаже някой как става смяна на двигателното масло?
              Намерих един клип в ютюб za VTEC двигатал, този клип актуален ли е и за не VTEC двигател?

              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                С две думи може ли да разкаже някой как става смяна на двигателното масло?
                Намерих един клип в ютюб za VTEC двигатал, този клип актуален ли е и за не VTEC двигател?

                Не баш с две, ама:

                Източваш го на топъл двигател, слагаш новият филтър и завиваш пробката по възможност с нов/а дифтунг/а, и чак тогава наливаш маслото, но без половин литър от предписаното.
                Оставяш двигателят да поработи, и когато маслото се стопли, проверяваш нивото и го корегираш до нормалното според чертичките или точките на пръчката.

                P.S. Филтъра го стягаш много леко (както и пробката) само на ръка, като е добре да намажеш гуменото му уплътнение с мазалце преди това.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 08-09-20, 09:23.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря!

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X