Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка за рутер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чуденка за рутер.

    ЧНГ на всички и най-добри пожелания.
    Какъв безжичен рутер да сложа в 2/3/ етажна къща? Преди половин година имаше някакви реклами на Ментел за безжичен рутер, който беше абсолютно автономен /може би със сим карта/. Искам да е безжичен с wifi разпръскване и монтаж без дупчене и прочие. Аз съм пълен лаик. Само да кажа, че във ВИАС съм програмирал на фортран. Фосил някакъв. Очаквам включване от знаещите. Авансово Благодаря!
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Чуденка за рутер.

    Бюджет ?
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Чуденка за рутер.

      Интернет сега имаш ли? Тераса имаш ли?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Чуденка за рутер.

        2/3 етажна къща нямаш шансове с 1 рутер, освен:
        - къщата е гредоред
        - и е някъде в гората

        "Автономен" рутер със SIM от мтел в наши дни означава интернет по LTE, което влачи един други проблеми - най-вече - липса на неограничен план.

        Коментар


        • #5
          От: Чуденка за рутер.

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Бюджет ?
          Нямам представа. Даже и диапазона.

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Интернет сега имаш ли? Тераса имаш ли?
          Сега на това място нямам, та за това е питането. Тераси там има бол. Идеята с един рутер дали ще може да се покрие цялата къща. Все пак фарадеев кафез с 2 плочи и незнайно колко колони.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: Чуденка за рутер.

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            2/3 етажна къща нямаш шансове с 1 рутер, освен:
            - къщата е гредоред
            - и е някъде в гората
            Абе не е баш така... две години крадях от съседите, които са през един етаж под мен ( две плочи ново строителство ) с рутер за 20 лева, а пък и техният не беше по-скъп. Спокойно стигах 2,2-2,5 МБ/с трансфер.
            @c_gul Първо реши какъв интернет искаш да ползваш - безжичен или ЛАН/оптика. Второ кажи какви и колко дивайси мислиш да ползваш ( компютри, лаптопи, телефони, таблети... )

            Коментар


            • #7
              От: Чуденка за рутер.

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Идеята с един рутер дали ще може да се покрие цялата къща.
              Ако го сложиш на втория етаж има шансове с малко мъртви зони. Слагаш го и пробваш. После го местиш 1-2 метра в страни и пак пробваш. Ако е много зле работата, на всеки етаж слагаш и по един range extender, т.е. устройство, което препредава сигнала и ти увеличава обхвата.
              Колкото до модела на рутера, аз бих използвал по-старичък утвърден модел с възможност за смяна на софтуера.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Чуденка за рутер.

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                2/3 етажна къща нямаш шансове с 1 рутер, освен:
                - къщата е гредоред


                И при гредоред не става, аз съм така и дори на етажа има доста мъртви точки. На всеки етаж съм сложил отделни WiFi точки, свързани с мрежов кабел.

                Иначе на колегата мога да предложа Wireless Range Extender, нещо такова:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DAP-1320_961F.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5777219

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dap1325extendyourwirelessnetwork.png
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5777218

                Така е спазено условието да не се дупчи. Разбира се, ще трябва и един рутер, от който да идва интернета.


                ПП: Или Lan мрежа през наличната ел. мрежа:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wifi.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5777220
                Последно редактирано от connann; 03-01-18, 08:33.

                Коментар


                • #9
                  От: Чуденка за рутер.

                  Хора, с рутер за 80 лв, който е в средата на сградата, "ловя интернет" на 50 метра от офиса, на улицата... Пак ставаше дума да не се дупчи + "няма пари"...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чуденка за рутер.

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    Абе не е баш така... две години крадях от съседите, които са през един етаж под мен ( две плочи ново строителство ) с рутер за 20 лева, а пък и техният не беше по-скъп. Спокойно стигах 2,2-2,5 МБ/с трансфер.
                    Напълно ти вярвам, но задачата тук не е да се пусне линк, а да се покрие безжично къща. Няма как да сравняваш връзка между два рутера с външни антена с връзка между рутер и телефон/таблет/лаптоп (вътрешна антена).

                    @c_gul Първо реши какъв интернет искаш да ползваш - безжичен или ЛАН/оптика. Второ кажи какви и колко дивайси мислиш да ползваш ( компютри, лаптопи, телефони, таблети... )
                    Това е така.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чуденка за рутер.

                      Съвсем се омотах. Имам 3 деца, което предполага 5 телефона+3 лаптопа+тв.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чуденка за рутер.

                        Всеки рутер е ОК при тоя брой усери на клона
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чуденка за рутер.

                          ,,,
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чуденка за рутер.

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Съвсем се омотах. Имам 3 деца, което предполага 5 телефона+3 лаптопа+тв.
                            Ако ще дърпаш телевизята от интернет - забрави за LTE или въобще каквато и да е безжична доставка на интернет до къщата. Обърни внимание на мнение #7 (silverfox)- за мен това е най-разумното предложение.

                            Ако бюджета ти е по-сериозен (300++) - може да се качиш на малко по-сериозен клас техника от рода на Ubiquiti, микротик или подобни, но там ще ти трябва човек, който знае какво да се купи, къде да се сложи и как да се настрои. Можеш и сам, но ще ти отнеме неприемливо количество време.
                            Последно редактирано от bokomo; 03-01-18, 12:16.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чуденка за рутер.

                              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                              ...ПП: Или Lan мрежа през наличната ел. мрежа...
                              Тая технология е по-капризна и от вирлеса.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X