Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайма от.. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кайма от.. ?

    Любопитно ми е, освен побичайните заподозрени (свинско и телешко и агнешко) от какво друго правите кайма? Дайте да съберем някакви интересни предложения, които да стават предимно за скара, добре дошли са включително и зеленчукови рецепти. Гледах някаква рецепта за кайма от заешко, но преобладаваше в нея отново свинското и не ми се стори особено привлекателна.

  • #2
    От: Кайма от.. ?

    В Скариадата на времето имаше ценни рецепти от Маххх, лека му пръст.
    Иначе- кайма се прави от мЕсо. (Според злите езици можело и от соя). Следователно се търсят такива месоизточници.
    Опитвал съм рибени кюфтета -ми не е баш.
    Пак от опит- конска, магарешка и сръндашка кайма- естественно с добавка на друго месо.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Кайма от.. ?

      Аз добавям (в различни рецепти) прошуто, чоризо, пушен кашкавал, сушени чушки и куп различни подправи, като започнеш от джоджен и стигнеш до гарам масала. Всички е въпрос на вкус и качествено месо.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • #4
        От: Кайма от.. ?

        Кайма става от всичко със всичко, въпрос на вкус, но за скара си трябва 15-20% сланина, особено ако се ползват сухи меса.
        Имайте предвид, че трябва време и за втасване, което зависи от вида месо което се ползва за каймата.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Кайма от.. ?

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Пак от опит- конска, магарешка и сръндашка кайма- естественно с добавка на друго месо.
          Потвърждавам, че с магарешко месо стават чудни кюфтаци.Преди години по време на командировка във Видинския край с колегите изкупихме половината магарета в района.По спомен 60% магарешко,20% свинско и 20% сланина.Трябва да се отбележи, че магарето е едно от най чистите животни-примерно ако има съвсем малко мазно или нещо, което не го кефи в кофата с вода ще пукне от жажда ама няма да пие .
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Кайма от.. ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Кайма става от всичко със всичко, въпрос на вкус, но за скара си трябва 15-20% сланина, особено ако се ползват сухи меса.
            Имайте предвид, че трябва време и за втасване, което зависи от вида месо което се ползва за каймата.
            Тоо, месото е лесно.
            Сръбската скара (ся в тия райони са чисти българи, ама айде) затова я харесват.
            Висшия пилотаж започва с едрина на смилане, подправки и отлежаване. Тук най добре се справят в Благодатния полумесец, после Иран и след това Турция.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Кайма от.. ?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Тоо, месото е лесно.
              Сръбската скара (ся в тия райони са чисти българи, ама айде) затова я харесват.
              Висшия пилотаж започва с едрина на смилане, подправки и отлежаване. Тук най добре се справят в Благодатния полумесец, после Иран и след това Турция.
              Прав си, ама гледам да не се отплесвам от заглавието, че ще я дублираме с други теми.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Кайма от.. ?

                Разкошни кюфтета ядох една година при един селски на дядо ми, като му бяхме на гости. Предната година имаше едно магаренце, дето весело подтичваше из двора. Та като го питах къде е магаренцето...дядото раправя-ми те го те-в чинията. Разболяло се нещо, разбрало се, че няма да го бъде и...на кайма. Мешало се със свинско. Само това разбрах, а за повече не съм и питал. Ако ми бяха казали преди това, със сигурност нямаше да хапна кюфтета. Но истината си е истина-бяха много вкусни.
                Картофени кюфтета си правя чат-пат.
                За Витабела...не съм му фен.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Кайма от.. ?

                  Голям любител съм на кифтаците, и от досегашния ми опит-най добрите кифтаци стават от 100% свинско, като не се свеним месото да е мазно. Колкото по-мазно-толкова по-сочни кюфтета.

                  Разбира се-има всякакви вариации на тема кайма, но за мен най-вкусното кюфте е само от свинска кайма, и да си я подправя и омеся аз!
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кайма от.. ?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ...най добрите кифтаци стават от 100% свинско...
                    Добре е да се прибавят към тия 100% поне 40% магарешко месце..
                    Освен перфектния вкус, каймата се увеличава с 40 процента.

                    А пък, Коле, ако намериш магазин на Братя Къртеви, купи си едно саламче конско...
                    И сподели после впечатления.

                    Прочее, още Чудомир беше споменал за чудодейното въздействие на конското, или младото магарешко в каймата за суджуците..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кайма от.. ?

                      Ял съм от 100% конско, до почти незначителна част в каймата.
                      Няма лошо, стават си кифтаците, но за мен най-добрата кайма за готвене си остава 100% свинска.ю

                      За суджуци, луканки, и прочие-трябват си други меса, че мазното не е добре.

                      Ама пък като се сетя за пуските на баба ми, и роднините по майчина линия(Татарево, на 5 км от Дебър) ми потичат лигите.
                      А те се правят само от свинско, и към 50% от състава е сланина.

                      Ама колкото хора-толкова вкусове, аз казвам за моя, без да казвам, че единствено моя е най-правилния.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кайма от.. ?

                        Свинско, телешко и овчо - и тайните подправки и стават ебаси кифтетата
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кайма от.. ?

                          Ааа, подправките са цяла вселена. И според месото се подбират и подправките, ама нали за каймата...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кайма от.. ?

                            Кайма се прави и от месо на мечка . Ял съм и кюфтета от коза (домашни), миришеха отвратително на коза , но вкуса беше невероятен .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кайма от.. ?

                              Мечка !? Ай стия ве...
                              По магазинната мрежа знаете ли да продават конско или магарешко? И къде?


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X