Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайма от.. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кайма от.. ?

    Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
    ...-ензим в смокинята, пъпешът, кивито, джинджифилът действа толкова агресивно на месото, че може да го превърне в каша...
    Я кажи нещо повече за това?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #77
      От: Кайма от.. ?

      Не те разбирам човече. Свинското го пиша относно каймата. Субпродукт и субстрат определих посоката, виж първото ми пасва на тефлона. Лека!

      Коментар


      • #78
        От: Кайма от.. ?

        Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
        Не те разбирам човече. Свинското го пиша относно каймата. Субпродукт и субстрат определих посоката, виж първото ми пасва на тефлона. Лека!
        Това, отговор на това:
        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Я кажи нещо повече за това?
        - ли е?

        Ми питам за повече подробности, за обработката (практика, цел, резултати и т. н.) на месо по този начин.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #79
          От: Кайма от.. ?

          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          ....Ама истинско,българска порода,домашно отглеждано..
          Стига да намериш и чисто български фураж, или поне шашавец да посее твърдо, дребно и черно жито с добив 180-200кг/дка.
          пп може и с лимец
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Кайма от.. ?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Стига да намериш и чисто български фураж, или поне шашавец да посее твърдо, дребно и черно жито с добив 180-200кг/дка.
            пп може и с лимец
            Лимец е модерно сега.Иначе "аглика","галатея","ивета" стават и сега,стига да ги намериш.

            Коментар


            • #81
              От: Кайма от.. ?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Я кажи нещо повече за това?
              Отговорът бе за колегата(пропуснал съм цитат)!

              Вероятно високото съдържание на киселини и минерали ги прави силно агресивни към месото. Значение има от количеството(заигравката), и съотношението на продуктите. Статията съм чел преди време в сайт за кулинария, за това отговарям логически, без претенции за 100% достоверност. Неоспорим факт е действието на агресивен фермент(Костя да ме поправи, косвено засегнат), който причинява разпадане на влакна, нишки и колаген(гниене при определени условия)!

              Коментар


              • #82
                От: Кайма от.. ?

                Големо възхваляване на свинята пада, дето си е бройлер промишлено гледаната, а истински чистото месо, коне и магарета, биде оплюто?!

                ПП За готовите кюфтаци и кебапчета, сурови и по капанчета. има множество рецепти, всичките даващи вкус да си такова таковата, ма вътре...

                Коментар


                • #83
                  От: Кайма от.. ?

                  Никой не го е оплюл. Аз лично изпитвам симпатии и към коне и към магарета. Месояден съм, но много трудно бих се прежалил, евентуално за проба от любопитство, но постоянен консуматор на такова месо - няма как!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кайма от.. ?

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Стига да намериш и чисто български фураж, или поне шашавец да посее твърдо, дребно и черно жито с добив 180-200кг/дка.
                    пп може и с лимец
                    Прасетата са стара българска порода,прародител на българския ландрас.Купувам ги от един набор,който си развъжда породата от как се помни."Фермата" му е в Беласица из дъбиката.Привечер ги прибира,хлопайки по тенекията с царевично брашно.Фуража си го отглеждаме на село.Храним ги предимно с царевично брашно и картофи и каквото остане от трапезата.Царевицата е Кнежа от време оно,картофите Перун и Надежда от същото време.Всяка есен бабата се грижи за семената за следващата реколта за всичко дето никне в градината.Даже и дафинов лист си отглежда в къщи.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кайма от.. ?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Я кажи нещо повече за това?
                      Марината с киви за сочно месо тук!

                      А тук и теория относно драсканиците по-горе, извинявай за забавянето.

                      Чичо Костя, ще помоля в упреците си да бъдеш по-умерен и акуратен. Рискуваш, вятъра да обърне посоката
                      Последно редактирано от smng0303; 30-01-18, 14:56. Причина: линк (Apicius)

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кайма от.. ?

                        Благодаря! Интересно.
                        Втората връзка не се отваря (баш теорията).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кайма от.. ?

                          http://www.menumag.bg/za-hranata/syv...a-marinovaneto
                          Пробвай сега.
                          Разни теоретици-разни теории, практика му е майката.
                          Някъде пишеше, че бушмените полагат дивеча в мравуняк за няколко часа(със сигурност има обяснение)
                          Последно редактирано от smng0303; 31-01-18, 09:37.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кайма от.. ?

                            Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                            ...(със сигурност има обяснение)...
                            Ми то това е същността. Инак - прави "А", прави "Бе" - в механичен алгоритъм, като кон с капаци.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кайма от.. ?

                              Тази вечер ще заложа на кюфтета от мляно свинско(плешка), печени във фурна. В рецептата ползвам много лук(на ситно), чубрица, ч.пипер, сол, по малко кимион и лют пипер. На килограм кайма добавям 3с.л. кисело мляко, 200мл. вода от кана с филтър и сода бикарбонат. Носи и на нещо зелено! Сигурно се повтарям но по-сочни кюфтета няма как, запазват си формата и може да се консумират след дни престой в хладилник-без особена промяна на вкусовите качества. Червеното ми вино се получи убиец и много добре се понасят!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кайма от.. ?

                                Ако някога ти остане време, остави каймата за ден, може и два в хладилника, но без лука. Него го сложи като я извадиш и ги оформяш. Пробвай с газирана вода.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X