Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайма от.. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кайма от.. ?

    Бе то сичко се яде.
    Знаеш ли прИмоцията на централна гара?
    - изяш три кебапчета, събери куче
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Кайма от.. ?

      Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
      Кайма се прави и от месо на мечка . Ял съм и кюфтета от коза (домашни), миришеха отвратително на коза , но вкуса беше невероятен .
      Преди време едни нашенци бяха пояли мечешко на кифтаци и наденици та лекуваха трихинелата дълго време...

      Коментар


      • #18
        От: Кайма от.. ?

        Трихенелоза може да има и в конското , както и в домашни прасета .За мечешкото е съвсем сериозно , но няма да издавам къде .Конско си купувам от Стрелча вече четири години .Тази година си купих готови луканки , човека продаваше и рибица и пастърма . От конско с говежда лой и много малко сланина стават чудесни луканки .

        Коментар


        • #19
          От: Кайма от.. ?

          Фирми за конско и магарешко не са разпространени по големите градове. По селата са. Иначе съм виждал да печелят търгове за доставки на месо по зоопарковете. Т.е. щом се явяват там, значи са успели да си набавят животни за клане, имат лицензирана кланица и т.н...Трихинелата си е риск при всичко де що е месоядно или имащо навика да разнообразява основното меню с по малко мърша. За коне и магарета с трихинела...това трябва някой ветеринар да каже дали хващат.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            Кайма от.. ?

            Като сте се разприказвали за магарешко.
            Скоро заклахме едно магаренце тука на село, пет пъти го гърмя колача ама щото дойде не с пушката ами с едно мъненко пистолетче.
            Както и да е гръмнахме го одрахме го и ми дадоха 1 кг месо да метна на скарата.
            Метнах го аз мина час и половина и даже не се боцка с вилицата [emoji4]
            Викам жена туряй тенджурата под налягане да не се срамим.
            Още един час и го нося вече за ядене - да ама не гостите не можаха го сдъвчат [emoji4] и отиде за пастет.
            Сега събирам акъли какво да правя с магарешкото сърце, далак и бъбреци че стоят у фризеро.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #21
              От: Кайма от.. ?

              А бе и аз подозирам, че тая работа с магарешкото не е баш така както я списаха. Суджук от конско съм ял, беше много сух и не мога да кажа, че ми хареса. Някой свестна кайма от пилешко получавала ли му се е? (Не побеснявайте ) Чувал съм, че правят.

              Коментар


              • #22
                От: Кайма от.. ?

                Магарешко и конско леко накиселява като месо, не знам що. Та е хубаво да се сложи малко сода в каймата. Едно, че неутрализира киселото и второ, помага да бухне каймата.

                Коментар


                • #23
                  От: Кайма от.. ?

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  А бе и аз подозирам, че тая работа с магарешкото не е баш така както я списаха. Суджук от конско съм ял, беше много сух и не мога да кажа, че ми хареса. Някой свестна кайма от пилешко получавала ли му се е? (Не побеснявайте ) Чувал съм, че правят.
                  То както казаха става от всичко. Правил съм според вида и количеството на животните които сме имали, но за мен винаги повече от половината требе да е свинщината. Другото - месо от петли /не бройлер, а общоползувателни/, охранен заек, овчото разбира се, то е класика. С коза не сме пробвали. Напоследък съм на две към едно прасе/теле и му свикнах. Ял съм и конско/магарешко, но тия животни са се гледали с уважение в рода ми и почти като членове на семейството и там не съм почитател.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кайма от.. ?

                    От 2, 3 дни гледам в Кауфа, едни пържолки от бут обезкостени с кожата и ми се върти в главата да ги мина на машината с малко свиня и да видя какво ще се получи. Ще стане ли нещо от тва или? Какви подправки, освен доволното количество кимионче да метна?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кайма от.. ?

                      "[QUOTE=Кольо;3258234]-толкова по-сочни кюфтета."
                      На килограм кайма за скара: 1ч.л. сода бикарбонат, 2 супени лъжици кисело мляко и 150-200мл. вода(филтрирана)...
                      Месо- какво да е, подправки на вкус(аз подправям със сол, ч.пипер, чубрица, щипка лют пипер, много малко кимион или къри, и лук), много лук и любов при месене! Сместа оставям за няколко часа в хладилник. Кюфтетата оформям едри(с големина на тенис топка+), като предварително мокря с оцет. Така приготвени остават сочни дори и след дни в хладилник, но това не се случва. Месо и
                      Конско, телешко и магарешко ползвам предимно за суджук. Придават плътност, цвят и специфичен аромат на истинско.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кайма от.. ?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        А бе и аз подозирам, че тая работа с магарешкото не е баш така както я списаха. Суджук от конско съм ял, беше много сух и не мога да кажа, че ми хареса. Някой свестна кайма от пилешко получавала ли му се е? (Не побеснявайте ) Чувал съм, че правят.
                        Сух остава когато не е прибран навреме.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кайма от.. ?

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          От 2, 3 дни гледам в Кауфа, едни пържолки от бут обезкостени с кожата и ми се върти в главата да ги мина на машината с малко свиня и да видя какво ще се получи. Ще стане ли нещо от тва или? Какви подправки, освен доволното количество кимионче да метна?
                          Стават много добри кифтаци, приятел гледа пилета и съм ял много пъти. Задължително и свинско или сланина. За подправки не знам, той даваше месото в транжорна, там го мелеха и слагат подправките.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кайма от.. ?

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            Какви подправки, освен доволното количество кимионче да метна?
                            Доволното количество кимион аз знам, че е за кебапчета. За кифтаци требе да е доста по скромно, да остане място и за други мерудии.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кайма от.. ?

                              [QUOTE=smng0303;3258493]"
                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              -толкова по-сочни кюфтета."
                              На килограм кайма за скара: 1ч.л. сода бикарбонат, 2 супени лъжици кисело мляко и 150-200мл. вода(филтрирана)...
                              Месо- какво да е, подправки на вкус(аз подправям със сол, ч.пипер, чубрица, щипка лют пипер, много малко кимион или къри, и лук), много лук и любов при месене! Сместа оставям за няколко часа в хладилник. Кюфтетата оформям едри(с големина на тенис топка+), като предварително мокря с оцет. Така приготвени остават сочни дори и след дни в хладилник, но това не се случва. Месо и
                              Конско, телешко и магарешко ползвам предимно за суджук. Придават плътност, цвят и специфичен аромат на истинско.
                              Сода, мляко, вода, оцет ? За пръв път чувам. Мляко кисело слагам на палачинки, че става по кремообразна сместа, ама на каймата защо? И содата? Интересна работа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кайма от.. ?

                                Сода или газирана вода за да втаса.
                                На кифтета се слага и изкиснат сух хляб
                                И много лук
                                Магданоз

                                Както писах - месото е най-лесната част.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X