Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промени в реда за регистрация на МПС.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Промени в реда за регистрация на МПС.

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Принципно - Да. От вече сигурно 2 години. В същото време има проблеми - вече 2 пъти изгорях
    Баш ме брига колко време върви по жицата! Ако го има в закон или наредба, ще ми вземат пари ама друг път! На втората секунда ще падне в съда!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Промени в реда за регистрация на МПС.

      АЗ като си продадох старата жипка миналото лято и не съм ходил в КАТ да я обявя зя продадена сега какво да правя-да ходя или вече няма смисъл???
      Поздрави!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #18
        От: Промени в реда за регистрация на МПС.

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        АЗ като си продадох старата жипка миналото лято и не съм ходил в КАТ да я обявя зя продадена сега какво да правя-да ходя или вече няма смисъл???
        Поздрави!
        Зависи как си я продал,ако имаш нотариален договор нямаш проблеми.
        Най-много до данъчното да я отчислиш.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Промени в реда за регистрация на МПС.

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          АЗ като си продадох старата жипка миналото лято и не съм ходил в КАТ да я обявя зя продадена сега какво да правя-да ходя или вече няма смисъл???
          Поздрави!
          Иди на гишето, където се връщат номерата при бракуване на автомобил. Там ще ти кажат дали МПС-то с рег. номер ХХХХ се води на твое име или вече е на друг. Напоследък често срещана практика е да се купи МПС, да се подпише договор и после новият собственик въобще да не отиде до КАТ да го регистрира. Така в КАТ колата си остава на твое име. И разбираш, чак когато стане нещо и получиш един куп писма я за неправилно паркиране, я за превишена скорост, не дай си боже за инцидент и напуснал произшествието водач. Да, ще кажеш, че имаш договор, но разправиите да докажеш, че нямаш сестра ще са огромни. Загубата на време и нерви - също.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Промени в реда за регистрация на МПС.

            За последните няколко продадени и закупени возила не съм ходил нито да зачислявам в Общината, нито да отчислявам в КАТ. Това, с отчисляването, го направиха, за случая описан от колегата по-горе, ако купувачът не я прехвърли. Може да съм имал късмет с купувачите, но като отидох да плащам данъци не излезе нито една продадена, а само наличните.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #21
              От: Промени в реда за регистрация на МПС.

              Звънях в КАТ-Варна да питам къде да им пратя сканирани копия на документите, за да ми приготвят талоните, без да вися поне ден на опашка, така пише в ЗДП.
              Отсреща весел полЮцай ми говори на ти и ми обясни, че все още нямат връзка с нотариусите и точно тази промяна в закона е мираж. Докато другите - глоба 200лв за закъсниение и прекратяване на регистрацията след 2 месеца не са. А всъщност в закона не пише нищо за връзка с нотариусите. Пише изпращане на документите по електронен път. Демек да им ги пратя по мейл.
              Полицайчето ми вика "Споко, вече имаш един месец да я прехвърлиш, за един ден(висене на опашки) би трябвало да стане."

              Коментар


              • #22
                От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                Един клиент бая го разиграваха миналата седмица точно от КАТ Варна - понеже му се досвидя да си плати да му извадиме транзитен номер от София на нашата фирма, пратих му документите по Еконт да си го вади у Варна-тъ... Тарикатите там му казали "А-аа, сакън! В София трябва да се извади, щото е там рамаркето!" /откровена лъжа, щото ги е мързяло да работят/
                Човекът ми се обажда и убедено ми споделя този ФАКТ
                Ех, че си будала казвам аз, кажи им, че ремаркето ти е доставено на адрес и искаш да си го придвижиш до КАТ-ЪТ ...
                Пак звъни на др. ден - готово, извадих!

                Иначе с ПОС-а е мн. добре - преди транзитен № 15лв без малко и 3 ЛЕВА ТАКСА ЗА БАНКАТА!
                Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 18-01-18, 09:50.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                  Е те и новите талони са 11 лв и 3 лв такса... ама вчера платих само 11-те. За останалото, дано се спретнат скоро нотариусите с новата си система, така че догодина като ми омръзне пасата, да се възползвам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                    Смяната на собственост / изгубен малък талон и т.н. се "ядват" - на практика става за около час, ако не е блокирала системата... Но минаването през "канали" си отнема време, а реално ефект почти никакъв /спилачки и т.н. отдавна не проверяват/. Вадил съм номера в Германия - там единствено проверяват № на рама за да ти залепят стикерите на табелите... С бележката /заявлението/ за регистрация може да се придвижиш до мястото за регистрация /а не да си вадиш специално за целта транзитен № или да викаш пътна помощ/...
                    Факт е, че и там не става бързо, има си опашки...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                      ПОС-а при тия още на ниво идея беше скок във времето с има-няма десет петилетки. Не съм ходил скоро там, но се радвам да прочета, че поне това е направено да работи.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                        Допълнителен бонус е, че не ходиш на гише "банка", където понякога също има опашка...
                        Подозирам, че постепенно ще започнат да се "развалят" ПОСовете обаче...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                          Вчера питах в КАТ , вече не се изисква да ходиш нито в при тях нито в данъчното за отчисляване, всичко става автоматично и зачисляването в данъчното също(то не е от сега). В данъчното е добре да се отиде, особено ако автомобила има платен данък за цяла година от стария собственик, иначе ще платите данък на ново от датата на придобиване на МПС, аз така доплатих само разликата от данъка от нашата и другата община от която идва автомобила.
                          П.П. май не го обясни добре.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                            Днес видях чисто нов автомобил Рено Талисман, закупен от Омникар Ауто с рег номер С3003МХ. Този номер е от 2003 година някъде и е с флагчето на България.
                            Та исках да попитам някой знаели как става това да си запазиш номера и да си го прехвърляш на следващата поред кола ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                              Системата на гаранционния фонд не показва история на този номер, нито наличие на ГО.
                              T.e. видял си нещо друго.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Промени в реда за регистрация на МПС.

                                Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
                                Днес видях чисто нов автомобил Рено Талисман, закупен от Омникар Ауто с рег номер С3003МХ. Този номер е от 2003 година някъде и е с флагчето на България.
                                Та исках да попитам някой знаели как става това да си запазиш номера и да си го прехвърляш на следващата поред кола ?
                                Не става. Никак!
                                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                                Стефан Арзатов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X