Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измиване на двигател 1kz td 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измиване на двигател 1kz td 3.0

    За много години колеги, искам да се посъветвам с вас,може ли да повредя нещо в двигателния отсек ако пусна водоструйка та да го измия. Понеже много кал се понатрупа,двигателя е с механична ГНП 3.0 тд.

  • #2
    От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

    Нищо не знам за тоя двигател, ама от обща култура- затапваш или завиваш въздушния филтър да не влиза вода и си пръскаш на воля. Бъди внимателен около кутии с релета и бушони да не ги напълниш с вода.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

      Опасявам се алтернатора да не се повреди.

      Коментар


      • #4
        От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

        Аз съм мил юнашката с маркуча или пароструйката поне 10-15 коли, до сега само вода из релета и бушони ми е създавала врътки. Ако му се плашиш, завий го с един найлон, ама е добре да е измит, или поне да не е набит с кал, горкия иска охлаждане и тия дупки по него не трябва да са задръстени с гняс.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

          Спокойно си измий мотора, само внимавай с разстоянието на водоструйката да не е от близо, че може нещо да повредиш от силната струя. Радиатора се мие задължително челно, и от по далече за да не повредиш ламелите. А там където има букси и дори дебитомера, ги духни със въздух.
          0887 526 564/ 0897 933 755 /

          Коментар


          • #6
            От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

            Честита Новата година на всички колеги!
            Както казаха колегите внимавай с таблата с бушоните, и с радиатора.Тойота има най-добрите ел инсталации, всички връзки които могат да бъдат намокрени или потопени във вода са с уплътнения.За алтернатора, бих го измил с обикновен маркуч и бих го издухал с въдух след като се оттече водата и след като поизсъхне малко, тогава палене.Или както каза колегата, го завиваш добре с найлон.
            Може би ще добавя, ако имаш теч на масло някъде и се е събрала мръсотия на тези места, първо напръскай с някакъв препарат да неутрализира/разложи мазнините, на инглиш е engine degreaser. Изчаква се 15-20 мин да подействува, докато я миеш отвън и после миеш двг-то с пароструйката.Би трябвало да има такива препарати и в България, колегите да кажат, че аз не съм запознат.Пък и на моя 4Рънер двг-то няма течове и не ми се е налагало да ползвам такъв, само струята е стигала да свали прахоляка.
            Успех и драсни тука какво си ползвал, да знаем!
            Мето
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

              Днес ще го измия като внимавам с ел възлите,а течове няма по двигателя. Благодаря за отзивите колеги,бъдете здрави.

              Коментар


              • #8
                От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                Моят редовно го къпя . Няма нищо да му стане.

                Коментар


                • #9
                  От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                  Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                  Опасявам се алтернатора да не се повреди.
                  Добре де, ако се бухнеш в някой дълбок и кален гьол какво се случва ?
                  Нямам представа къде ти седи алтернатора, но е по-важно да не му напълниш всмукателният колектор, и ако е с корава пароструйка, да не покривиш радиаторите и да не ти се разлетят не добре укрепени капачки.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                    Баси темата.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                      Имих го вчера и светна като нов. До сега се опасявах че нещо може да повредя като го измия но вече щом го окалям ще си го къпя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                        Мия ДВГ от доста време с водоструйка (малко по отдалече) без проблем до сега!
                        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                          Ако къпане на двигател с кофа или водоструйка води до странични ефекти, тоя мотор така или иначе трябва да се ремонтира. А конкретно върху алтернатора при всяко каране в дъжд се излива доволно количество вода, така че ако го е страх от вода ще си е казал сам доста преди да го миеш с водоструйката.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                            Абе, има едни велики инженерни решения, бакелит, дистрибутор, нагорещен, студена вода, ПУК! И бутай в канафката.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Измиване на двигател 1kz td 3.0

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Абе, има едни велики инженерни решения, бакелит, дистрибутор, нагорещен, студена вода, ПУК! И бутай в канафката.
                              Има то....

                              И друг път съм споменавал - миех си Самарата с водоструйката по 2 пъти в годината. При всичките миенета (имах я 2 години) все някой кибик потриваше доволно рърчички как ще бутам и после беше много изненадан как влизам, паля и си тръгвам.

                              Тааа, щом лада го може, значи всичко го може. За джипка според мен е недопустимо да се бои от вода, ако се ползва по предназначение. Все ще цопнеш някъде, ако е пусната перката на мотора и закачи водата вътре става все едно си мил с кофата. Чини ми се че не е оферта да запецнеш по средата на гьола, гледайки тъпо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X