Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още по-бавни скорости за Pajero Pinin - 1:1.925 - части за раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още по-бавни скорости за Pajero Pinin - 1:1.925 - части за раздатката

    Надявам се да има запознати, които да помогнат
    Тъй като на Пинина бавните не са толкова бавни искам да сменя transfer box input gear и Low range side (idler) gear
    Понеже 1:1.94 и супер бавни /1:2.85/ са свързани с повече преправяне, мисля да е 1:1.925, което става без доработки.
    За целта ми трябват тези зъбчатки от Паджеро II, автомат
    Не знам може да ли се поръчат като резервна част и си мисля, че ако някой има раздатка за части, която е със здрави такива зъбчатки ще е по-лесно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:these two gears.jpg
Прегледи:1
Размер:38.0 КБ
ID:6141282Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130420_141236_zps3fef2710.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:6141283
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

  • #2
    От: Още по-бавни скорости за Pajero Pinin - 1:1.925 - части за раздатката

    Така, да допиша темата - може да е полезна за някой колега.
    Целта на това упражнение е да направи бавните на Пинин-а достатъчно бавни, защото оригинално са 1:1.54. Има варианти за 1:1.925, 1:194, 1:2.87, че дори и повече. Най-лесно се прави 1:925, защото всичко пасва перфектно и само се сменят двете зъбчатки. За 1:1.94 се разстъргва стената на кутията и понеже зъбчатката излиза малко от нея трябва да се изгради със заваряване. За 1:2.87 е повече изграждането и няколко втулки за пасване на разстояния.
    Избрах си най-лесния вариант, защото ми изглежда най-надежден, а и понеже говорим за първичния вал реално забавяме както бавните, така и бързите. Особено на автомат не се усеща, не знам как ще е на ръчка, но не ми се искаше бързите да станат прекалено бавни с по-малко предавателно число. Ако колата е автоматик, донора е задължително да е също автомат или респективно ръчка.
    Всичко става наистина без преправяне, само малко може да се пилне където е тялото на дупките за болтовете. Няма нещо специфично, при разглабянето трява да се внимава да не се издърпат напред двата пръта, които командва лоста, за да не изпадне сачмата на включвателите за лампите на таблото. Иначе всичко става без грижи.
    С доста по-големите гуми колата стана малко по-мудна, на бавни не му стигаше малко, но достатъчно, за да не може да ги развърти както трябва. Оригиналните са 215/65R16, сега е със 235/85R16.
    На първо четене съм много доволен, стана по-пъргав. Малко грубо го смятам така - заради размера на гумите промених съотношението с 20%, но пък забавих всичко с 40%, значи имам забавяне на бързите с 20% - което заедно с "бавните" бавни е супер
    След първия тест ще споделя резултат
    Последно редактирано от kekek; 12-01-18, 22:17.
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • #3
      От: Още по-бавни скорости за Pajero Pinin - 1:1.925 - части за раздатката

      Явно раздатката е свършила работа.Успех с проекта
      Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
      0883 39 72 04

      Коментар


      • #4
        От: Още по-бавни скорости за Pajero Pinin - 1:1.925 - части за раздатката

        Да, всичко пасна по план
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • #5
          От: Още по-бавни скорости за Pajero Pinin - 1:1.925 - части за раздатката

          Колега да ти се намира верига за раздатка от пинин? Или ако си имаш на идея от какво може да стане , от темата виждам ,че си запознат с тези неща.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X