Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ...Не вярвам цялото Факултета да се юрне тук да реве. В момента са заети да вадят отпадъци от кофите, че да се топлят после с тях.
    Факултето...в малкия град В повечето бизнесмени си палят отоплителните котли с автомобилни гуми. Да екстраполирам ли за София?
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Картата в мнение 581 драстично показва за къв проблем говорим, и откъде идва смрадта.
      Значи, прав беше Главният Хидролог другарят Ахмед Доган, като обещаваше и настояваше циганите да могат да си краднат ток на воля и никакво плащане на ток от тяхна страна! Ще дойдете и вие на неговия, ще дойдете...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Аз не знам за котел (с изключение на тия на газ), дето да не изпушва при палене. Само дето в едните случаи е за кратко, а в другия случай вони на боклуци през цялото време.

        Проблема нито е от скоро, нито скоро нещо ще се промени. Не и с ограничаване на движението на автомобили, нито с пускане на четни и нечетни номера - това последното май отдавна е пробвано на много места и отдавна се е доказало като неефективно, по простата причина че почти всяко семейство има повече от един автомобил. За забрана на паркирането в синя зона - пак така. Аз не съм чувал за автомобил, който да отделя газове докато е паркиран и изгасен.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Пак се отплесваме в конкретики аз колко плащам за данък, какви гуми имам и т.н.
          Факти:
          1. Колите не са основен замърсител.
          2. Сума и общински и МВР автобуси и камиони кадят като локомотиви, и пак ще стане за едни така за други онака. Някой бил по-равен и законът не бил за всички.
          3. Катализатори се крадат и ще се крадат. Поради най-много джандар на глава данъкоплатец.
          4. Нито тия дето мерят газове знаят какво правят, нито оня нахакан журналист дето отиде да ги снима. Хич не вярвам да са мерили баш СО2.
          5. Кофти горива, ама и тия закон не ги ловял. Преди 2 дни излезе нова тема пак по тоя параграф.
          6. Имаме много по-голяма бумащина от белите държави. Там двигател е консуматив, номерът си е лично твой, и продаваш кола за 10 минути. Отделно, че карат антики на по 40 + години, освободени от данък. Даскалът ми е англичанин кореняк, и лично ми ги разправя тия неща. Купуваме тунинговани офроуд зверове от Англия, тука ми искали Технотест за един никакъв теглич!

          И аз съм ЗА да спрат пернишкия тунинг дето чак сателитите се отказват да снимат пейзажа зарад такива тарикати. Ама вместо хранилките да мерят димност и шум - тия се фърлят да ми търсят катализатора. На кола, дето карам веднъж у месеца. Чак ме е срам да кажа кога последно е палена, че беше преди времето за смяна на зимни. Излезе проблем по парното, и не ми се занимава. Ползвам си градския, за мен е благодат.

          Та, Спарки, трябва и малко акъл и съвест да вкарат у тая работа. Не става само с ядене. Отчитат, че замърсяването е по крайните квартали, и го борят с по-висока Синя зона. Оная година вдигнаха билетчетата с 60%. Стимулират хората да си карат каляските, затварят си очите пред очевадно смърдящите коптори из махалите, и пак до мен опряха. Дай да таковаме овчаря, че имаме двама овчари!


          Значи, прав беше Главният Хидролог другарят Ахмед Доган, като обещаваше и настояваше циганите да могат да си краднат ток на воля и никакво плащане на ток от тяхна страна! Ще дойдете и вие на неговия, ще дойдете...
          Ами да отиде възпитателката да им спре копторите от движение! Кво се е фанала с нас? Имам си валиден ГТП баш по закон, и пак искали насред път да ме оставят. И без това голямата част от паланките са напълно незаконни, че и върху чужда земя. Баталова воденица примерно, на 3 спирки от центъра!
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 17-01-18, 11:32.

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            И аз съм ЗА да спрат пернишкия тунинг дето чак сателитите се отказват да снимат пейзажа зарад такива тарикати. Ама вместо хранилките да мерят димност и шум - тия се фърлят да ми търсят катализатора.
            Имало едно време две жени — снаха и свекърва — и свекър. Двете жени си седели дома покрай огнището, та си предели, а свекърът си бил по надворежна работа, а пък син му бил на чужджина. Невестата им била трудна.
            Един ден, както си предели край огнището снаха и свекърва, снахата попитала свекърва си:
            — Ами когато ще ни се роди детето, що го нося в мене, какво име ще сложим?
            — Петко — отговорила свекърва й — ще го кръстиме.
            — Ами къде ще го сложим да лежи? — повторила снахата.
            — Тук, в ъгъла, край огнището — рекла пак свекървата.
            А на полицата, що била над този ъгъл, имало една тесла.
            — Ами ако падне върху него теслата? — попитала невестата.
            — Ще го пребие — отговорила свекървата.
            — Хаа! Като е така — рекла майката на нероден Петко, — хайде да оплачем.
            — Хайде да го оплачем — си рекли двете умници жени.
            Оставили си работата и седнали да го оплакват, да тъжат и да нареждат за нероден Петка.
            ...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ...Имам си валиден ГТП баш по закон...
              Еми нямаш. Ако колата ти е минала ГТП с махнат катализатор, а такъв е имала при излизане от завода, то колата ти е технически неизправна. По закон. Ако накой те е пуснал на пункта за ГТП в тоя вид, значи е нарушил закона. Просто е.

              За много от другите неща си прав, но за това просто не си. Като искаш нещо да се промени - започни от себе си. Всеки може да мине на преглед тотален скрап, все още. В едни други години това беше още по-масова практика даже и от сега. И аз съм с двете ръце и двата крака ЗА това да се случи възможно най-скоро. Друг е въпроса че няма да се случи скоро.

              А аз си поддържам автомобилите не заради това че някой ме задължава - и аз мога да ги мина в неизправно състояние. Просто отдавна съм установил че за времето загубено в сметки как да мина тънко, може да се оползвотвори за далеч по-стойностни неща.
              Последно редактирано от sparkybg; 17-01-18, 11:45.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Еми нямаш. Ако колата ти е минала ГТП с махнат катализатор, а такъв е имала при излизане от завода, то колата ти е технически неизправна. По закон. Ако накой те е пуснал на пункта за ГТП в тоя вид, значи е нарушил закона. Просто е.

                За много от другите неща си прав, но за това просто не си. Като искаш нещо да се промени - започни от себе си. Всеки може да мине на преглед тотален скрап, все още. В едни други години това беше още по-масова практика даже и от сега.
                Прав си, не е по закон. И жигулско каре ако пригодиш не е по закон. Мойта случка с катализатора е малко по-друга. Ма да не излизаме у дребнавости, че темата не е малка.
                Сега ако цитирам Конституцията, и ти докажа, че един сериозен процент НЕ се спазва - какво правим тогава? Елементарни човешки права не ми се зачитат, пък опрели до имам ли нямам ли катализатор. Не може да очакваш светци да живеят в гето и да останат такива. Няма да оцелеят.
                Иначе в буквата на закона имаше параграфи за декодиране на инфо, че и за дразнене на животни. И за това се ходело в пандиза. Стари монети от родителите декларира ли? Някоя стара носия, евентуално носеща историческо послание? Криминално е да държиш неописани такива неща. Да си вземаме четките за зъби и да се насочваме всички към районната какаманга, като сме се фанали у буквата! Някой има ли се за светец тука?

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Нещо темата почна да не допринася с нищо полезно.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X