Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    .... След някакъв период тия тестове ще останат само да ни губят времето на пътя. Файда за столицата, без ограничения за влизане по центъра в зависимост от екологичния клас, просто няма да има. В Германия се прави със система със стикери за екологичния клас.......
    За по-старите да глобяват пункта за ГТП, но и него няма как... ....
    Че немското да не би да е умно? Нали знаеш как поръчваш и получаваш стикера в Германия (да, може и от тук да си го поръчаш и да си го получиш)?

    ГТП дори и да са коректни, в повечето случаи може и да не знаят за проблема, щото куцо и сакато почна да си прави автомобилите бИгачки, пък то с катализатор и ДПФ каква бИгачка е Минаваш коректно ГТП, махаш карантиите, променяш програмата и раздаваш газ... Все пак това е добър знак - да, тези проверки не могат да са масови и посевместни, ама нали знаеш за какво се правят проверките - 1 на 1000 да глобят, другите 999 знаят, че могат да ги хванат, и от там - поне 500 ще решат вече да не си вкарват таралеж в гащите и ще отстранят несъответствията, или ще продадат автомобила...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Интересен ми е момента с автомобилите на властта и другите държавни,общински,полицейски и въобще ....,не първа младост !?Дали нещата ще са по братовчедски с манипулиране на данни?По подразбиране е, че ще им купиме доста нови,а и кой и как ще контролира злоупотребите в тая нова сфера?!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Според мен нямат нужда родните милиционери от газ-анализатори.Колегата с Тди-то без катализатор,с натегнатата турбина и съпротивления на помпата може да се познае от 1000км. на око.На колко от нас на пътя им се е случвало такива “бегачки” да дават газ и след тях се налага да се спре цялото движение за около минута докато се разсее мъглата.
        Съгласен съм ей такива умишлени НАРУШИТЕЛИ да се санкционират!
        No smoke no fun???Спортен дизел и дядо Коледа???

        Коментар


        • #34
          От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Всичките ми коли и мотора са ми със евро 4 и с наличен катализатор,без джипа естествено.

          Не ми пука за тая малоумщина ако е факт,но как стои въпроса в следната ситуация.

          Спират ме на пътя,аз бързам както обикновено,катаджията ми казва ...ще мерим...аз му отговарям ...ми мерете си,ама аз бързам.....и няма да чакам да ми правите преглед на колата щото работя за пари....а кат не ми плащат.

          Ако трябва да ходя на проверка искам ден ,час за да си планирам работата,и не се шегувам,колата ми е инструмент и спирането на която и да е от работните коли обърква работата ни и я влачим със седмици да компенсираме...

          А и какво правим като колите ни се движат в повечето време градско и студени,как ще мерим в различните работни режими.Как ще се оценяват автомобилите които пушат на бензин а са газифицирани и там процента на вредни емисии е в норма.

          А и да... инженер съм по ДВГ.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Ако мина ГТП с реален тест на газове, би трябвало КАТ да премерят също, че съм в норма. Силно се надявам да е така.
            Иначе ми е ясно, че това е популистка глупост, която ще отпадне от само себе си, защото просто е мъртво-родена идея. И аз смятам, че газ-анализаторите няма да оцелеят дълго в ръцете на КАТ-аджиите.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #36
              От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Някой питаше къде да види какви са процентите за неговата кола. Ако не съм с много стари спомени, в аутодатата са дадени и процентите на емисии за всеки двигател от дадена моделна редичка.

              П.П. По-горе Боса питаше за 12-така - Алекото беше на 1.5% СО за последно. При последното ГТП на шкодичката ми се явиха 1.8% на бензин при 2.5 по устав. Понеже съм от по-дъртите и помня стикерите за изгорели газове, които се даваха в КАТ, понеже само там се правеха прегледите, мога да кажа, че и тогава имаше номера за прецакване на уреда - затваряш въздуха и вдигаш оборотите наПХ, за да не гасне колата. След това чичкото замерваше естествено точните проценти и ти даваше заветния стикер.
              Последно редактирано от коко келеша; 01-01-18, 10:41.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Аз лично не ме бърка какво как и кога искат да мерят,ако щат и налягането в гумите да мерят,стига това да не ми отнема от времето и вниманието.

                На бул.България на осморката със околовръстен път в София посока кв.Бояна всяка сутрин на път за работа в продължение на месец близо имаше мобилна установка която мереше газовете без колите да спират,на един екран си изписваше резултата ,така че водача да знае резултата.Беше някакъв експеримент
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...А това, че ще ми пишат акт за газове на пътя, трябва първо да се регламентира в закона...
                  Ще, ще...

                  http://www.parliament.bg/bills/44/754-01-68.pdf

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:anzeige.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5777126

                  П.С. Ще има и пестин лева глоба за управление на превозно средство с опасни неизправности. Влияещите на екологичните показатели неизправности са дефинирани в края на проектозакона, като опасни

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mk1.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5777127
                  Последно редактирано от icos; 01-01-18, 11:04.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Че немското да не би да е умно? Нали знаеш как поръчваш и получаваш стикера в Германия (да, може и от тук да си го поръчаш и да си го получиш)?

                    ГТП дори и да са коректни, в повечето случаи може и да не знаят за проблема, щото куцо и сакато почна да си прави автомобилите бИгачки, пък то с катализатор и ДПФ каква бИгачка е Минаваш коректно ГТП, махаш карантиите, променяш програмата и раздаваш газ... Все пак това е добър знак - да, тези проверки не могат да са масови и посевместни, ама нали знаеш за какво се правят проверките - 1 на 1000 да глобят, другите 999 знаят, че могат да ги хванат, и от там - поне 500 ще решат вече да не си вкарват таралеж в гащите и ще отстранят несъответствията, или ще продадат автомобила...
                    Не е баш така за стикера в Германия. Ако си с дизел под Евро 4, не го получаваш просто така.
                    А от днес се променя и теста за газове при ГТП, ще се мерят реално и на по-нови коли, докато до сега се гледаше само дали имат грешки в компютъра свързани с не работещи системи за екология.

                    А за втората част, аз ако съм такъв ентусиаст на тунинга, доста по-сериозни проверки трябват за да ме спрат - наскоро гледах някакъв клип - спец в България, тунинговал си Алфата, извел къса генерация през един от предните калници, но за ежедневието оставил и оригиналната генерация, като превключва между двете с копче на таблото. И въобще, тия ще минат по някакъв начин, дали с техническа хитрост или с пари на ръка, все тая. Пък и да си пуснат колата пак в движение, няма да им е проблем - и без това сменят турбини и настройват всичко за нула време и го правят и за удоволствие.
                    Тоя един на хиляда, който ще отпадне въобще, е баш примера, че се правят глупости, щото би отпаднал и на нормалното ГТП и вероятно не само заради газове.
                    Просто за масовия автопарк у нас, нормите не са толкова строги. Всички бензини от миналия век ще ги минат без проблем и без катализатор (с изключение на някои карбураторни возила с много лоши настройки). Най-много по някой и друг температурен сензор, дебитомер и ламбда сонда да се продадат в повече на пазара...
                    А и газове не се мерят просто така - иска се поне загрял мотор. И като сложиш, че всичкото бензин е на газ (с изключение джипа на Гагич), пък и най-големите бараки, дори не работят на бензин. Дизелите пък на място какво и как ще им мерят, те си знаят. Или по-скоро нищо не им е ясно но си говорят големи приказки. Не стават нещата така на парче и за пред народа (обаче ето че все има кой да им ръкопляска на глупостите). Трябва си цялостна стратегия, промени в нормативната уредба, и политика насочвана от експерти в областта. И чужд пример може да се вземе и донагаждане към нашите условия, и въобще могат да се направят нещата, но с акъл. И да, ще трябва и политическа отговорност за прокарване и на непопулярни мерки по въпроса, но в правилна последователност и цялостна свързаност. Полза от сегашната политическа шизофрения, на практика няма. Освен може би за управляващите - опитват се да докажат как и вълкът може да е сит, и агнето цяло, макар да е известно в цял свят, че това е невъзможно. И не са виновни, просто има кой да им вярва и да ги държи горе. Колко малко "прах" е достатъчно да се хвърля в очите на хората за да се заблудят, зависи преди всичко от това доколко те гледат само с очи или си ползват и разума.

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Ще, ще..
                    ...
                    П.С. Ще има и пестин лева глоба за управление на превозно средство с опасни неизправности. Влияещите на екологичните показатели неизправности са дефинирани в края на проектозакона, като опасни
                    То хубаво, но защо ще ме наказват за нещо, което предполага понякога да имам ясновидски възможности за да знам, че съм в нарушение?!
                    Последно редактирано от cecoa1; 01-01-18, 11:26.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Това е въпрос към парлаМентата, все пак писаното е само законопроект все още. Но, честно казано, мисля от хората, които измислиха четирите милиметра летни гуми през зимата не трябва да се очаква много
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #41
                        От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        По-скоро се замисли как ще си опазиш каталиатора, вместо да се притесянваш от ченгетата.

                        Проблем (голям) са курниците с "чип" и софтуерно премахнати системи за екология. Нямам нищо против ако нагризат дървото откъм рошавия край. Но нещо не я вярвам тая работа....
                        За дизелтие нищо няма да се промени, пък те са най-неприятните. Всичките 'тунинговани' са със затапен EGR, а газ анализаторите мерят процентно съдържание. Карах така на времето и покривах 2 поколения по-нови ЕВРО стандарти от колата.

                        Катализатор нямах, ама това и сега да минавах преглед няма особено значение. При дизелите в ненатоварен режим си на 200-300 градуса температура на изгорелите газове (дори и без затапен ЕГР), а катализатора му трябва по-висока температура за да заработи.

                        Коментар


                        • #42
                          От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          За дизелтие нищо няма да се промени, пък те са най-неприятните. Всичките 'тунинговани' са със затапен EGR, а газ анализаторите мерят процентно съдържание. Карах така на времето и покривах 2 поколения по-нови ЕВРО стандарти от колата.

                          Катализатор нямах, ама това и сега да минавах преглед няма особено значение. При дизелите в ненатоварен режим си на 200-300 градуса температура на изгорелите газове (дори и без затапен ЕГР), а катализатора му трябва по-висока температура за да заработи.
                          Не съм съгласен ,за евро 4 егр работи постоянно,дори на студено върти изгорелите газове да загрява по бързо водата.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Всичките ми коли и мотора са ми със евро 4 и с наличен катализатор,без джипа естествено.

                            Не ми пука за тая малоумщина ако е факт,но как стои въпроса в следната ситуация.

                            Спират ме на пътя,аз бързам както обикновено,катаджията ми казва ...ще мерим...аз му отговарям ...ми мерете си,ама аз бързам.....и няма да чакам да ми правите преглед на колата щото работя за пари....а кат не ми плащат.

                            Ако трябва да ходя на проверка искам ден ,час за да си планирам работата,и не се шегувам,колата ми е инструмент и спирането на която и да е от работните коли обърква работата ни и я влачим със седмици да компенсираме...

                            А и какво правим като колите ни се движат в повечето време градско и студени,как ще мерим в различните работни режими.Как ще се оценяват автомобилите които пушат на бензин а са газифицирани и там процента на вредни емисии е в норма.

                            А и да... инженер съм по ДВГ.
                            А някъде методика за мерене на изгорели газове еле пък на пътя има ли ? Щото нещата могат да са пределно субективни и зависят от доста странични фактори особено при дизелите . Сега сезона е такъв и двигателя значително по трудно качва работната температура . Уцелваш някъде скапано гориво което е много трудно нещо в нашата държава и газовете ти отиват на майната си . Караш стотина километра по прашен път въздушния ти филтър е вече 80% запушен и пак газовете ти отиват някъде . Аз така си познавам че въздушния филтър ми е за смяна като някъде настъпя душмански и отзад изпуши черно . Утре ще кача един нов и ще мина при момчетата срещу работата да видя какво ще покаже . Една хипотетична ситуация . Спират ме на пътя установяват каквото установят и ме спират от движение . Аз си товаря колата на репатрак и я карам примерно в Технотест . Там комисия от специалисти със съответната апаратура и методика установяват че автомобила ми е в нормите за което ми издават съответния документ . Какво правим от тук нататък ? Че ще ги разцепя в съда е ясно . Междувременно заснемам цялата проверка ей така за да си имам едно записче за всеки случай . Така или иначе винаги фотоапарата е в мен а той снима доста добри клипове със звук дата и час .
                            Последно редактирано от sek.1; 01-01-18, 16:17.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              А някъде методика за мерене на изгорели газове еле пък на пътя има ли ?
                              ...
                              Какво правим от тук нататък ? Че ще ги разцепя в съда е ясно .
                              Те това е абсурда, методика неустановена, да пишат ще могат, а за съда после въобще не е толкова ясно. Пише го в закона, както и за други неизправности към момента на проверката, а после в Технотест и като чисто ново да е, това не значи, че при проверката е било съвсем наред возилото.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Значи, нЕкои органи пак ще захлебят!
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X