Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

    Здравейте, от два месеца имам рекстъна и нзм как е при вас, но на мен ми е една идея по шумен двигатела. При вас как е? Няма никакви странични шумове, автомат е.

  • #2
    От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

    В какъв смисъл по шумен? Имаш усещането че работи по шумно, сравнен с друг двигател на друга марка или чуваш нетипичен шум, който не си чувал на предишният/другият ти автомобил?
    Моят си работи доволно шумно :-)
    Кажи с какъв двигател е Рекстъна 2.7 или 2.9 или 2.2...
    https://youtu.be/Ej1kolVrMxI
    горе-долу така работи

    Коментар


    • #3
      От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

      "2.7xdi", написал го е още в заглавието.
      Колега, направи едно клипче, да чуем кво толкова лопа.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        "2.7xdi", написал го е още в заглавието.
        Така е ама някой трябва и да чете сутрин рано :-)

        Коментар


        • #5
          От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

          Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
          В какъв смисъл по шумен? Имаш усещането че работи по шумно, сравнен с друг двигател на друга марка или чуваш нетипичен шум, който не си чувал на предишният/другият ти автомобил?
          Моят си работи доволно шумно :-)
          Кажи с какъв двигател е Рекстъна 2.7 или 2.9 или 2.2...
          https://youtu.be/Ej1kolVrMxI
          горе-долу така работи
          Само че това клипче дето си пуснал е за Кайрон с 2.0 xdi мотора.
          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

          Коментар


          • #6
            От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

            Да, двигателя не е 2.7 но поне да придобие представа за шума от работата.
            Ето 2.7 xDI https://youtu.be/OBLMIq2lanI?t=22

            Коментар


            • #7
              От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

              Попринцип при 2.7 е с виско съединител и при ускорение се усеща по-шумен мотора.Така са всички автомобили които имат виско.Може би затова на колегата му се вижда шумен.На мен точно това ми допада в този джип.
              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

              Коментар


              • #8
                От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                Така е но виското сработва, когато двигателя е загрял, поне в шосейни условия, аз рядко го чувам. Работи и когато е студена колата за минута може би.

                Коментар


                • #9
                  От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                  Ами аз го чувам често понеже карам доста на дълги разстояния пък и я настъпвам.
                  SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                    Възможно е да виското на перката за охлаждане. Ама без клип не става. Когато се прецака си върти яко почти на празен ход.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                      Имаш в предвид да е постоянно зацепена ли? Обикновено, когато издъхнат не зацепват и не въртят и от там прегряване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                        Когато е на заминаване виското, е като постоянно зацепено и пешеходците скачат в храстите като приближаваш. Шума е як - бучи здраво
                        При този вариант, сменяш, защото зимата няма загряване, а и водната помпа е постоянно на макс, което води до нейното дефектиране и прегряването като резултат.
                        Поне до сега не съм виждал виското да не върти въобще.
                        Имам доста голям опит с Сангйонг, защото работата ми преди няколко години беше свързана с тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                          Колега аз съм виждал няколко пъти износено виско което върти бавно не си го представяй стационарно но не зацепва добре и не охлажда. Обикновено износените виско съединители ги зацепват механично с болт, заварка или други способи за да въртят постоянно.
                          След, като имаш опит с виско съединители знаеш че виското е една пластина и една течност, която си променя свойствата спрямо околната температура. В този ред на мисли течността няма как да остане в състоянието си в което да зацепи виското постоянно сиреч да въздейства на пластината, която да зацепи перката. Да не му спамим темата на колегата но и да не го объркваме.
                          Да те питам нещо - защо, когато двигателя е студен виското сработва за къс период от време ?
                          И още един въпрос, специално за 2.7 xDI двигателя, какво е общото в натоварването между водната помпа и виско съединителя ? Пишеш че при зацепено постоянно вискo се товари водната помпа, защо ?
                          На схемата се вида че и двата агрегата се въртят от общ ремък но той върти с постоянна скорост и двата агрегата, в този случай защо водната помпа се товари повече ?


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5779101
                          Последно редактирано от redex; 17-01-18, 14:49.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                            Колега, нямам опит с виско съединители, а и не съм монтьор.
                            Но дефектирали виско съединители, работеха точно като постоянно зацепени. За това и изразих мнение.
                            На студено имаш в предвид при самото палене ли?
                            Това за помпата ще го проверя, да не съм аз в грешка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                              Да при стартиране на двигателя, виското зацепва, защото течността, която въздейства на пластината се стича в долната част на резервоарчето, като указва усилие върху зацепването. Докато се разнесе течността перката бучи след, това утихва.
                              Скоростта на въртене на водната помпа няма отношение, спрямо скоростта на въртене на виско перката. От тук натоварването не се увеличава. Помпата се върти спрямо оборотите на двигателя ( коляновия вал). Демек дали перката е зацепена или не, то това не указва влияние на натоварването на водната помпа.
                              Аз горе съм писал че обикновено, когато се "скапе" виското се правят импровизации и се зацепват перките принудително. След, като се убеди собственика че това не е решение отива в сервиз да му сменят или май вече рециклират виското. Аз лично съм зацепвал перка и при първото гмуркане в дълбоката локва със зацепела перка стана интересно. Перката бях зацепил не че не работеше а просто двигателя не беше термално проектиран за натоварването, в което го карах да работи.
                              Понеже по-горе си написал че имаш много голям опит със Сангйонг реших че си на на ясно с тези неща.
                              Аз имам опит с няколко "джипки", които са минали през ръцете ми и поради това че сервизите са ни супер се научих да си ги правя сам.
                              Рекстъна го имам от сравнително скоро но и него го изучих форсмажор че имаше какво да се доправя и преправя.
                              Успамихме темата здраво но горе долу за шум си говорим :-)

                              П.П Колегата, дето е пуснал темата не се обажда, явно е свикнал с шума :-)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X