Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали да не е VOLVO XC90?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали да не е VOLVO XC90?

    Честита Коледа колеги Имам Хюндай Терракан от известно време и съм си много доволен от него. Проблема обаче е, че не му ползвам пълните възможности. Демек рядко влизам в калта Просто не остава време за разходки. А Теракана си е тежък за каране и с този парт тайм не особено удобен за пътувания зимата. Наскоро покарах едно Волво XC90 и ми се стори приятен автомобил, много подходящ за пътувания и ежедневно шофиране. Дали бихте могли да помогнете с мнения? Замислил съм се за 2.5Т (бензинов 210 коня)
    Като мисля да го газифицирам. Понеже 20/100 бензин не ме блазни като разход
    Всякаква информация би ми била полезна.

  • #2
    Дали да не е VOLVO XC90?

    Честита Коледа колега.
    Не съм имал Волво или Теракан.
    Чел съм доста за двете.
    1. ХС90 има ужасно функционален интериор първи в този клас Сув. Мислен е от хора с големи семейства както казва Джереми Кларксън.
    2. 2.5 Т го дават от безпроблемните за модела. Не знам как и за колко се газифицира но няма да е малко. А газиран турбо бензин е рецепта за неволи [emoji4]
    3. Стар автомобил ще има разходи а при това Волво не са малки - бих казал х2-3 сравнено с Теракана. Там опираш и до Мото Пфу които са скъпчии.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 29-12-17, 06:57.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Дали да не е VOLVO XC90?

      Аз така от тук-там хвърлено по някое ОчО на някоя и друга тема, съм останал с впечатление, че частите май не са им евтини, а пък някъде имаше и писано, че муфите им се спичат/развалят на 200 хил (или около тоя диапазон), пък и те май не са евтини.
      Предполагам има доста повече глезотии от теракана, но съответно и повече неща за разваляне

      Може да разшириш малко търсенето и да включиш и някоя друга марка/модел Нещо фултайм предполагам, след като е повече за шосейка
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Дали да не е VOLVO XC90?

        И автоматичните скорости не са без проблемни! Ако твърдо си се насочил към Волво прегледай съответния форум.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Дали да не е VOLVO XC90?

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          И автоматичните скорости не са без проблемни! Ако твърдо си се насочил към Волво прегледай съответния форум.
          Това важи най вече за В6 мотора който се комплектова със специална кутия.
          За 2.5 т ги дават от добрите.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Дали да не е VOLVO XC90?

            Такова животно не ти трябва,Страшно скъпо за подръжка,много лакомо и на бензин и на дизел и супер нерентабилно като 4х4.Подкарвал съм в снега ,суче се като ненормално ,сравнено с класически4х4.Като салон също не е кой знае какво.За газ не съм сигурен дали въобще става и ако става ,колко е удачно.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Дали да не е VOLVO XC90?

              Не е чак толкова черен дявола. Имам впечатление от 2 бр. дизелови на баща ми. Среден разход никаго ненулиран от нови - около 10 и нещо. Движи се стабилно с висока скорост, комфортно, леко ретро, но удобно, но в дълбок сняг не потегля, но веднъж тръгне ли върви стабилно и не спира. Части и консумативите са скъпи като за автомобил премиум клас, в мото ПФУ са безхаберници и некадърници, за този сервиз мога само лоши впечатления да споделям.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Дали да не е VOLVO XC90?

                Шест волво автомобили до момента, всички от МФ. Може аз да съм късметлия, но нямам проблеми с МФ. За скъпото-да, ама имат пет г. гаранция. Едното волво - хс70- го оставих 4 г. след гаранцията, т.е. до 9 годишно го карахме, служебно.
                Ами амортисьори, дроселна клапа, кормилна рейка (от гаранцията-според мен не беше за сменяне), почистване на радиатора два пъти - това е. Ама като казвам служебно - земеделско, наравно с нивата и едно л200. Та волвото излезна най-здраво.
                Това дизел 184 кс, 2.4 пет цилиндъра. Бензин не съм карал.


                ХС90 - нямам забележки, много здрав автомобил. За офроуд недей очаква чудеса, ама май не ги и търсиш. Доста нестабилно е при страничен вятър. Возия един път. Ръждата е непознато явление.
                Досега волво на път не ме е оставяло, ама аз съм пристрастен.

                Моето мнение е -давай смело.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X