Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

    Здравейте, колеги. Кипих си въпросния джип и искам да го обслужа. Джипа е от 2003 автомат 4 степенен.
    Искам да сменя следните неща:
    -комплект ангренаж
    -водна помпа
    -пистови ремъци
    -маслен и въздушен филтър
    -масло двигател
    -антифриз
    -спирачна течност
    -масло и филтър на аск-то
    -масло диференциали и раздатъчна кутия

    Ще съм благодарен, ако ми помогнете с количества и спецификации и да обслужа джипката за зимата!

  • #2
    От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

    Отиваш с VINа в Колос или Базис М и те ще ти кажат всичко.

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

      Аз съм от Русе, колега.

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

        Прегледах всички теми за Соренто, но тв са с конкретен проблем. Интереаува ме обслужването на 3.5. Помагайте.

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

          Първоначално публикуван от Suray Преглед на мнение
          Аз съм от Русе, колега.
          Пращат с наложен платеж. Или поне пращаха.

          Коментар


          • #6
            От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

            Ще им проверя сайта!

            Коментар


            • #7
              От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

              Съдейки по това как е написано за обслужването, мисля че няма да го правиш лично ??!? или греша, понеже всеки имащ се малко или много за ... да кажем механик, би имал на представа или поне ще може да си намери сам информация къде какви течности и по колко се сипват.

              Та като отидеш в сервиза да ти сменят тези неща, би трябвало да знаят, или поне ще имат програма където да проверят.
              Е сега ако искаш малко от малко и ти да си наясно с някои неща, да прочетеш това-онова, може да си дръпнеш някое ръководство от интернет, не мисля че е много сложно. https://www.google.com/search?source....0.IFQ9VObqXrU

              Въпроса е по-скоро да си намериш читави майстори, че има много дето само се пишат такива
              Успех и много безаварийни
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                Съдейки по това как е написано за обслужването, мисля че няма да го правиш лично ??!? или греша, понеже всеки имащ се малко или много за ... да кажем механик, би имал на представа или поне ще може да си намери сам информация къде какви течности и по колко се сипват.

                Та като отидеш в сервиза да ти сменят тези неща, би трябвало да знаят, или поне ще имат програма където да проверят.
                Е сега ако искаш малко от малко и ти да си наясно с някои неща, да прочетеш това-онова, може да си дръпнеш някое ръководство от интернет, не мисля че е много сложно. https://www.google.com/search?source....0.IFQ9VObqXrU

                Въпроса е по-скоро да си намериш читави майстори, че има много дето само се пишат такива
                Успех и много безаварийни
                Точно за това питам, колега маслата мисля аз да си ги сменя. Интереаува ме колеги със същия джип като са го правили, с какво и колко са го правили. В интернет почти не намирам инфо за 3.5!

                Коментар


                • #9
                  От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                  Ей тук има ръководство, дано не ми изтрият поста http://www.kia-bg.com/smf/index.php?topic=2938.0

                  Скролнах така на бързо и най-долу има разните му масла какви и по колко събира.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                    Ето тук http://shop.grid-trade.com/kalkulator-za-masla-divinol също можеш да намериш от кое по колко и какъв вид течност събира всеки автомобил, джип, камион и т.н
                    П.П. Държа да отбележа, че не рекламирам нищо. Използвам този сайт всеки ден ,за количеството течности в автомобилите(най-вече защото е на руски). Ако някой считате, че не му е мястото тук да трие.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                      Може ли да се сипе 75W90 api 4/5 синтетика, вместо 80W90 минерално в диференциалите на Сорентото. Маслото е на Eurol

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                        Здравейте, колеги. Това ли е филтъра за моята 4 степенна аск. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l400.jpg
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5778119

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                          От Русе кар ми предлагат това! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1515784483190902828275.jpg
Прегледи:1
Размер:213.3 КБ
ID:5778121
                          Нормални ли са цените според вас? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15157846042881501249001.jpg
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5778122
                          Поздрави
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Suray; 12-01-18, 20:24.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обслужване на Киа Соренто 3.5 бензин с газово

                            Потърси оферта от друг сервиз. Свали си една Аутодата и прочети малко сам. Научи се да работиш със сервизни ръководства, ако искаш сам да сменяш масла, филтри, ремъци. Записвай си парт номерата на частите, които смяташ да сменяш и търси в интернет по тях, за да се ориентираш за цени.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X