Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветление на бутоните!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Осветление на бутоните!

    Здравейте на всички;
    Някой сменял ли е и как става крушките на бутоните за фаровете за мъгла, подгрева за огледалата и задното стъкло, аварийните както и задните светлини за мъгла?
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 113hp 4x4 2001 Ето и снимка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hyundai-santa-fe-20-crdi-naped-4x4-lubelskie-garbow-475606541qldJNcqGb1lyGvZxNndF1514378409.jpg
Прегледи:1
Размер:13.5 КБ
ID:6141224

    Последно редактирано от Pavel7245; 27-12-17, 14:46.

  • #2
    От: Осветление на бутоните!

    Имам леки съмнения, че крушката не се сменя (поне не е предвидено да се прави) иначе аз си сменях цвета на копчетата на киата, оригинално ветят гадно зелено, аз и сложих вътре червен диод. Разглобяваш копчето, разпояваш наличния диод, сменяш заедо с резистора... Играчка е, но не е невъзможно.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Осветление на бутоните!

      Няма начин да не се сменят крушките, интересува ме как да ги извадя самите бутони?
      СД-то ли трябва да махна или цялата конзола се вади?

      Коментар


      • #4
        От: Осветление на бутоните!

        Здравейте, при тускона се разглобява пластмасовата лайсна, започвайки от лоста на скоростите. Предполагам и тук ще да е подобно решението за да се стигне до бутоните..

        Коментар


        • #5
          От: Осветление на бутоните!

          Първоначално публикуван от Pavel7245 Преглед на мнение
          Няма начин да не се сменят крушките, интересува ме как да ги извадя самите бутони?
          СД-то ли трябва да махна или цялата конзола се вади?
          Трябва да извадиш цялата конзола. Първо махни сд-то и после гледай за винтчета, че може и да не е само на щипки.
          А крушките се сменят но с поялник (поне при мен бяха така)
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Осветление на бутоните!

            Махаш пепелника - там има два винта за кръстата отвертка.
            Махаш си ЦД-то и откачаш антената + буксата за захранването.

            От там насетне всичко е на щипки и с дърпане към теб излиза целия черен панел на климатроника, после за горната част май имаше още два винта, но не са скрити. Горната част излиза заедно с насочващите устройства на духалките.
            Много внимавай при дърпането назад, да не почнеш да дърпаш и нагоре, защото се чупи в горния край, където е по-навътре в таблото пластмасата, само и единствено назад дърпай като стигнеш до финалния момент.

            Бутоните се вадят отвътре навън, имат щипки. Крушките не са диодни, намират се за стотинки, май бяха покрити с едни гумени чорапчета, за да се намали подсветката.
            Осветлението на контрола на климатроника са пак обикновени крушки с гуменото чорапче отгоре, но с цокъл.

            Аз лично счупих моята конзолола, точно отгоре, понеже беше изпечена от слънцето пластмасата с годините, което пък по никакъв начин не ме притеснява, защото не се вижда. Ако и ти имаш затруднение да я извадиш, с напипване ще уцелиш щипките в краищата на всеки бутон и ще ги избуташ навън към теб, та да ги отвориш.

            Поздрав и успех.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28b2ed7.gif
Прегледи:1
Размер:8.7 КБ
ID:5776851
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:737cc1e.gif
Прегледи:1
Размер:7.8 КБ
ID:5776852
            Последно редактирано от ehgypo; 28-12-17, 12:47.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X