Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вадене на лагери

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Ееее,нали така ги изкарах, въпроса беше дали има някакъв по елементарен начин.Все пак разтопих два електрода Норд и почнах трети.Винаги има риск да пробия ваната и да търся нов шенкел.А и не всеки може да го направи.А събирането на черупката е заради опъването на заваръчния шев във вътрешния диаметър.
    Начина е споменат по-горе. Местят се съчмите със сепаратора и едната вътрешна черупка от другата страна ,и на пресата . Или с големия чук. И не, няма НИКАКЪВ вариант да се промушат през външната черупка. При теб е станало следното-преместил си само черупката ,или половината съчми са ти изпопадали ,или си сложил първо съчмите ,после черупката която е избутала съчмите. Или изобщо не си опитал. Казвам го от позицията на човек смени вчера два лагера ,а днес само един. И така 15 години.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #32
      От: Вадене на лагери

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Или изобщо не си опитал.
      Майтапиш се нали.На пресата вътрешната/и черупки минават аксиално.То ако не беше така,щях ли да заварявам.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Вадене на лагери

        Чети де. За да стане се слагат и съчмите със сепаратора в работно положение. Кажи че си ги сложил и е минала...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #34
          От: Вадене на лагери

          Че аз не съм ги вадил
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Вадене на лагери

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Чети де. За да стане се слагат и съчмите със сепаратора в работно положение. Кажи че си ги сложил и е минала...
            Четете бе хора:

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Не стана така, вътрешната черупка заедно със сепаратора и съчмите излезна,остана външната черупка,нали по същия начин и същата посока ,като от клипа , натискам с пресата и вътрешната черупка заедно със съчмите излиза и минава през външната черупка.Ако така ставаше при мен,нямаше да пусна темата.Десния лагер по същия начин излезна,но левия...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Вадене на лагери

              Досега гледах снимките със заварките.Кажи,че си го направил като от клипа на 12.30 мин. и е минало през отвора?Ако е така си посипвам главата с пепел и получаваш бутилка червено!
              https://www.youtube.com/watch?v=2JP-5ZstZVQ

              Коментар


              • #37
                От: Вадене на лагери

                Точно на този вътрешен ръб по който се търкалят двата реда съчми поставям дорника и натискам с пресата. Лошото е, че има шенкели които трудно ще укрепиш хоризонтално и трябва да се внимава особено с преси които не са с ръчно управление и контрола е труден, липсва усета на ръката.
                П.П. един път ми се случи за толкова години и не знам как се разминах на косъм да не пострадам трайно.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #38
                  От: Вадене на лагери

                  Анатоли по темата са написали колегите достатъчно.
                  Аз ще те насоча ако все пак не си видял опорния лагер на дясната (дългата) полуоска в какво състояние е. Че там страдат доста тези пущини, а лагера е особен и ще ти трябва време да го намериш



                  Весели празници!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вадене на лагери

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Анатоли по темата са написали колегите достатъчно.
                    Аз ще те насоча ако все пак не си видял опорния лагер на дясната (дългата) полуоска в какво състояние е. Че там страдат доста тези пущини, а лагера е особен и ще ти трябва време да го намериш



                    Весели празници!!!
                    Аз го търся от септември,но не точно лагера а карето което държи тоя лагер,гадното е че точно за моя модел този лагер със карето върви комплект със цялата полуоска със все багаж,маншони и т.н нещо към 300-360 лв.
                    Втора употреба не ми се ще,а и цените по моргите са меко казано странни.

                    Извън темата,днес питам за един маркуч за турбото от морга в Перник ,отговора е 80 лв.+ Куриера.

                    Цената на същия маркуч наличен,нов,със гаранция и фактура в магазина е 76 лв.със ДДС.
                    На практика новия от магазина идва повече от 50% по евтин отколкото от моргата.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вадене на лагери

                      Е 300 и кусур ,ма е комплект и по малко псуане със сигурност!Весело посрещане и зарезвай тия лагери вече ,наблегай на профилактика на скарата ,фурната и прочие производни!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вадене на лагери

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Е 300 и кусур ,ма е комплект и по малко псуане със сигурност!Весело посрещане и зарезвай тия лагери вече ,наблегай на профилактика на скарата ,фурната и прочие производни!
                        Ето това е най-точния съвет!!!


                        Весели празници

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вадене на лагери

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Досега гледах снимките със заварките.Кажи,че си го направил като от клипа на 12.30 мин. и е минало през отвора?Ако е така си посипвам главата с пепел и получаваш бутилка червено!
                          https://www.youtube.com/watch?v=2JP-5ZstZVQ
                          Ей за това и аз говоря ,ма кой да чуе.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вадене на лагери

                            И аз така точно така ги вадя тия лагери, точно както на клипът на 12:35 мин. имал съм случай когато е трябвало да ходя на 100 тонна преса и тогава излизаше на 30-40 тона по спомен, понеже на моята 12 тонна не ставаше (шенкел на пежо 205)
                            Между другото, прочетох всичко и разгледах снимката кояти си показал и пак разбрах защо да не става както на клипа в 12:35 мин
                            https://youtu.be/2JP-5ZstZVQ?t=755
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вадене на лагери

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Досега гледах снимките със заварките.Кажи,че си го направил като от клипа на 12.30 мин. и е минало през отвора?Ако е така си посипвам главата с пепел и получаваш бутилка червено!
                              https://www.youtube.com/watch?v=2JP-5ZstZVQ
                              Тоа тъпак така може да изкриви шенкела и да получи проблеми по геометрията на управлението
                              Анатоли , плътни сглобки се развалят с бързо изчервяване от температура на едната част.ТВЧ , ацетиленов бренер , резак.И си пада , като картоф у тенджера.
                              Цялата фатка е да се получи рязка температурна разлика в двата материала , след многогодишно съжителство.
                              И верно , тая подложка , ако я прекараш през вътрешната гривна имаш...и пържола с виното на Емил.
                              За външната част трябва да се стопли бързо шенкела
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X