Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой знае ли какъв е този компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой знае ли какъв е този компресор

    Здравейте, наскоро си купих употребяван компресор, произведен през 1979 г. някъде в Германия... До тук добре. Оригинално беше с 40 литров ресивер в лошо състояние, поради което го замених с 80 литров (бутилка от агу). Пренаредих си аз всичко и сглобката заработи, но ми направи впечатление това, че единия цилиндър засмуква осезаемо по-малко от другия. Разглобих го (за съжаление забравих да снимам, защото беше интересен отвътре - вместо с пластинчати клапани беше с някакви други джунджурийки), сглобих го пак, защото нямаше видимо нищо нередно, но проблема си остана. После ми светна, че може самия компресор да е двустъпален. Та на въпроса - някой виждал ли е такъв и има ли някаква по-конкретна информация за качества, надеждност и т. Н.

  • #2
    От: Някой знае ли какъв е този компресор

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171227_074419.jpg
Прегледи:1
Размер:423.7 КБ
ID:5776765
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171227_074515.jpg
Прегледи:1
Размер:243.3 КБ
ID:5776766

    Коментар


    • #3
      От: Някой знае ли какъв е този компресор

      То пише марката, но май не съществува. Части няма да намериш, машината е на почти 40 години. Вероятно е качествена като всичко от тези години.

      Коментар


      • #4
        От: Някой знае ли какъв е този компресор

        Това ако е здраво и се подържа добре,с хубаво масло и периодична промивка на клапанчетата и почистване,ще убие няколко днешни компресора от подобен клас.В един завод бях компресорист 3 години имаше немски компресори от преди войната,а и длуги машини,както и по -нови,от там правя съпоставка и сравнение.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Някой знае ли какъв е този компресор

          Масло имаше в него когато го взех. За момента търся такова каквото е упоменато на табелката - hd 30. Има ли някакъв спецуален метод за почистване на клапанчета и става ли на ултразвук? Аз го взех именно защото е от онова време и се предполага, че ще е надежден.

          Коментар


          • #6
            От: Някой знае ли какъв е този компресор

            Всякак ,само без температура,заради пластините.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Някой знае ли какъв е този компресор

              HD30 е стандартно компресорно масло. Трябва ти компресорно (ISO-100) -че има и други, дето пак се казват HD30, но не са за компресори.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Някой знае ли какъв е този компресор

                Точно двустъпален е май, ама някой го е скопил- налягането е било 11 бара, според табелката.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Някой знае ли какъв е този компресор

                  Направи снимки от които да се виждат двата цилиндъра изцяло че,от сегашните нищо не се вижда.
                  Как да те посъветваме ?
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой знае ли какъв е този компресор

                    Едва ли е двустъпален. 11 атмосфери са напълно постижими без много мъка. За справка новите, по-големи компресори, които си работят нормално на 10 атм. Лидълското ми компресорче е настроено фабрично на 8. Все пак ако бъркам, Драгозов може да ме поправи. Освен това и дебита не е впечатляващ. На ръба на почти читав пистолет за боядисване. Със сигурност има някакъв проблем и не е задължително да е клапан.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой знае ли какъв е този компресор

                      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                      Точно двустъпален е май, .
                      Два филтъра като че се виждат та май не е двустъпален.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой знае ли какъв е този компресор

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171227_200843.jpg
Прегледи:1
Размер:444.5 КБ
ID:5776822
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171227_201014.jpg
Прегледи:1
Размер:527.8 КБ
ID:5776823
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171227_200933.jpg
Прегледи:1
Размер:444.1 КБ
ID:5776824

                        Ето още малко снимки. Тия дни ще разглобя пак проблемния цилиндър и ще пусна главата на ултразвук с чиста вода. Засега, както се вижда, сглобката е във формат на прототип и търпи изпитания за 5 мин вдига около 7,5 атм, но от там нагоре се задъхва... В краен случай ако не се оправи след промивката ще го боядисам и ще го ползвам така, както си е, докато не отделя едни излишни 220 лв за китайска v-образна глава

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой знае ли какъв е този компресор

                          Това не е двустъпален компресор,а нормален двуцилиндров.
                          Двустъпалните имат само един филтър на едната глава само тя засмуква свеж въздух от атмосферата а изхода и е като вход на другата глава и чак другата глава нагнетява компресирания въздух в бутилката.

                          Твоят е стандартен двуцилиндров компресор масово се произвеждат с максимално работно налягане 11-12 атмосфери,но на практика се настроени да спират на 8 атмосфери.

                          На снимката ти си пропуснал да монтираш възвратно разтоварващ клапан между компресорната глава и бутилката , той служи за по леко стартиране под налягане на компресора. Не се вижда и предпазен клапан които е задължително желателен да го имаш това е като бушон за компресора пази от експлозия на системата при повреда на пресостата.

                          Представлява ето това:https://texnobox.bg/product/1411/vaz...-omg-27vm.html

                          А това е предпазния клапан за които ти говоря :http://french.pneumaticcontrol-valve...r-1827594.html


                          Какво значи до 7,5 атм вдига за 5 мин. аот там нагоре се мъчи,спира да повишава налягането или забавя тампа на повишаване .

                          Ако е второто е нормално,просто с повишаване на налягането му пада капацитета,като при колите от 0 до 100 за осем секунди а по-нагоре мъка.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой знае ли какъв е този компресор

                            Мерси за напътствията. Всъщност аз просто замених бутилката, а всичко останало си е същото като във фабричния му вид. Дори не съм свалял главата и мотора от планката, на която са монтирани. Не ми се занимаваше и да правя резби и други подобни, затова с една боркорона ф44 направо изрязах старите гнезда, за монтиране на манометър, пресостат и всичко друго и ги заварих на новата бутилка.
                            За темпа на нагнетяване - след 7,5 атм. почти спира да покачва налягане.
                            Разтоварващ клапан ме съм предвидил, защото мотора е трифазен и изглежда няма проблем с тръгването под товар. 1.1 кВ е иначе.
                            С компресора си има пресостат, който не знам как е настроен, защото все още не го подвързал, понеже искам да сменя окабеляването. Засега съм на директно оодаване.
                            Клапан за налягането има, но е по-назад и не се вижда на снимките. И него не знам на колко избива, но предполагам, че на 11 атм.
                            . Оставил съм и един свободен изход, затапен, ако някога искам да свържа друга бутилка или редуцир за постоянно налягане или нещо друго.

                            П. П. Мерси за отзивите и помощта. Ще държа в течение развитието когато има такова.
                            П. П 2 Какво ви е мнението за китайските двуцилиндрови глави. Дават ги за 100 до 200 литра ресивер
                            Последно редактирано от ncuxapamz; 27-12-17, 20:40.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой знае ли какъв е този компресор

                              Щом не повишава след 7,5 атм има два варианта:

                              1 - духа през щеката за маслото ,значи износени бутало и цилиндър
                              2 - не духа през щеката значи клапаните не са на ред

                              Китайска глава ползвам една V образна чугунена вече 3 година за обща работа в работилница не бояджийска,доволен съм.
                              Избери някоя с дебит 400 - 500 литра в минута ,но може да ти доиде малък този двигател ще ти трябва поне 2,2 кв.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X