Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой знае ли какъв е този компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой знае ли какъв е този компресор

    Клапан за налягането има, но е по-назад и не се вижда на снимките. И него не знам на колко избива, но предполагам, че на 11 атм.
    И задължително ( като съвет ) си провери предпазния клапан .

    Коментар


    • #17
      От: Някой знае ли какъв е този компресор

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      Това не е двустъпален компресор,а нормален двуцилиндров.
      Двустъпалните- свеж въздух от атмосферата -вход на другата глава и чак другата глава нагнетява компресирания въздух в бутилката.

      ....
      Точно ... чудя се как може да се сбърка моно стъпално с мулти стъпално ...нещо?
      То само като проследиш тръбичките - влизаш в матрицата.

      За протокола - дву стъпален , 11 кв мотор на задвижването , 40 бара - 4 бутилки по 1000 литра , на по 35 бара, за около 40 мин !

      Коментар


      • #18
        От: Някой знае ли какъв е този компресор

        Разтоварващ клапан ме съм предвидил, защото мотора е трифазен и изглежда няма проблем с тръгването под товар. 1.1 кВ е иначе.
        Трябва ти, въпреки, че тръгва. Защото в един момент може да не тръгне. Баланс вентил също, трябва ти на 10 - 11 бара за да избие ако пресостата не изключи. В твоя случай ако не вдига повече от 7 бара има някакъв проблем, гарнитури, сегменти, кой знае.

        Коментар


        • #19
          От: Някой знае ли какъв е този компресор

          голямата шайба кефи-като перка за вентилатор да охлажда главите

          Коментар


          • #20
            От: Някой знае ли какъв е този компресор

            На снимките не виждам и къде е обратния клапан. Той се слага да не връща от бутилката към цилиндрите. Обикновено стои преди входа на бутилката. Подпомага и напомпването на по-високите барове.
            Пресостата с разтоварващия вентил са задължителни. Иначе е почти сигурно изгарянето на мотора. Просто е въпрос на време.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #21
              От: Някой знае ли какъв е този компресор

              Едни 30% нагоре мощност на двигателя и не ти трябва разтоварване .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Някой знае ли какъв е този компресор

                Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                голямата шайба кефи-като перка за вентилатор да охлажда главите
                Точно зад голямата шайба стои оребрената спирална връзка между двете степени, когато е двустъпално изпълнение. Това ме накара да мисля, че е скопен. Ама от следващите снимки видях, че двата цилиндъра са еднакви, при двустъпалните първа степен е с по-голям диаметър.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #23
                  От: Някой знае ли какъв е този компресор

                  Нещо този начин на подвързване към бутилката не ми харесва(лично мое мнение) с обща тръба, че и без възвратен клапан. Ако имаш проблем с клапаните, в даден момент единия цилиндър ще натиква налягането в другия и обратно....ще си прехвърлят един в друг част от компресирания въздух. Пробвай да закачиш да пълни само единия цилиндър и виж как ще вдига налягане. После другия(вярно, че е играчка, но ще разбереш кой те дъни). Ако ги направиш всеки цилиндър да си има вход с възвратен клапан към бутилката ще е най добре.
                  П.П. мое мнение така ги виждам нещата. Може и по добро решение да има, но възвратния клапан е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой знае ли какъв е този компресор

                    Изчистих на ултразвук, смених гарнитурата на главата и пак не става... А не изпуска и през сегментите. Изглежда тоя 1.1 мотор ще отиде за проекта за лентов шлайф, а през почивката на негово място ще застане един 3.5 кВ трифазен. Добре поне, че имам запас от големи трифазни електромотори
                    Преди чистене

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171228_145524.jpg
Прегледи:1
Размер:305.4 КБ
ID:5776853

                    След...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171228_145717.jpg
Прегледи:1
Размер:432.2 КБ
ID:5776854

                    Ваната

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171228_145558.jpg
Прегледи:1
Размер:487.7 КБ
ID:5776855

                    Личи си кой е проблемния цилиндър (с чистата глава)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171228_145641.jpg
Прегледи:1
Размер:457.9 КБ
ID:5776856

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой знае ли какъв е този компресор

                      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                      Нещо този начин на подвързване към бутилката не ми харесва(лично мое мнение) с обща тръба, че и без възвратен клапан. Ако имаш проблем с клапаните, в даден момент единия цилиндър ще натиква налягането в другия и обратно....ще си прехвърлят един в друг част от компресирания въздух. Пробвай да закачиш да пълни само единия цилиндър и виж как ще вдига налягане. После другия(вярно, че е играчка, но ще разбереш кой те дъни). Ако ги направиш всеки цилиндър да си има вход с възвратен клапан към бутилката ще е най добре.
                      П.П. мое мнение така ги виждам нещата. Може и по добро решение да има, но възвратния клапан е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.
                      Абсолютно .Преправено е нещо...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой знае ли какъв е този компресор

                        Самите клапани вътре как са ,не трябва да има побитости по повърхнината по която уплътняват.
                        Те разглобяват ли се изобщо ?
                        Като размениш местата на главите дефекта мести ли се или все един и същи цилиндър си е по- слаб ?

                        При компресорите най- честите повреди са прегоряля гарнитура на главата и счупени или износени клапани с наранени или замърсени( налепнали с нечистотий от прах , боя) легла на клапаните.

                        Ако можеш да разглобиш клапаните ги прегледай внимателно !

                        Гледам снимката на главата ,тези гарнитури оригиналните ли са или сега ги прави?

                        Гарнитурата трябва да преминава и между двата клапана.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:upltnenie-garnitura-nad-klapanna-grupa-za-kompresorna-glava-lb40-lb30-lh20_959.jpg
Прегледи:1
Размер:8.1 КБ
ID:5776886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FIC6000018.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5776887

                        Нещо подобно.
                        Последно редактирано от Николай Колев; 28-12-17, 20:46.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой знае ли какъв е този компресор

                          Гарнитурите са си така, предполагам, че са фабрични. Не исках да разглобявам здравия (според мен) цилиндър.
                          Клапаните като ги огледах май не се разглобяват.

                          Идеите ми са да опитам с еднопосочен клапан, евентуално и разделяне на тръбите.
                          П. П. От къде в София мога да купя еднопосочни клапани?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой знае ли какъв е този компресор

                            Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
                            Гарнитурите са си така, предполагам, че са фабрични. Не исках да разглобявам здравия (според мен) цилиндър.
                            Клапаните като ги огледах май не се разглобяват.

                            Идеите ми са да опитам с еднопосочен клапан, евентуално и разделяне на тръбите.
                            П. П. От къде в София мога да купя еднопосочни клапани?
                            Няма нужда от разделяне на изходите на главите масово двуцилиндровите компресори нагнетяват в един и същ тръбопровод и двата цилиндъра без клапан между тях.

                            Много често този недостиг на налягане е в резултат на издухана гарнитура между клапаните или на замърсен или повреден клапан.
                            При замърсени клапани и неразглобяема клапанна група понякога помага накисване в ацетон или коресилин за извесно време.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой знае ли какъв е този компресор

                              Еднопосочни (възвратни) клапани можеш да си купиш от всеки магазин за пневматика и хидравлика. Аз ползвам магазин Варум и Пневмотехника 2000.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някой знае ли какъв е този компресор

                                Клапаните ми се виждат на резба ? В София и от ЛД може да си купиш възвратни клапани .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X