Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

    Вчера си говорихме с момъка. Шума се появявал на полусъединител и предимно на студен жип 15 минути след палене (и каране) изчезвал.
    Съединителя е сменян комплект, маховика също е сменен с "по-читав", шума го е имало и преди смяната

    Да видим кой е най-добър в боба
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #32
      От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

      Износена е бронзовата втулка на вала скоростите ... там дето влиза в коляновия вал - "Spigot bush" номерa 8566L или LFB500050LR ...
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #33
        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

        При смяна на маховика е трябвало нея и големият семеринг да сменят...
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

          И при мен има такова стържене и то се появи сега в студа. Иначе на старото 300тди смених и семеринга на вала и въпросната втулка. Тя май е еднаква с тази на ТД5.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #35
            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

            Ммм лошо, пак ще трябва да се сваля кутията, а нямам много време... Тия дни ако остане време ще направя клип та да чуете звука. Иначе чипката си върви много прилично, чак съм очарован как се движи по пътя извън града и само с чип мисля ще стане перфе.
            между временно говорителите по вратите 16,5см ли са?

            Коментар


            • #36
              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

              Момчета това ли е въпросната втулка? В скоро време ще свалим кутията за смяна на втулката и редоб с това ще заменя бритпартския лагер с люк

              Коментар


              • #37
                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                Бронзовата фтулка:

                Коментар


                • #38
                  От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Spigot Bush LFB500050
                  Land Rover Discovery TD5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Благодаря ви много. Ето две клипчета в които се опитах да хвана звука... сега май започва да го прави и при натиснат съединител и включена скорост... започвам да се ориентирам към лагер...

                    https://youtu.be/C-kDyBiy9Yg


                    https://youtu.be/FsXBnSc07B8

                    Коментар


                    • #40
                      Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                      Благодаря ви много. Ето две клипчета в които се опитах да хвана звука... сега май започва да го прави и при натиснат съединител и включена скорост... започвам да се ориентирам към лагер...

                      https://youtu.be/C-kDyBiy9Yg


                      https://youtu.be/FsXBnSc07B8
                      Несъм специалист но ми звуЧи на сединител и около него. Това е съвсем различен звън който е при мен.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-01-18, 18:20.
                      o89 sedem sedem 33 986

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Задна дясна врата ми стои заключена. Не мога да я отворя нито от централното, нито с издърпване на чопчето на вратата, естествено не става и с дръжките. Имат ли някакъв характерен проблем бравите или да отварям кората както мога и да се пробвам да я отворя по някакъв начин...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                          Като се стопли (да се счупиш щипките), свали кората и другото ще го видиш на място, лесно е.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Като издърпаш чопчето и го пуснеш пак си слиза долу ли?
                            Имах същия проблем със задна лява врата. Оказа се, че вътрешната дръжка се е откачила, а от външната липсваше лостчето, което свързва дръжката с бравата.
                            Кората се сваля лесно, аз поне не счупих нищо. После гледаш кое къде ходи и ще се ориентираш какво се е случило.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Точно като пусна чопчето и си слиза само. Вътрешната дръжка си е закачена, днес я раглобих нея и всичко си е ок, има си и характерния напън. Нямах време да се ровя и не продължих с кората. Тея дни ще гледам да я сваля и да отстраня проблема, надявам се да не се счупи нищо в тоя “студ”.

                              И едно питане... понеже изведох блокажа на раздатката и си пообикалях по разни стръмнини и ми направи впечатление нещо. Когато не е блокирана раздатката се получава така, че в даден момент въртят само предните или само задните гуми и в следващия момент започват да въртят и другите две, но се получава едно “излашкване” при “поемането” на четирите гуми. Когато е зацепена раздатката (съответно винаги въртят и предни и задни) го няма това излашкване. Та според гъзомера ми е по-добре да карам с постоянно зацепена раздатка по пресечен терен за да не се получава въпросния ефект. Прав ли съм или не?
                              Последно редактирано от til; 01-02-18, 01:22.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                                Прав си, но пресечен терен е относително понятие. Двойката е доста зле от към ходове в сравнение с предните модели и често намира начин на черно да остане с 1 колело във въздуха. Без блокаж на кално също върти обикновено само едно колело, отпред или отзад. По някое време към сцеплението се добавят още 3. Нормално е да лашне. Ако си на сух и лек пресечен терен няма нужда да го заключваш.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X