Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

    Да разгледаме снимка 2 (бравата е с положение гледано отвън), където:
    1 - жило към вътрешна дръжка
    2 - лост към бутон за заключване
    3 - лост към външна дръжка
    4 - технологичен капак
    Как трябва нормално да работи тая брава (механично):
    С бутона за заключване заключваме бравата. С вътрешната дръжка я отключваме. Повдигайки бутона за заключване Не отклюваме бравата (бутона се връща обратно)!
    Тоест, ако с вътрешната дръжка не отключиме бравата, няма отключване, тоест - отваряне.

    Коментар


    • #77
      От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

      А има ли палче, дето като го бутнеш да не може да се отваря от вътрешната дръжка? Да не отварят малки деца отвътре...

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #78
        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

        Какво успях да измисля като решение:
        Разгледайте последната снимка (пластмасовия капак е свален), където бравата е отключена (бутона е в горно положение) и разгледайте 5-та снимка, където бравата е заключена (бутона е в долно положение).
        Разгледайте 3-та снимка и мястото, където трябва да натиснеме с отверката - Надолу!
        И вратата е отворена!
        Само остава въпроса откъде да бръкнеме с тая отверка!?
        Рагледайте 4-та снимка и по специално дупката във вътрешния корпус на дръжката, която може би по съвпадение се пада точно срещу механизма , който трябва да натиснеме.
        И проявете малко творчество

        Коментар


        • #79
          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          А има ли палче, дето като го бутнеш да не може да се отваря от вътрешната дръжка? Да не отварят малки деца отвътре...
          Има, но не е от него.

          Коментар


          • #80
            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

            Голямо БЛАГОДАРЯ!
            Аз съм с Фрилендър, и дръжката не е такава, но самата брава мисля е същата. Уикенда ще се опитам да реша проблема.
            Още един път - благодаря!

            Коментар


            • #81
              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от gogi69006 Преглед на мнение
              ...........
              Аз съм с Фрилендър, и дръжката не е такава, но самата брава мисля е същата. Уикенда ...........
              Малко вероятно е механизмите да са подредени по същия начин.
              Правилния подход е да си набавиш брава и да разучиш как работи, и концепция как да процедираш.

              Коментар


              • #82
                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                Андро благодаря ти много. Външната дръжка как се сваля, маха ли и се капачето и болта за закрепване там ли е? В момента не съм при джипа, но ще разгледам довечера.

                Коментар


                • #83
                  От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Дръжката е хваната с болт от страни на вратата (от страната на калника). Не можеш да я свалиш читаво, в смисъл без да даде фира.
                  Капачето също е малко вероятно да не даде фира.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Малко вероятно е механизмите да са подредени по същия начин.
                    Правилния подход е да си набавиш брава и да разучиш как работи, и концепция как да процедираш.
                    Искам още веднъж да ти БЛАГОДАРЯ!
                    Ако не бяха твоите снимки и обяснения, нямаше да се справя.
                    Какво се случи, накратко:
                    бравата на моя фрилендър е същата като тази, която си снимал. Външната дръжка е различна, разбира се. Махнах кората, но не можах да махна външния капак на бравата. Затова свалих и външната дръжка - тя се държи с два болта. След това, през нейния отвор беше лесно да отворя малкото капаче, и да натисна с отверка механизма надолу -както показа на твоите снимки. Бравата щтракна, макар и трудно!
                    След като я свалих и поразглобих, се оказа че проблема е в електрическата част - механизма е блокирал на заключено. Така че го отворих, освободих го, и вече може да се ползва като се заключва и отключва само механично. Монтирах тази вечер и всичко е точно!.....
                    Разбира се, поръчах друга от ибей (втора употреба), + нови щипки. Ще ги сменя като се пооправи времето, но междувременно си имам работеща врата!
                    Още веднъж БЛАГОДАРЯ на АНДРО 160

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Някой може ли да изкочи с чертеж на предна броня за диско 2? За некомерсиални цели питам

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от gogi69006 Преглед на мнение
                        ............
                        Още веднъж БЛАГОДАРЯ на АНДРО 160
                        Няма защо! Тоя Форум е затова - когато знаеме нещо да го споделяме.
                        Поздрави на феновете на ЛР!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                          Колеги на фаровете(старите h4) има едни бели държачи с чиято помощ се закрепва фака към "чопчетата" с ябълковидна глава. Та тея белите държачи са ми изпочупени. Някъде бях гледал, че се продават, но не мога да ги открия. Можете ли да дадете номер на въпросните държачи или да кажете от къде мога да си ги купя. Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                            http://new.lrcat.com/#!/1232/36532/36928/2823/36968
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Златен си колега! Благодаря ти много!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                                Щипки за монтаж на фарове на Диско-2 (3 бр. за 1 фар!), Trimmer socket, STC3368
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X