Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пак алтернаторни мисли

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Що не туриш един мултицет набързо, та горе-долу ше ти стане ясно дереджето ?
    Ако нямаш, звънни, тамън може да направим некво кафе.
    Вчера сменяхме кормилни накрайници и споменах на монтьора за премигващото зареждане и се оказа, че една букса беше лабава та мултицет няма да трябва.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • От: Пак алтернаторни мисли

      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
      Вчера сменяхме кормилни накрайници и споменах на монтьора за премигващото зареждане и се оказа, че една букса беше лабава та мултицет няма да трябва.
      Добре де, след като оправи буксата майстора турИ ли му мултицета да погледне как зарежда ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Пак алтернаторни мисли

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Добре де, след като оправи буксата майстора турИ ли му мултицета да погледне как зарежда ?
        Зареждането е огин .Сега ми се обади бащата, който пътува София-Смолян, че е открил зависимост а именно: Когато бачка оборотомера има зареждане, когато не бачка няма.Ама с форсиране на място се оправя,диско-то пътува към бокса, като преди това колегата P2P от Филибето ще прави оглед, че прояви интерес да го купува.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • От: Пак алтернаторни мисли

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          Зареждането е огин .Сега ми се обади бащата, който пътува София-Смолян, че е открил зависимост а именно: Когато бачка оборотомера има зареждане, когато не бачка няма.Ама с форсиране на място се оправя,диско-то пътува към бокса, като преди това колегата P2P от Филибето ще прави оглед, че прояви интерес да го купува.
          Охооо, значи сме с нов бебевоз ?!
          По-късно ще ти звънна, и ако те пуснат, може да направим некво кафе.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Пак алтернаторни мисли

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Охооо, значи сме с нов бебевоз ?!
            По-късно ще ти звънна, и ако те пуснат, може да направим некво кафе.
            Ако не се стигне до продажба ще бъде прегледан обстойно и след това ще си е вечно мой.Временно ще карам един от дръгелите на дъртия . Извинявам се, че освиних темата, ще е добре ако някой упъномощен се развърти с метлата.
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • От: Пак алтернаторни мисли

              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
              Зареждането е огин .Сега ми се обади бащата, който пътува София-Смолян, че е открил зависимост а именно: Когато бачка оборотомера има зареждане, когато не бачка няма.Ама с форсиране на място се оправя,диско-то пътува към бокса, като преди това колегата P2P от Филибето ще прави оглед, че прояви интерес да го купува.
              Хи,хи,хи...
              Ха сега- да си помислим, откъде взема сигнал оборотомера...
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • От: Пак алтернаторни мисли

                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                Хи,хи,хи...
                Ха сега- да си помислим, откъде взема сигнал оборотомера...
                НЕма кво да мислим, от една фаза.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Пак алтернаторни мисли

                  Ако боксува ремичката?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Пак алтернаторни мисли

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Ако боксува ремичката?
                    Ще показва оборотите но в пъти по-малко.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Пак алтернаторни мисли

                      То ако буксува ше пищи на умряло, въобще няма да ти е до оборотомер тогава. И буксуването е за малко, или спира /ремъка загрява и “залепва” за ролките, волтажа се вдига и алтернатора спира да си дава зор, или ремъка дава фира. Ама да си караш с оборотомер на нула от буксуване на ремъка- няма как да стане.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • Покрай темата с LED фаровете попаднах и на тази.

                        Не си спомням дали съм писал по-назад, но преди няколко години когато си ремонтирах алтернатора, и исках да сложа по-голям, Gustav 6x6 ме отказа.
                        При ремонта Густав смени лагерите и сложи ново реле, че на мойто бошово му бяха тръгнали, да не казвам пристигнали, четките, но не ми харесва как работи новото, щото при пълно натоварване е от 13.7/8V до 14V, според температурните режими и както му е кеф.
                        Много искам да си сложа акумулатор AGM, но там напрежението е друго, а и моят алтернатор е мислен през '80-те.
                        Преди години, когато сме го коментирали на живо и с Ясен, се стигна до извода, че "майката му" е външно реле.

                        От известно време, щом изтече гаранцията на акумулатора ми го сменявам с нов, като това обикновено го правя през есента, а и тази есен се заформя точно точно за нов акумулатор, и какво реших:

                        ​​​​​​Случайно намерих външни регулируеми релета за алтернатори, като си поръчах две, за да имам бърза алтернатива ако гръмне това което ще пробвам да сложа.

                        Та, каква ми е идеята.
                        Ако нещата с външното реле се случат, направо да метна едно алтернаторче 120÷150А, че сегашният ми е 90А, който, разбира се, ми стига, но поне малко да разрошим гаргата.

                        Какво ще се случи ще стане ясно като пристигнат платките, че явно са се поуморили от пътя, та са спрели малко да си починат.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Е какво ще се случи ми е ясно - на комбито съм с АГМ батерия 110 ампера с двойно предназначение или старт/тяга,клемите са и морския модел,алтернатора ми е 200 ампера оригинал,а към всичко това съм вързал един умен Виктрон соларен контролър 15/75 та да има какво да зарежда като не брьмчи мотора.

                          До момента не ми е падала батерията,а на нея виси хладилник,10 фара на дълги,инвьртьр,подгреви на седалки и всичкото друго стандартно........200 ампера са си 200 ампера,да не е и 250 ма за по-сигурно 200 го слагам.

                      • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Покрай темата с LED фаровете попаднах и на тази.

                        :
                        И там питах, ама сподели накрая за каво ти е този ток!
                        Хладилник ли, печка ли, .....?

                        Коментар


                        • Ми не ми трябва, но искам да не барам моя, който е след ремонт, а така и така ще преправям друг, що да не е малко по-голям ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • Пенчо
                            Пенчо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ша та прекръстя на мечо Пух......

                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ааабе, добре си е Мечока !

                            ... всъщност, това е нещо като да отидеш до магазина за две-три бири, но да си вземеш едно стекче, щото така и така ти работи хладилника, пък и има местенце.

                        • По спомени- AGM акумулаъор поема максимум зарядно напрежение до 40% от капацитета си. Освен, ако не си с някой банаянест акумулаъор, тоя големия алтернатор ампера няма да ти донесе никакви кой знае какви ползи.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • Напрежението за зареждане на АГМ е същото като при акумулатор със заляти с електролит плочи - 14 - 14,25 волта. Принципно би трябвало да се зареди до 14,25 и после да се дозареди при по-ниско.

                            Коментар


                            • BENZBOSS
                              BENZBOSS коментира
                              Редактиране на коментар
                              Зависи от температурата обаче,но като цяло си прав - минималната разлика във волтажа му е последния проблем на АГМа

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X