Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пак алтернаторни мисли

    Тия проценти не са непременно от 220 ампера смятани, в ниски режими алтернаторът дава по-малко и съответно му трябва повече възбуждане.

    Коментар


    • От: Пак алтернаторни мисли

      Нямаше сериозна разлика при промяна на оборотите.... Порядъка на процентите се менеше между 28 и 38% без някаква връзка с обороти (пробвах да вдигам оборотите, но пак на място).. Пък честно казано - на джипката оборотите наистина са силно лимитирани... В града е изключение да се качват над 1500-1600 об/мин...
      Пък и извън града пак така - над 1800об/мин можеш да я видиш само на магистрала и при изпреварване...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Пак алтернаторни мисли

        До колкото знам, ЕВРО4/5+ алтернатори и регулаторите също се явяват умни и зареждат когато реши.

        Затова Мастерволтските регулатори не са съвместими с евро4+ алтернатори.

        Коментар


        • От: Пак алтернаторни мисли

          Напълно е възможно Венци... Регулаторът е в компютърния блок (PCM), гледам състоянието на батерията не зависи толкова от начина на експлоатация - в смисъл не винаги след по-продължително шофиране акумулаторът е по-зареден - той си го командва какво да зарежда и т.н....
          Начина на експлоатация при автомобилите се различава много от нуждите за бърз заряд при лодките - явно при автомобилите балансират между разход на гориво и заряд...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Пак алтернаторни мисли

            При автомобилите заряда гледат да го сведат до безплатната енергия - спиране с двигател, превключване на предавки и повишения празен ход при загряване. Когато вече няма накъде гледат поне да не пречи във висшите режими и да се случва в обороти в които двигателят е по-ефективен.

            Коментар


            • От: Пак алтернаторни мисли

              Да, така си е... С намесата на СТАРТ/СТОП системите, нещата станаха съвсем 'умни' и непредсказуеми в плана на заряд/разряд и ползване на акумулатора...
              Май бях споменавал, че например Мазда ползват алтернатора като електромагнитна спирачка така, че коляновият вал да спре в точно определена позиция за по-лесно понататъшно стартиране...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Пак алтернаторни мисли

                Не са само те.

                Коментар


                • От: Пак алтернаторни мисли

                  Каква ли е най-вероятната причина,лампата на акумулатора да светва и след форсиране до към 3-4000 об. да гасне,като след това не светва дори при ниски обороти? Дали поолабен ремък?
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • От: Пак алтернаторни мисли

                    Умиращ алтернатор. Може четки, може регулатор, може диоди. Ако е ремък ще го чуеш и то СЛЕД като е угаснала лампата.

                    А има и една категория коли които след запалване винаги изфорсират до 2000-3000 об/мин за да вкарат алтернатора в режим. Ако от студа не може да го направи получаваш това.

                    Коментар


                    • От: Пак алтернаторни мисли

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Умиращ алтернатор. Може четки, може регулатор, може диоди. Ако е ремък ще го чуеш и то СЛЕД като е угаснала лампата.

                      А има и една категория коли които след запалване винаги изфорсират до 2000-3000 об/мин за да вкарат алтернатора в режим. Ако от студа не може да го направи получаваш това.
                      Благодаря за светкавичният отговор, така или иначе другата седмица ще е в бокса та ще се опитаме да поставим диагноза.
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • От: Пак алтернаторни мисли

                        Що не туриш един мултицет набързо, та горе-долу ше ти стане ясно дереджето ?
                        Ако нямаш, звънни, тамън може да направим некво кафе.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Пак алтернаторни мисли

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Що не туриш един мултицет набързо, та горе-долу ше ти стане ясно дереджето ?
                          Ако нямаш, звънни, тамън може да направим некво кафе.
                          За кафето съм навит, ама с мултицети не ми се занимава .
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • От: Пак алтернаторни мисли

                            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                            За кафето съм навит, ама с мултицети не ми се занимава .
                            Начи, ако искаш в неделя (че утре би трябвало да съм извън София) правим кафе с раздувка, а преди това ще си отвориш капака за 30 сек.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Пак алтернаторни мисли

                              Автомобила е Голф 2010 КАЙК мотора.
                              От време на време си мени празния ход - 900 -1000 оборота но това става за дълги интервали от време примерно между 2 светофара и хоп се е променил.
                              Един разбирател вика провери си алтернатора че си говорил с компа на колата и ако нещо не му харесвало променял оборотите.
                              Възможно ли е и ако да една профилактика четки диоден блок ще свърши ли работа?


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Пак алтернаторни мисли

                                Може и да е нормално. От многото консуматори пада напр. на акум. и се компенсира. Би трябвало и лятото с климатика да прави така, поне ако го включиш със стартирането.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X