Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ЛЕД фарове

    Разгледах обявата и никъде не видях на какви обороти ги дава тия 110 ампера. Отделно че на едно място пак там, но надолу по страницата, се спомянават и 120А...
    Това с ролката не е критерий-мощни аптернатори има далеч преди да се появят широките ремъци.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Пак алтернаторни мисли

      Това че Тър Тей е обявил нещо за глупост не го прави глупост по принцип и във всякакъв контекст.

      Имам жипка с лебедка, имам кемпер който си чака лебедката и никакви други, освен електрически, не ми вършат никаква работа.

      Коментар


      • #33
        От: Пак алтернаторни мисли

        Ех, Ясене.
        Колко ток харчи лебедката? Колко пъти можеш да източиш един акумулатор. За колко време ще го заредиш? Какъв алтернатор ти трябва за да работи лебедката само от него?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Пак алтернаторни мисли

          ... и още нещо, с два алтернатора, единият ревизиран а другият напълно рециклиран брах ядове
          с недозареждане почти три месеца, като си мислех, че ми е заминал акумулатора.
          Оказа се, че мъркащият ми двигател е работил на 500-550 оборота, което при градско каране ми правеше голям проблем.
          Сега съм на малко под 750 и "всичко е точно"
          , защото ... ми трябват 700+50, въпреки че според Густав трябват мин. 800.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Пак алтернаторни мисли

            Алтернатор такъв че да работи лебедката само от него имах доскоро, но е безсмислен ако го оразмериш за нормална лебедка. Ако ти трябват няколко дължини на въжето и можеш да запълниш 1/3 от времето с работеща лебедка значи навигаторът ти е олимписйки шампион по лека и тежка атлетика едновременно. Имаш навигатор, нали?

            Така че алтернатор 100-150 ампера е съвсем смислен, ОСОБЕНО ако смислено се и управлява. И да, с 60-80 ампера алтернатор също става. Ама то става и въобще без лебедка.

            Акумулатор как си требе си требе и за други цели, така че слагаш.

            Коментар


            • #36
              От: Пак алтернаторни мисли

              Я пак
              Нормална лебедка дърпа 300-400А при натоварване.
              Къде тоя алтернатор?
              Колко цикъла дълбоко разреждане има нетягов акумулатор?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Пак алтернаторни мисли

                Това че си сложил калпав акумулатор си е твой проблем. 100Ач АГМ е изобретен отдавна и не си длъжен да го разреждаш дълбоко. С по две лебедки на ден ще живее около година. А при две лебедки на ден отдавна би трябвало да си направил логичния извод че ти трява по-проходима машина.

                Впрочем за да разредиш акумулатора дълбоко с лебедка при работещ двигател както се разбрахме не е възможно.

                Ако се теглиш при спрян по една или друга причина двигател все едно си пред хидравличната или карданната лебедка защото тя в този режим въобще не работи.

                Коментар


                • #38
                  От: Пак алтернаторни мисли

                  Добре доста полезна информация се събра и се убедих, че няма нужда да поръчвам този съмнителен алтернатор от на майка си г*за. Моите опасения не са толко за лебедката, която много рядко ползвам, а за това, че когато джипа е на празен ход и си включа перките за охлаждане(няма виско) и леко му падат оборотите, незнам каква е причината, но ми се иска да се подсигуря с по-силен алтернатор. Иначе консуматори освен стандартните за всяка кола, имам лед бар и два големи халогена, фаровете също ми са лед, но те са с много малка консумация.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пак алтернаторни мисли

                    До сега не съм имал кола, на която като и се включат перките на празен ход, да не и се променят оборотите. Обаче това трае няколко секунди преди компютъра да ги направи пак такива, каквито трябва да бъдат. С климатроника е същото. Като пусне компресора се усеща...падат примерно 50 оборота и до 2-3 секунди отиват пак където им е мястото.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пак алтернаторни мисли

                      Смяташ колко ти трябва, добавяш 20% за всеки случай и си ти.

                      @Ясен - тоя алтернатор 400А къде е?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пак алтернаторни мисли

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        @Ясен - тоя алтернатор 400А къде е?
                        Упорито не четеш.

                        Впрочем предлагат се алтернатори по 300-400 ампера. Както многократно написах, безсмислени са, особено с изискването да ги развъртиш до безумни обороти, за да почнат да работят.

                        Впрочем, предлагат се И алтернатори по 300-400 ампера с нормална токоскоростна характеристика. Те пък са дълги приблизително колкото двигателя и струват повече от него.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пак алтернаторни мисли

                          Чета бе, Ясене. Ти каза че имаш алтернатор който стига за лебедката. Т.е. трябва да е 300-400А. Е за него питам
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пак алтернаторни мисли

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Понеже темата вече е за алтернатори, има тунингов 200А за Td5 без водно, но и без вакуум помпа, та е за втори на мястото на климатика.
                            При Мерцедес най-големият който съм виждал без водно е 150А, като почва от 90 при празен ход.
                            На джипката май е 220А... Въздушен...
                            Управлява се - пращат му се таргет напрежения, той си говори какво дава и т.н...
                            Дали има големи консумации - ами има... Само нагревателя на въздуха за предното стъкло му е 1кВт ...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пак алтернаторни мисли

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              На джипката май е 220А... Въздушен...
                              Управлява се - пращат му се таргет напрежения, той си говори какво дава и т.н...
                              Дали има големи консумации - ами има... Само нагревателя на въздуха за предното стъкло му е 1кВт ...
                              Аз мисля че говорим за офройд, не за паркетници. Просто нещата нямат нищо общо.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пак алтернаторни мисли

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Чета бе, Ясене. Ти каза че имаш алтернатор който стига за лебедката. Т.е. трябва да е 300-400А. Е за него питам
                                Имах защото лебедката ми беше 150 ампера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X