Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
    Моята е 95-ца, същата ама дълга база. Но не я карам аз вече. На дългата база идеално става бутилката под купето но на късата не съм сигурен как ще сработи.

    Иначе аз моята не съм я лифтвал. Много ме радваше как вози във фабричен вид и не исках да пипам нищо по возията. Наистина покарай така първо някое време и после мисли за лифт.

    Гръцките машини са много запазени и на малко километри. Сегашното ми Чероки идв от там и говоря от опит. Като говорим за това, ти как я взе тази машина от там? Аз проучвах въпроса преди някое време но излезе че е почти невъзможно да се купи от човек там, липса на транзитни номера и други такива. При теб как стана?
    Аз съм много добре с гръцкия и работя с доста гърци. Пратих човек да я погледне в Атина и на другия ден кацах със самолета. Огледах я и аз една минута беше напълно достатъчна. Беше потготвил договор за покупко-продажба, занесох му парите в кеш и ги вкарахме в неговата банкова сметка, за де се увери, че няма да го измамя .Хората които пратих се договориха с него, ако ми хареса джипа, да се прибера с неговите номера до Бг и от тук да му ги пратя, за да може да я бракува и следователно да ми прати талона, за да може да я регистрирам тук. С транзитните номера е много сложно ( а без да имаш хора там няма шанс да ти даде някой джипа с номерата си).Другият вариант е с платформа.

    Коментар


    • #17
      От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
      Моята е 95-ца, същата ама дълга база. Но не я карам аз вече. На дългата база идеално става бутилката под купето но на късата не съм сигурен как ще сработи.

      Иначе аз моята не съм я лифтвал. Много ме радваше как вози във фабричен вид и не исках да пипам нищо по возията. Наистина покарай така първо някое време и после мисли за лифт.

      Гръцките машини са много запазени и на малко километри. Сегашното ми Чероки идв от там и говоря от опит. Като говорим за това, ти как я взе тази машина от там? Аз проучвах въпроса преди някое време но излезе че е почти невъзможно да се купи от човек там, липса на транзитни номера и други такива. При теб как стана?
      Шока от Тойота към Чероки не е ли прекалено осезаем, Колега ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

        Първоначално публикуван от Marki93 Преглед на мнение
        Аз съм много добре с гръцкия и работя с доста гърци. Пратих човек да я погледне в Атина и на другия ден кацах със самолета. Огледах я и аз една минута беше напълно достатъчна. Беше потготвил договор за покупко-продажба, занесох му парите в кеш и ги вкарахме в неговата банкова сметка, за де се увери, че няма да го измамя .Хората които пратих се договориха с него, ако ми хареса джипа, да се прибера с неговите номера до Бг и от тук да му ги пратя, за да може да я бракува и следователно да ми прати талона, за да може да я регистрирам тук. С транзитните номера е много сложно ( а без да имаш хора там няма шанс да ти даде някой джипа с номерата си).Другият вариант е с платформа.
        Мда, това тотално повтаря изводите до които аз стигнах Мерси за информацията.

        Коментар


        • #19
          От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Шока от Тойота към Чероки не е ли прекалено осезаем, Колега ?
          Ами не, имат си плюсове и минуси и двете, не е като Тойотата да води по всички показатели. Черокито е 3.7, фул тайм, автомат (Тойотата беше ръчка). Нещата които ми липсват от Тойотата в него подредени по важност са 40см от багажника, начина по който рамата изолира неравностите по пътя и удобната седалка. Нещата от Черокито, които липсват на Тойотата подредени по важност са ЕСП (спасявало ме е на пътя а извън пътя в комбинация с бавните става по-проходимо от Тойотата с твърд заден блокаж), ускорението (много по пътгаво е и в съчетание с автомата прави възможно оползотворяването на всяка празнина в плътен градски трафик и времето за пътуване пада), изключването на предния мост (разхода пада с литър) и в пъти по евтините части.

          Още един минус на Черокито в добавка - планираното остаряване. Избора на материали и дизайна на някой възли по колата е нарочно правен с оглед да не изкарат повече от дадено време. При Тойотата такива неща няма, там са се опитвали да направят най-доброто навсякъде.

          Коментар


          • #20
            От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
            Ами не, имат си плюсове и минуси и двете, не е като Тойотата да води по всички показатели. Черокито е 3.7, фул тайм, автомат (Тойотата беше ръчка). Нещата които ми липсват от Тойотата в него подредени по важност са 40см от багажника, начина по който рамата изолира неравностите по пътя и удобната седалка. Нещата от Черокито, които липсват на Тойотата подредени по важност са ЕСП (спасявало ме е на пътя а извън пътя в комбинация с бавните става по-проходимо от Тойотата с твърд заден блокаж), ускорението (много по пътгаво е и в съчетание с автомата прави възможно оползотворяването на всяка празнина в плътен градски трафик и времето за пътуване пада), изключването на предния мост (разхода пада с литър) и в пъти по евтините части.

            Още един минус на Черокито в добавка - планираното остаряване. Избора на материали и дизайна на някой възли по колата е нарочно правен с оглед да не изкарат повече от дадено време. При Тойотата такива неща няма, там са се опитвали да направят най-доброто навсякъде.
            Аз доста ги оглеждах но не попаднах на екземпляр като търсих и ме грабна Тойотката , не съжалявам но ми остана едно леко съмнение все си мислех че , Черокито вози по меко а то било обратното интерсно.
            Какъв му е разхода на Черокито ?
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #21
              От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

              Ами аз го отдавам на вградената рама, т.е. липсата на тампони между рамата и купето, но в Черокито много повече се усеща като пада гума от ръб, примерно слизане от бордюр или кофти дупка. Един вид има звук и вибрация по цялата конструкция. Тойотата само друсваше.

              Черокито ми дава среден разход 15.89 за 97500км на газ. Това при записване на всяко зареждане и делене на изминатите километри, т.е. абсолютно точно. Тойотата за 49000км които имам записани по същия начин в електронен вид в момента ми е дала средно 16.97 разход на газ. Разхода на Черокито определено пада като се спре предния мост и аз го спирам винаги когато е сухо. Отдавам разликата на това.

              Коментар


              • #22
                От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

                Здравейте колеги, изчетох подробно темата и за да не отварям нова реших да пиша тук, тъй като и аз имам някои сходни въпроси като колегата. Вече трети ден от както се сдобих с J90 3.4i автоматик. Тъй като тази седмица съм решил да сменя всички течности бих искал да ви попитам с какво масло карате вашите, колко литра събира двигателя, скоростната кутия, дифа, и т.н. Също така къде бихте ми препоръчали да го закарам за обстоен преглед в София и къде може да го гресират ? Благодаря ви предварително

                Коментар


                • #23
                  От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

                  Колега Subr :-), и аз зададох същия въпрос в моята тема....мисля че ще трябва да викаме неволята :-)...утре ще прикача картинки от аутодата, маслата за рьчните скорости дифове и раздатка са съвсем нормални 75W90, за АСК не сьм гледал но по аналогия на рава ми вероятно ще ти трябва Toyota TIV ATF (Toyota type 4 ATF), от Омникар ми казаха че имат заместител, но аз намерих тойотско от колега от тойота форума, не ми се рискуваше.... за заден диф с LSD, e някакво специално, него вероятно от ТМ АУТО ще можем да вземем....на картинките много хубаво се вижда как се източва и докАдЯ се налива, колегата Jan знае за третирането, ама ще трябва да го почерпим....картинките утре....неволята...и те това е :-)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тойота Ланд Круйзер 90 3.4 V6 автоматик

                    Ето ги картинките + наколко допълнителни за гуми, налягания и свещи:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lubricants and cpacities80p.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5784647

                    Там където са удивителните има допълнителна информация (маслото на LSD дифовете) - ето я:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lubricants and capacities 1.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5784646



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Service illustration 2.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5784644

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tyre sizes and pressures 80p.jpg
Прегледи:1
Размер:32.5 КБ
ID:5784648

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spark plugs 80p.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5784649

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_165959.jpg
Прегледи:1
Размер:240.2 КБ
ID:5784645
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от desotodorov; 25-03-18, 11:19.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X