Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгнили спирачни търбички.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Изгнили спирачни търбички.

    Трябва да проверите дали имат и пластмасови хидравлични тръби.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Изгнили спирачни търбички.

      Твърдо иска маркучи с оплетка, а и му е важно да са шарени.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Изгнили спирачни търбички.

        Отпреде до отзадзе маркуч? Не че е невъзможно ама оти?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Изгнили спирачни търбички.

          Коментирахме само медните тръбички по мостовете, ама и аз трудно ще ти отговоря на този въпрос !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Изгнили спирачни търбички.

            Хубавото на маркучите с оплетка е: разбираш че са станали за смяна, след като се спукат и протекат.
            Няма шанс да се види че са започнали да се амортизират, напукват и всякакви подобни окомерни диагностики...
            И още едно съображение - смело може да се предположи, че маркуча се раздува значително повече от съответната тръба от джилезиум. Финално да не се окаже че част от спирачното усилие отива за формоване на маркучи, а не в спирачните апарати?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              От: Изгнили спирачни търбички.

              Това за замяната на тръбички с маркучи с оплетка не е мое решение, и не мога да го коментирам, въпреки че имам виждане по въпроса.

              Моят избор отдавна е само CuNi.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 29-12-17, 11:51.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: Изгнили спирачни търбички.

                Готов съм и доволен ,времето ще покаже дали съм използвал правилните матеряли .Търбичките по съвета на Петьо-Turtey сложих метални ,нов маркуч та дори ми беше по лесно да сменя и търбичката от маркуча до разпределителя -кантара ...до тук добре но стигнах до обезвъздушителите на цилиндърчетата а там мазало.Някой "майстор" явно при предишна интервенция беше закръглил шестограмите .За по лесно реших да сваля цилиндърчетата ,да отвия обезвъздушителите и да навия нови .И тук нова изненада ,на барабаните отворите където се навиват 8 милиметрови болтове за изваждане на барабана и на двата по един скъсан болт ,разпробих ,извадих остатъците прокарах по един метчик и барабанита долу .Цилиндърчетат ми се видяха ,че са тръгна ли да омасляват и хайде и тях смених с нови .И така всичко като е нЮ знаете лесно се зглобява .За укрепването на търбите използвах свински опашки-доста ,между търбата и моста където стягах съм слагал от подложката за под паркет 3мм и стягане.
                ПП благодаря на всички за съветите.
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • #53
                  От: Изгнили спирачни търбички.

                  Здравейте,
                  налага ми се смяна на спирачни тръбички (изгнили са). Може ли да ми препоръчате кадърен майстор/сервиз за София? Исками се да сменя всички тръбички, защото не е ясно в какво състояние са, но не ми се иска някой "майстор" да се учи върху мойто джип . Също така някой, който е сменял всички тръбички ако може да ми каже колко му е излязло като сума да съм ориентирам?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Изгнили спирачни търбички.

                    Преди години на моя джип ги смени Лозан, познат тук като Isuzo. Телефона му е 0898780604, в Д, Богров е сервиза. Иначе не е кой знае каква драма, всеки може да ги смени.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X