Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано2 2.7тди проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Терано2 2.7тди проблем

    Добър вечер!
    Днес сутринта паля джипката всичко нормално,но след като тръгнах след около 200м започна да леко и слабо да примигват лампичките на таболото за акомулатора и тази за вода в нафтовия филтър(намираща се над тази за занижено ниво на течността на чистачките). Покарах така около 15-20км и прибрах джипа пред вкъщи, но ми направи впечатление,че като я настъпах и след 3000оборота тези две лампички гаснеха, а след като намаля пак започваха да примигват слабо. Преди 30мин ми се наложи да отида до аптеката тъй като вън е 0градуса отидох с джипа но на връщане по едно време започна да пищи нещо като пищялка,подсветката на километража и тази на парното се намали касетофона спря и аз отбих и загасих двигателя. Пробвах пак да я запаля но завъртя 2пъти и оставих да не го мъча повече..Това мисля че е странен проблем макар че ме навежда до мисълта че генератора не зарежда акомулатора или има хлабав ремак а и това с лампата показваща че има вода в нафовия филтър..пък и като дам газ и след 3000оборота огасват и после пак почват да примигват е странно. Дайте някакво мнение или начин който да си прибера тераното до нас,че в момента всички познати които могат да ме дръпнат вече са на маса.. Благодарности !

  • #2
    От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

    Смени си акумулатора,свършил е.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

      Акомулатора е купен преди 2години на Варта е 90ампера джипа от тогава се е карал всеки ден поне по 20-30км..дано това е проблема да не е нещо по сериозно..всяка сутрин си пали на четвърт (дето се вика кибрит от раз пали) нямало е признаци че е на свършване..но пък и това с лампата за водата във нафтовия филтър и историята с оборотите са объркващи...

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

        Лампите не ги гледай, те са страничен ефект.

        Както ти каза колегата по-горе-нямаш ток в инсталацията.
        Защо нямаш е другия въпрос. Ако нямаш добро зареждане, или режима на ползване на джипа да е такъв, че да не осигурява нужното зареждане на акумулатора-в един момент ще се окажеш с изтощен акумулатор.

        Какво може да направиш-зареди акумулатор, и пробвай дали проблема няма да се реши. Ако се реши-мерене на зареждането. Ако е наред-значи трябва поне веднъж на месец да зареждаш акумулатора, или просто да правиш по едно по-дълго пътуване. Работа на място за 20-30 минути също върши работа, но аз си предпочитам карането.
        Ако няма добро зареждане-генератор за ремонт.

        А ако всичко е наред-в сервиз, през клавиатурата не може да се прави диагностика.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

          Така е прав си напълно, но да отбележа че в седмицата по 2пъти пътувам кърджали-пловдив(100км)

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

            Ей така, през компа и твоите обяснения, заминали са ти четките, но си трябва сваляне и диагностика, а и бих ти препоръчал като го разглобят да му метнеш и едни нови лагери, щото май не е баран до сега.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

              Благодаря за изразеното мнение и бърз отговор. На майстор в сервиз най-рано в понеделник ще го закарам но се пада Коледа и едва ли ще работият.. Така,че на 27-28ми ще стане това да го погледнат.

              Коментар


              • #8
                От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                Като за начало най-лесно е да си заредиш акумулатора, ако все още е акумулатор. Ако проблемите се разрешат, значи е бил изтощен. Щом е бил изтощен, значи не се зарежда, тоест мислиш за алтернатор. При режима на каране, който описваш, не би трябвало да имаш проблем ако алтернатора и акумулатора са в ред.

                Това че е купен преди 2 години не значи нищо. Аз съм със същия, май вече на 4 години.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                  Спарки благодаря за коментара. Преди час някъде отидох с мой комшия да дръпнем джипа и ми вика запали пробвай за последно преди да сложим въжето..и запали но пак светиха лампичките но в крайна сметка го докарах до нас .. Утре ще пробвам с друг акомулатор дали ще го има същия проблем дали ще светят .. Или поне някой да ми подаде ток да ме вържат за друг акомулатор. Утре ще пиша какво е станало.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                    Премери с мултицет какви са стойностите (с фарове и вентилатор на парното на макс, а и без нищо) на клемите на акумулатора, и сподели.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                      Колега,въпреки,че съм с hyundai,ще си позволя да коментирам,че до скоро имах същия проблем и си го реших сам.Алтернатора ми зареждаше(когато съм го мерил),което не означава,че е работил коректно.Комбинацията от светлини на таблото бе горивен филтър и рядко акумоланор.Като родавах газ и всичко гаснеше.Поръчах си от ибей ремонтен сет(четки,регулатори и т.н.),които са на една основа за 120лв. с доставката.Смених си го сам и о чудо!Веднага закова 14.40 и нищо не свети.Алтернатора ми е дензо.Успех!
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                        Здравейте!
                        Проблема се оказа в генератора- колекторите лагерите и четките. Сега генератора е в сервиз и чака да бъде ремонтиран да се сменят частите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                          Светлинната индикация определено е алтернатор ,но премигването и различния интензитет на светене е реле.Подмени и него ,за да не плащаш втори път демонтаж-ремонт-монтаж.Убеден съм ,че ще се случи!
                          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                            То хубаво да сменя подред но аз чакам да сподели цена колегата .Дано се размине леко,че тия четки са едни цифри..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нисан Терано2 2.7тди проблем

                              Ремонта с труда и частите -90лв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X