Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за ниско налягане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за ниско налягане

    Става въпрос за помпата в резервоара, на СРВ-3 ген. с 2,2 i-DTEC двигателя.

    Може би въпросната помпа се предаде - колата изгасна в движение, после при опит не може да запали , съответно светна и индикацията PGM-FI за проблем в горивната система.
    Мисля че проблема ми е във въпросната помпа, защото почти не издава звук за да подкачва гориво, а се чува само леко шум, подобен на глухо тупкане . Преди ден смених горивния филтър и си подкачи нормално, с нормалния звук . Даже след смяната минах близо 200 км. , като нямаше нищо нередно , или признаци ,че може да се случи нещо това.
    Нямаше време да я закача на диагностика, за да видя дали няма да излезе нещо друго, но утре и това ще направя.

    Намирам каталожните номера на целия комплект (цялата кошница), които по Хонда са 17045-SWY-E01 , или по BOSCH 0580 303 126 , но ме интересува, само номера на електрическата помпа вътре в целия комплект.
    Ако някой знае въпросния номер, или може да открие тази информация , ще съм много благодарен.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

  • #2
    От: Помпа за ниско налягане

    Ти започваш отзад напред,направо с помпата.Виж бушона,релето измери налягането в рейката и накрая вади чашата ,извади помпата и на нея има номер,ако никога не е сменявана може и да е тоя дето си намерил.Смяната на горивния филтър по никакъв начин невлияе на електриката на помпата

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за ниско налягане

      Аз бих започнал от филтъра. Ако не е подходящ(нищо, че е за модела-случват се и ментета) може да се задръсти и да последва същия ефект.
      Не е изключено и помпата да е де, н о обикновено където е пипано последния път-обикновено там се оказва проблема.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за ниско налягане

        Днес я закачих на диагностика и показа грешки Р1065 и Р0087 които са много общи.
        Реално , тези грешки се свързват със системата за ниско налягане , от общата горивна система.

        Какво направих после:
        Първо разкачих от сондата/помпата в резервоара, подаващия маркуч и закачих друг маркуч, който го сложих в прозрачна туба за да проверя дали въобще подкачва гориво тази помпа, защото вчера не издаваше нормалния звук а само се чуваше леко тупкане. При даване на контакт, помпата си заработи нормално и започна да пълни тубата с гориво. Струята си беше нормална и за отрицателно време напълни около литър, като нямаше нито мехурчета нито прекъсване на струята или някаква аномалия - реално помпата си работеше. Закачих отново нейния си маркуч, подадох на контакт и я чух нормалния звук от помпата да подкачва, след което запалих колата без проблем. Изчистих грешките колата поработи още известно време , като всичко си беше както преди проблема. Гасих и палих няколко пъти, но грешка така и не излезе повече.
        Утре мисля да я пробвам и в движение, за да видя дали няма да повтори пак нещата и евентуално тестване на помпата която може да не дава необходимия дебит при по-висока скорост, или натоварване.
        Все още стои въпроса, от какво се е получил проблема - нещо временно запушване, или може би проблем от новия горивен филтър, който смених предния ден, но с него изминах близо 200 км..
        За информация филтъра който сложих е на MAHLE , прилична изработка която първоначално не дава поводи за съмнение, но след монтажа открих, че е произведен в България и не знам какво да мисля.
        Ако някой има някакви идеи за проблема , ще се радвам да ги чуя.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за ниско налягане

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Аз бих започнал от филтъра. Ако не е подходящ(нищо, че е за модела-случват се и ментета) може да се задръсти и да последва същия ефект.
          Не е изключено и помпата да е де, н о обикновено където е пипано последния път-обикновено там се оказва проблема.
          Абсолютно съм съгласен.

          Днес си запали от раз и таман да я изкарам за проба, пак изгасна.
          Като вече шума от помпата се превърна от предишното тупкане в нещо ката виене и стържене.
          Една две проби , запалва задържа на 1100 оборота и след 10-на секунди си изгасва. Естествено се показа и грешката PGM-FI.

          Направих пак процедурата с маркуча на изходящия/подаващия край на помпата и си пълни тубата без проблем и с нормален звук - обаче с този метод, реално няма никакво съпротивление. При закачане на нейни си маркуч, който стига до филтъра, звука е необичайния. Вече изглежда има някакво съпротивление по трасето и товари самата помпа, която може би не дава необходимия дебит и от там се предава и колата гасне.
          Сега това съпротивление което се получава и товари помпата, ме кара да правя две предположения - или филтъра който сложих е виновен ( твърде вероятно и както каза Кольо - проблема е май там, където последно е пипано), и ако утре намеря от някъде, ще купя нов и ще го сменя, или втория вариант просто помпата се е скапала и не дава необходимото налягане.
          Поне това са моите разсъждения.
          Имаше предположения от колеги и за виновни: бушон - отпада, или реле - евентуално е възможно но по-вероятно не, но ще прегледам схеми и ако го открия кое е и къде е монтирано ще се провери и то.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за ниско налягане

            Филтъра днес го смених - но няма ефект.
            Последва сваляне на помпата от резервоара.
            При тест, потопена в нафта, директно свързана към ток работи и изпомпва нафта но е без съпротивление.
            В момента в който прегъна маркуча , който съм сложил на подаващия изход , помпата започва да се мъчи, спира и започва да се чува лекото тупкане. Реално не може да направи по-голямо налягане и да избие, от връзката между щуцера където съм нахлузил само маркуча без каквито и да е скоби.

            И сега въпроса : помпата ли е заминала и не може да прави необходимото налягане, или има някакво запушване по горивопровода, от нея до филтъра ?

            П.П. Забравих да споделя номера на помпата по BOSCH, ако на някой друг му потрябва евентуално : 0 580 464 120
            Последно редактирано от emicha1; 27-12-17, 17:54.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за ниско налягане

              Мерят се налягане и дебит.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за ниско налягане

                Ясно е, че да се разбере дали помпата се е предала, се мерят налягането и дебита.
                Лошото е, че точно за тази помпа няма информация и не мога да намеря. Колко - 3/4/5 бара ли дава, 120/200/300 ли литра и е дебита. Дори и при братята Руснаци не намирам информация.
                В Хонда не се предлага като отделен елемент, а комплект с цялата кошница, на "приятна" цена.
                Излиза си че е на Бош, прави се от тях и е за първоначално вграждане.
                Обаче като влезна в каталога им с всички произвеждани такива помпи, там я няма и не мога да и разбера параметрите.
                Може каталога който гледам е по-стар / 2009г./ , но не мога да намеря по-нов, или умишлено не е включена.
                За почти всички марки коли, които използват такива помпи си има горните данни но изглежда от Хонда не желаят да се дава такава информация за параметрите, в продуктовата гама на Бош, за да може да си им абонат.

                Мога да взема на втора употреба, но ми се искаше да сложа нова, затова пуснах запитване до представителството на Бош тук, да видим дали ще могат да я поръчат и доставят.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #9
                  От: Помпа за ниско налягане

                  Налягането ще го гледаш от техническите данни за мотора.
                  Сподели за кой мотор е проблемът.Ако не е тайна.
                  Дебитът не е повече от десетина литра в час минали на четири бара през инжекторите.
                  Малее , много не съм се събудил.Това е дизел...
                  Последно редактирано от jeko47; 28-12-17, 00:24.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помпа за ниско налягане

                    Еми от празници и маси е трудно събуждането .
                    Ама се проверих, дали не съм пропуснал , но в първи пост съм написал за кой двигател става въпрос.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помпа за ниско налягане

                      От представителството на Бош тук, не могат да помогнат и ме пращат при дилърите им,които също не могат да я поръчат.
                      Както и да е, случайно намерих информация, по разни номера и каталози, на други производители, че може да се замени с 0580 464 981, която е била идентична като размери и параметри. Утре ще я взема и ще видим дали ще се реши проблема, или сагата ще продължи.

                      П.П. Докато търсех инфо за помпата, попаднах на коментари за грешките при Хонда, които съм написал в първия пост, но при стария 2.2 л.двигател.
                      Там причината е или в горивния филтър,или в клапана за налягане в рейла,където би трябвало да е високото налягане. Когато не държал този клапан били същите проблеми, със същите грешки, като при стария двигател, няма подкачваща помпа в резервоара,та започвам да се чудя, дали няма да излезе и тук проблема с този клапан., въпреки че звуците които издава помпата при мен, са като на скапала се.
                      Последно редактирано от emicha1; 29-12-17, 02:12.
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помпа за ниско налягане

                        Сагата продължава !

                        Какво направих обаче днес:


                        Взех нова помпа на Бош, но с друг партиден номер - 0580 464 981 , която по разни каталози и други номера на производители на такива помпи, излезе че може да се сложи и е идентична като параметри, размери и всичко останало. Монтирах я и реших да пробвам - помпата работи дава нормален звук докато пълни системата, но колата не можа да запали. Отвих подаващия маркуч от капачката на филтъра, който отива в помпата за високо налягане на двигателя и се оказа, че там гориво няма. Реално след филтъра няма и капка гориво, което ми говори за нещо тотално запушено в него, но какво и къде нямам на идея.
                        Реших да сваля цялата чашка с филтъра, като при този двигател е с филтриращ елемент, които се монтира в метален корпус, а не като при стария където филтъра е метален. Но след като разкачих почти всичко, не можах да намеря достъп до входящата тръба за гориво във филтъра за да я отвия, за да мога да извадя целия метален корпус на филтъра, от допълнително монтирания метален корпус в които е захванат целия корпус на филтъра. Имам чувството, че тази мисия със свалянето на корпуса на целия филтър, може и да не се получи - утре ще гледам пак но.

                        Между временно, докато лежах под колата, за да видя как мога да развия входящата тръба, видях пробката за източване на боклуци от самия филтър (която е подобна на тези за обезвъздушаване на спирачките) и реших да я отвия, та ако има нещо задръстено, или някой боклук да го източа. Отвих я и ме окъпа нафта с голяма струя и голямо налягане. После без монтирана пробка, давам на контакт, помпата се включва и от там започва да тече гориво с голяма сила, което означава че помпата си работи и горивопровода до филтъра не е запушен.


                        И тук вече започнах да се "филмирам", мисля и да си задавам въпроса : Добре във филтъра постъпва гориво, помпата от резервоара си прави налягане и си го набива там, НО защо от самия филтър нищо не излиза ?


                        Според мен, това ме навежда на мисълта, че или в тялото на филтъра има някакъв клапан който може да е блокирал и да не пропуска горивото нагоре , или има нещо запушено /или пак клапан/ в самата капачка, където е изхода за горивото към помпата за високо налягане ?

                        За жалост заваля дъжд, стъмни се и не можах да продължа, но утре борбата продължава, да видим каква тъпотия ще излезе.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помпа за ниско налягане

                          Колата вече пали и върви на пушка - благодаря на хората които бяха съпричастни с мнения и предположения.

                          Още вчера вечерта, ровейки се по разни каталози и схеми, стигнах до проблема ,а сутринта оправих простотията.


                          ТЪПОТИЯТА излезе наяве и се оказа ДОСТА ГОЛЯМА


                          Оказа се обърнат горивен филтър !!!
                          НО тук е момента да дам малко обяснения, защо и как са се получила тази грешка при смяната, която си има и ПРЕД ИСТОРИЯ.


                          Преди празниците когато монтирахме почистения ДПФ филтър с монтьора, реших да сменя и нафтовия филтър, защото от както бях купил колата през февруари тази година, това беше единственото нещо, което не бях направил като обслужване.
                          Развихме капачката на филтъра и филтриращия елемент си остана в корпуса на филтъра. Много добре видях че затапената част на филтъра е от горната страна към капачката. След което подлагайки ваничка за да не капе нафта, монтьора изтегли филтъра нагоре с по-голямо усилие от нормалното. Точно това ни направи впечатление и си коментирахме, че новия филтър който поставихме /така както, беше монтиран стария/ , влиза и се закрепва по-лесно, с нормално усилие . Завихме капачката , подкачихме гориво и колата си запали от раз. Карах я близо 200 км . докато не се получи проблема. Както знаете после сам смених друг филтър , понеже допусках че е от него, но нещата станаха още по-зле . С първия филтър колата поне палеше, работеше известно време и гаснеше, а с новия въобще не искаше. Натам знаете какво съм правил / описал съм го в горните постове/ .
                          Вчера вечерта ровейки се в каталози и схеми, попаднах на схема на целия филтър и всичките му елементи и моментално ми се наби в очите грешката, или позицията на монтаж на филтъра, която беше точно на обратно. Вече знаех къде е проблема и днес сутринта го оправих.
                          После открих и причините поради които, колата е вървяла почти година от както я купих /с обърнат филтър/ , също близо 200 км. след първата смяна на филтъра, та до момента в който направих принудително последната смяна и колата не искаше въобще да запали. Това е от разлика в дължината на различните филтри, които почват от 120мм. , има 123мм. ,123,5мм. , та дори и 124,5мм. - различни производители, различни размери!


                          И сега пред историята:


                          Когато купувах колата , я проверих в Бултрако. След покупката , вече като собственик поисках и ми разпечатаха всички ремонти който са правени по нея преди това от тях, за да ги имам документално. Имаше ремонти и обслужване на колата, в представителствата в София, Пловдив и Варна. Сега след когато оправих проблема, се поразрових в тези документи и открих, че за последно горивния филтър е сменен гаранционно, на 114 х.км. през февруари 2015 г.. Интересно е обаче, че само двайсетина дни и 500/600 км. след това, колата влиза пак в сервиза за смяна на капачка на горивния филтър, защото изглежда е имала някакъв проблем. Предполагам ,че точно при първото посещение през февруари са монтирали филтъра на обратно и са предположили че капачката е виновна и са я сменили, или при второто влизане са оплескали нещата. Предполагам са сложили от най-късия филтър при второто посещение , заклинили са го някак си , затова и когато ние сменявахме филтъра излезе с голямо усилие. Така на практика, колата се е карала близо 40 х. км. от предишните собственици и 10 х.км. от мен , реално без да може да се филтрира горивото / после да не кажете че нашата нафта е лоша /.
                          Та така подведени от предишния монтаж на филтъра в Хонда-Бултрако / който е бил най-вероятно от късите - по 120 мм./, машинално и ние монтирахме филтъра на обратно, с тази разлика , че този които сложихме на МАЛЕ , е с дължина 123,5 мм. и колата измина около 200 км. , докато изглежда от налягане , разместване или друго, не се повдигнал и е запушил изходящия отвор на капачката. Вече втория който сложих аз, беше 124,5 мм. и след пак погрешния монтаж, изглежда е затапвал отвора доста по плътно, затова и колата не даваше никакви признаци , че ще запали.

                          Донякъде е смешно / цял ден се смея като се сетя/. Донякъде е тъжно - че дори и във фирмен сервиз, могат да направят такава груба грешка! Донякъде и ние сме си виновни - защото машинално, макар и подведени от предишния погрешен монтаж на филтъра, без да се замислим , монтирахме филтъра погрешно. Въпреки че съм сигурен на 99% , че никой който види и свали филтъра монтиран така погрешно, ще го монтира по друг начин, от този които е видял , а и при положение, че колата си е вървяла така и не е давала проблем преди това.

                          От цялата история : Доволен съм от това, че оправих проблема, но най-много съм радостен и доволен, че филтъра вече ще си изпълнява функцията за която е поставен, а не както през последните 40/50 х. км. !
                          Весели празници на всички и успешна нова 2018 г.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помпа за ниско налягане

                            Полезно четиво.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X